Sari la conținut

Super Naked - Big Mammas


Fester
 Share

Postări Recomandate

Hornetul de 900 este visul meu,dar nu inainte de a avea hornetul de 600.

 

Imi place Honet 900 mai mult decat cel de 600 pt. ca:

 

- imi place mai mult cum arata ( 2 tobe finale,etc.)

- e pe injectie ajustata sa traga in ture joase

- a fost primul Hornet care l-am vazut dupa aceea am aflat ca e si de 600 :lol: desi cel de 600 a fost inaintea celui de 900

 

P.S. Imi place si Speed Triple la nebunie e un fel de al 2-lea vis

Editat de Dan_06.06.06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 8 months later...

Posesor de SV1000S venit de pe fzr 500 din `89 pot spune ca se conduce foarte usor, m/am obisnuit cu ea dupa 2000 km dintre care condusi 500 afara si 1500 in oras..ce/i drept in prima luna.. :burnout:

Are cuplu grozav inca de jos, pot spune ca am condus cu 170/200 la drum intins, parbizul protejeaza bine.

Toate bune si frumoase pana la consum...asta consuma nu se joaca, in oras 10 si afara 7,5 la mers normal iar sportiv cred ca urca si la 14.Deci avantaje si dezavantaje dar eu sunt foarte multumit pentru ca merg foarte mult in oras si am nevoie de cuplu.. jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posesor de SV1000S venit de pe fzr 500 din `89 pot spune ca se conduce foarte usor, m/am obisnuit cu ea dupa 2000 km dintre care condusi 500 afara si 1500 in oras..ce/i drept in prima luna.. :crack:

Are cuplu grozav inca de jos, pot spune ca am condus cu 170/200 la drum intins, parbizul protejeaza bine.

Toate bune si frumoase pana la consum...asta consuma nu se joaca, in oras 10 si afara 7,5 la mers normal iar sportiv cred ca urca si la 14.Deci avantaje si dezavantaje dar eu sunt foarte multumit pentru ca merg foarte mult in oras si am nevoie de cuplu.. jos...

 

:P Asa-i, motoarele Suzy V2 (chiar si cel de 650) sint printre cele mai bune facute vreodata! Nu degeaba si altii le-au preluat (Cagiva) ori pur si simplu copiat (Hyosung).

Cred oricum ca ai mare nevoie de cuplu maaare de jos, cumetre fzr500 - nu de alta, dar daca tu esti in poza... sari de 1,92 m, "ochiometric"!!! :burnout:

 

Tatal :ok: mamelor de "Big Mammas" pare sa fie insa noul Suzuki B-King cu motor de Hayabusa de ultima generatie (de 1.340 cmc si 183,5 CP fix :hurt: ), al carui test pe bune, IN PREMIERA absoluta, il puteti gasi in urmatorul numar Univers Moto (apare pe 14 august) !

 

Ride on, Big Mamma! :crack: :crack:

 

--- Mesaj completat în 05 Aug 2007 23:44 -------------

cred ca la capitolul asta intra si exclusivista MUNCH MAMUTH!

... cred ca ar inchide gura multor pretendente la categoria MARE!

... si iar deviam de la discutie!!!

 

:crack: Bine spus ca devenim deviantzi :ok: , din simplul motiv ca din Mammuth-ul "resuscitat" n-au fost facute decit citeva exemplare din cele 250 prevazute... nu-i asadar de serie.

Nici nu prea avea cum sa fie de fapt, cele citeva teste ale prototipurilor relevind un motor (de Opel Calibra Turbo - 2.000 cmc, urcat de la 204 la 250 CP :) ) aproape incontrolabil in viraje din cauza brutalitatii intrarii in regim a supraalimentarii.

De pret (vreo 85.000 de euro) si greutate (peste 300 kg) nu mai vorbim...

post-5405-1186335177_thumb.jpg

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...