Sari la conținut

Accident Bucuresti 17.10.2010 - Honda Hornet - Facultatea de Drept


20npo
 Share

Postări Recomandate

Asta e un mod cocalaresc de a conduce,oare cat de idiot trebuie sa fii ca sa faci asa ceva cu copiii in masina?

Trebuie taxat la maxim tampitul asta,sa ajunga in sapa de lemn si sa nu mai conduca decat carutul de butelii.

Nici ala...ca daca trece pe rosu, bubuim dracu' o data cu el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lipsa ratiunii ar trebui taxata, mai ales ca asta e un caz "pe fata".

 

 

Dupa ce isi platesc prostia 'unii' se schimba, poate asa vor fi din ce in ce mai putine cazuri si vom circula civilizat.

In momentul de fata totul e superficial, nu ne e frica de nimic/totu' se rezolva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat ,dar exista o regula de aur ,care trebuie aplicata mai mult ca niciodata ,in traficul actual(asta daca tii la viata si ciolane)si anume ,aceea ca nu trebuie sa patrunzi intr-o intersectie ,dirijata ,nedirijata ,pe verde, albastru sau mov ,la semnalul politistului ,fara sa arunci o barba in stanga si una in dreapta scurt si inainte de a intra pe primul metru din intersectie.Nu stiu de ce ,dar am senzatia ca vei fi singurul care-mi va asculta sfatul.Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat ,dar exista o regula de aur ,care trebuie aplicata mai mult ca niciodata ,in traficul actual(asta daca tii la viata si ciolane)si anume ,aceea ca nu trebuie sa patrunzi intr-o intersectie ,dirijata ,nedirijata ,pe verde, albastru sau mov ,la semnalul politistului ,fara sa arunci o barba in stanga si una in dreapta scurt si inainte de a intra pe primul metru din intersectie.Nu stiu de ce ,dar am senzatia ca vei fi singurul care-mi va asculta sfatul.Toate cele bune.

 

Sa il vad eu pe ala care in fiecare intersectie (excaptam cazul plecarii de la stop, asta e elementar) incetineste si se asigura. Mai ales daca atunci cand te uiti tu totul e ok, doua benzi ocupate cu cate 4-5 masini oprite si vine berbecul pe contrasens.

 

Asa ca hai sa nu exageram acum cu texte de-astea. Pe strada e bulan undeva la 20-30 %, experienta si stare tehnica restul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa il vad eu pe ala care in fiecare intersectie (excaptam cazul plecarii de la stop, asta e elementar) incetineste si se asigura. Mai ales daca atunci cand te uiti tu totul e ok, doua benzi ocupate cu cate 4-5 masini oprite si vine berbecul pe contrasens.

 

Asa ca hai sa nu exageram acum cu texte de-astea. Pe strada e bulan undeva la 20-30 %, experienta si stare tehnica restul.

 

 

Io incetinesc. Poate nu ca si cand am cedeaza trecerea dar intotdeauna incetinesc cand trec printr-o intersectie in care nu am suficienta vizibilitate chiar daca am verde. Si cu masina si cu motocicleta. Am vazut prea multe faze in trafic si am ratat de mai multe ori la mustata tot felul de idioti ca sa risc pe ideea ca sta el la stop sau la cedeaza trecerea.

 

Nu zic ca daca icetinesc o sa pot 100% sa evit orice accident de genu, dar macar mai cresc sansele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La urma urmei fiecare conduce cum stie ,cum poate si cum vrea.Important este doar sa-si pazeasca fiecare pielea ,nepunand mare baza pe legi ,amabilitatea altora si noroc.S-au discutat si rasdiscutat lucrurile astea ,asa ca ,cine crede ca un semafor ,indicator sau marcaj il va salva ,se inseala.Eu nu sunt sigur de reactiile mele ,ce sa mai spun de ale altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in creierul de momarlan secventele sunt asa:

 

1. bulivardu liber, e la vale, un 60-80 km/h de croaziera

2. 100 m pana la semafor, e verde

3. 50 m, galben...TALPAAA!!! sa trec, mi-e sila sa mai stau o tura.

 

obisnuiti-va cu ideea, galben inseamna accelereaza! pentru majoritatea. La o saptamana dupa ce mi-am luat masina m-a pocnit din spate un Logan, ca am oprit pe galben la Eroilor. A ramas ala cu gura cascata, nici n-a conceput ca n-o s-o calc cand semaforul era galben. N-a putut opri pentru ca avea vreo 80 in forja.

 

Cred ca nu mai ramane decat sa-si faca treaba politistii aia si sa imparta amenzi cu darnicie. Degeaba se tot spune ca stau la panda, ca-s ai dracului, ca nu stiu ce...e suficienta o jumatate de ora prin trafic sa-ti dai seama ca nimeni n-are nici o regula si fac toti cum ii taie capul.

asta se aplica doar in bucuresti.....daca te duci in ardeal in orice orasel sau satuc o sa-ti iei o mare amenda pentru orice rahat ilegal...Da acolo e alta mentalitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta se aplica doar in bucuresti.....daca te duci in ardeal in orice orasel sau satuc o sa-ti iei o mare amenda pentru orice rahat ilegal...Da acolo e alta mentalitate!

 

Si nu numai...Mai sunt orasele fantoma dintr-astea...Da macar acolo organu` isi face treaba bine..ca nu vrea sa para mai mare si mai tare ca,colegu` de patrula...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreaba-l daca vrea sa fie martor, pote il ajuta pe Ionut. Ii gaseste id-ul de mess la profil.

Poate cu un asa martor se pot face mai multe...

 

Ar trebui sa se duca martor: nu e mare deranj daca nu se ajunge la proces, da doar o declaratie care dureaza fix 5 min. (am facut asta...m-a luat un politis martor candva). Numai daca se ajunge la proces, va avea de pierdut o jumatate de zi pentru audiere, insa eu cred ca nu se va ajunge la proces in cazul asta si ca soferul vinovat va da dovada de generozitate pt a simplifica procedura :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...