Sari la conținut

Postări Recomandate

Uita-te pe forum,ca gasesti singur raspunsul...E topic ,cu Breaza.Si harta. Oricum,daca mergi acolo,imposibil sa nu te-ntilnesti cu vreun biker,care sa-ti arate cum s-ajungi.

Facem cheta,ii luam lui Cornelia un corset de piele,negru,cu sireturi. Daca,cumva,n-o avea deja:P ....O scoatem deschizator de drum. Eventual ,facem la fel si cu Andreea...Ca si ea e tot cu Intruder ! :) O bruneta si-o blonda,numa' bine :D ...Oricum,cu radarele ,no problem: degeaba mi-au zis unii "gadget boy" ? Adica sa n-am tocmai detector de radar :hug: ?!

 

Vai, Darian! Nu ma asteptam la asa ceva din partea ta! :moto:

 

Orice aveti de gand, sper sa repetati si peste 2 saptamani cand ma voi intoarce si eu!

Ride safe si sa nu fiti cuminti!

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vai, Darian! Nu ma asteptam la asa ceva din partea ta! :hug:

 

Orice aveti de gand, sper sa repetati si peste 2 saptamani cand ma voi intoarce si eu!

Ride safe si sa nu fiti cuminti!

:D

 

* Sure, baby, I'l be right here, waiting for you...

Si daca nu mai merge nimeni, te duc eu la Vulcanii aia, ..mama lor de Vulcani! ca deja mi i-a bagat un pitic in creier si acum nu-mi mai ies! :bounce:

 

Drum bun si concediu bestial!! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Sure, baby, I'l be right here, waiting for you...

Si daca nu mai merge nimeni, te duc eu la Vulcanii aia, ..mama lor de Vulcani! ca deja mi i-a bagat un pitic in creier si acum nu-mi mai ies! :D

 

Drum bun si concediu bestial!! :moto:

 

Ce faceti bre, planuiti intruderi(a se citi vulcani :bounce: ) noroiosi fara mine? :)

 

Va rup, de plescoi ce sa mai zic? :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb motorul,ii sta al naibii de bine asa,in culori deschise.. :D .Ambreiajul ala poate mai trebuie reglat...

Eu mă gândeam să păstrez Albul Âşi în loc de galben să-i dau un grena deschis ... viÂşiniu...

La ambreiaj m-am obiÂşnuit cu el aÂşa, deÂşi câteodată îmi cam rupe mâna ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-i se pare mai elegant asa.Oricum,e al tau,faci cum vrei....Chestie de gust. oricum,intai as face o proba pe altceva.A! Cauta pe net poze cu motoru',poate gasesti o combinatzie perfecta pt. tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Bravo! bine ai facut ca ai luat Intruderul, ..cel mai fumos chopper japonez!

Uite ce frumos e! ...ce tinuta are! ce sa, ce sisy-bar! ce coburi!...

Ai grija cu politaii, sunt pusi acum pe respectat legea la maxim, ...unde sunt politistii "d'antant"?! :D

La cat mai multi km si asfaplt uscat! :moto:

 

multzumesc mult

... nu a fost tinut in sufragerie dar a fost plimbat in 10 ani suficient cat sa nu se deterioreze 20.000 km

... si cu vulcanii noroiosi nu suna rau..... :bounce: .... vreme buna sa avem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-i se pare mai elegant asa.Oricum,e al tau,faci cum vrei....Chestie de gust. oricum,intai as face o proba pe altceva.A! Cauta pe net poze cu motoru',poate gasesti o combinatzie perfecta pt. tine...

Deocamdată mai am de pus el trei lucruri .. Gril fender front .. grill fender back .. Driver back rest .. apoi mai vorbim de vopsea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pe mine ma bte gandu la un intruder dar sa vad cum fac cu banii...

din cate am vazut pe aici intruderul (M800-le) este destul de apreciat si probleme cu el nu prea am vazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intruderisti...pana acum:

 

Localitate Nume ID forum Moto

____________________________________________________________

Brasov Ionut coltzzpub Intruder 800VS

Brasov chesterfield Intruder VS800

Bucuresti Alex A-L-E-X Intruder M800

Bucuresti Andreea a_deea Intruder 600

Bucuresti Daniel smire Intruder M800

Bucuresti George ultradm Intruder VL250

Bucuresti Cria cria Intruder VS400

Bucuresti katran Intruder VS1400

Bucuresti gabimaty Intruder C800

Bucuresti circel Boulevard M109R

Bucuresti spednatz Intruder C800

Bucuresti adorlith Intruder 1400

Bucuresti renegade Intruder VS1400

Focsani ilarie Intruder VL1500

Galati Bobby iboboc Intruder VL250

Medias Dan danm Intruder 800

Timisoara rfuchs Intruder 1400

 

la majoritatea am si id-urile de yahoo, dar as vrea sa am permisiunea posesorilor inainte de a le afisa.

lista este deschisa in continuare.

 

ramane valabila invitatia la vulcanii noroiosi. drumul este super pana acolo. planuiesc un tur complet (incluzand carciuma de la Plescoi, vulcanii mari si mici, focurile vii, tabara de sculptura de la Magura, muzeul de chihlimbar, sarea lui buzau si gura siriului).

 

PS/ plimbarea nu este adresata exclusiv intruderistilor (din punctul meu de vedere) ci si VN-urilor, chopperistilor in general si motociclistilor in general.

 

deoarece sambata 01.09 este o zi ploioasa, ramane in discutie pentru sambata 8.09 sau 15.09.

Editat de iboboc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata inca un Intruder, mobra luata imediat ce a aparut pe piata din Romania. Momentan este in service la Tunari. Abia venit de pe mare am aflat ca pe 31 iulie(eu eram la mama dracu in Oceanull Indian) frate-miu a avut o experienta nu tocmai sportiva cu o automacara in Chitila- macaragiul needucat, taran si retard nu a acordat prioritate in timp ce voia sa taie doua benzi. Norocul fratelui meu este ca motorul a fost doar agatat, plus ca nu avea viteza f mare(era in viteza I, abia plecase de pe loc). Coasta rupta, omoplat fisurat, contuzii, julituri urate. Motorul arata mai bine decat frate-miu. Sper sa-l repar saptamana viitoare(alergaturi dupa CASCO- :D ASIBAN).

post-11057-1188551348_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry pt. frati-tu...Cu ocazia asta,poate rezolvi si cu rezervorul... Mi-a soptit o pasarica ceva de genul Willy+Rocket III=Love...."in curind pe ecrane"... :D .Da-mi un bip,eu mi-am pierdut telefonul si nu mai am numarul tau. Am acelasi nr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai are nimeni intruder?

mi-e greu sa cred......

daca mai stiti oameni care au si nu intra facetile poze si trecetii la catastif

ba da! :D

VS800 din '94, dar e luat de la niste pensionari din Germania si e super intretinut!

poza e cand l-am "preluat"... deci eram "sportiv" in salopeta!

...si miercuri i-am facut botezul de asfaltul bucurestiului pt ca un dobitoc cu gip a iesit din coloana si mi-a taiat calea si am derapat pe nisipul de pe marginea strazii...

in rest sunt ff multumit!! fiabil, linie superba... sunt mandru de ea! ( o cheama Livia ca are nr: LVY)

apropoz: stiti vre-un incepator care are nevoie de o motoreta potolita si foarte stabila ca sa invete? am un savage de 400cmc de vanzare pe care am invatat sa merg!

post-6753-1188562542_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca ne-am mai dezmortit un pic .... usor usor ne strangem cativa

mai stiu si eu doi:

Bucuresti, Bogdan, Intruder vs1400

Alexandria, Mitran Mirel, avea un vs600 si un vs750, cel de 600 era la vanzare (pt doritori)

 

cu plecarea la Vulcani ma bag doar daca e cea de pe 15, ca pe 14 abia imi dau astia permisu inapoi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca primiti si din Salaj, ma inscriu si io :bounce: pentru inceput, m-ar interesa daca stie careva de unde-mi pot procura comenzi avansate, si daca se poate "lasa" mai jos...mi se pare cam inalta pentru mine...

:moto:

In primul rand :D

Referitor la inaltimea motocicletei :1.s-ar putea ca saua sa fie umpluta cu mai mult burete(in poza este cam umflata)

2.amortizoarele spate sa fie la minim(decomprimate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa mi se pare si mie...ca shaua e cam umflata, insa, n-am curajul s-o desfac, mi se pare originala...sau cel putin, asa am cumparat motorul din Germania...nu cred s-o fi facut neamtul...De aceea, daca stie cineva de vandut un shelet de shea, rog sa-mi dea de stire. O alta intrebare la cunoscatori, ar fi, daca se poate adapta un litrometru, pentru nivelul benzinei...(am ramas o data fara :D ), si o alta...cum dreaq se monteaza coburii pe ea, ca numa nu-mi dau seama...motorul o venit cu coburi originali( cred, scrie pe ei intruder), numai ca, erau demontati de pe motor.... Multumesc anticipat.

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa mi se pare si mie...ca shaua e cam umflata, insa, n-am curajul s-o desfac, mi se pare originala...sau cel putin, asa am cumparat motorul din Germania...nu cred s-o fi facut neamtul...De aceea, daca stie cineva de vandut un shelet de shea, rog sa-mi dea de stire. O alta intrebare la cunoscatori, ar fi, daca se poate adapta un litrometru, pentru nivelul benzinei...(am ramas o data fara :D ), si o alta...cum dreaq se monteaza coburii pe ea, ca numa nu-mi dau seama...motorul o venit cu coburi originali( cred, scrie pe ei intruder), numai ca, erau demontati de pe motor.... Multumesc anticipat.

:bounce:

 

Nu are rost sa-i pui litrometru,vezi ca ai 3 pozitii la robinetul de benzina(inchis,deschis si rezerva)mergi pe deschis si cand ti se termina benzina treci pe poz.rezerva(sa gandit japonezul la asta),verifica sa nu fie infundat pe "rezerva" !!!!!

 

Coburii tre sa fie legati intre ei si se baga sub saua pasagerului(de obicei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Coburii tre sa fie legati intre ei si se baga sub saua pasagerului(de obicei)

Sper sa fac rost de-un aparat foto in timp util, si sa pozez in detaliu treaba. teoretic, ar trebui sa aiba si o bucata de piele, intermediara intre cele doua genti, dar astea nu au...si m-am uitat si la kestia cu sheaua din spate, dar, n-a fost umblat demult la ea, se vede pe suruburi, etc...deci, cred ca se prind separat pe suportul ala pentru coburi...numai ca nush cum.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa fac rost de-un aparat foto in timp util, si sa pozez in detaliu treaba. teoretic, ar trebui sa aiba si o bucata de piele, intermediara intre cele doua genti, dar astea nu au...si m-am uitat si la kestia cu sheaua din spate, dar, n-a fost umblat demult la ea, se vede pe suruburi, etc...deci, cred ca se prind separat pe suportul ala pentru coburi...numai ca nush cum.... :D

 

Eu am taiat pielea dintre ei,nu i-am bagat pe sub sa ca se zgaria aripa in timp,si i-am prins direct de suporti.(nu am poze in detaliu dar iti fac daca-ti tre neaparat)

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-21607-1188756514_thumb.jpgSalut

Am si eu Intruder VS 800. Sunt din Alexandria.

Caut Coburi pentru el,daca are cineva de vinzare dati de stire.

varianta2@yahoo.com

am io o pereke, noi-nouti, nefolositi. o sa incerc sa pun poze pe site, daca fac rost de-un aparat foto, daca nu, iti voi da un link.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...