Sari la conținut

Ma, miroase a urs!


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

O triproductie a studiourilor de desene animate pentru tineret, incredibila, cu protagonisti reali dar de prost gust sau cel putin amar, fara nicio legatura cu persoanele de fata care din start se exclud fara ezitare, in premiera pe cartier, fara doar si poate, daca si cu parca, incredibil dar adevarat, acul si barosul, inul, canepa si motociclismul de anvergura, prezinta, na:

 

5093862756_aac6c8a6dd_b.jpg

 

Urmeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu e follow-up. Ma asteptam la reactia asta. Am si zis ca n-are legatura cu nimic. E o productie autohtona bazata pe fapte reale in timpul careia niciun animal n-a fost ranit. Nu e cazul sa catalogam ca follow-up orice urs infometat iesit la interval langa Sinaia. Nu cred ca ursul, ca entitate, a fost vreodata al cuiva. Legendele toamnei, ursul pacalit de vulpe, toti ne-am bucurat in felul nostru de ele, intelegi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e un follow-up la topicul cu DP?

 

Cata imaginatie au unii...:D

 

Mihai, te-am vazut cu Doyle in prin zona Televiziunii acum vreo luna, si m-am bucurat. Eram in masina si nu aveam cum opri ( stiu ca suna penibil, dar na e adevarul). Salutari flacaului ! :D

Hai ca sunt curioasa care e faza cu ursi...fara coada :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de off-topic: Multumesc colegului cu multe abtipilde cu nume pe parbriz ca m-ai ajutat cand am ramas fara baterie acu vreo luna in parcare la BCR la universitate....GATA :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, am inteles ideea, te opti opri acum.

 

/index.php?...t&p=2639733

/index.php?...p;#entry2637064

/index.php?...p;#entry2633634

/index.php?...p;#entry2620105

Mesaj completat

Ce ne pregatesti stimabile? Cu vrei sa ne tii iar cu deshtu pe F5?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sailordana8: Daca nu s-a putut, nu s-a putut, dar data viitoare nu mai ai nicio scuza.

 

@kosm!n: Placerea a fost de partea mea. :laugh:

 

Trebuia sa plecam sambata. Bine, trebuia sa fi facut noi multe, dar n-am reusit. Vremea se arata cu accente pregnante de cacao, asa cum avea sa fie si drumetia noastra. Ideea era sa facem cateva imagini cu toamna, in toata splendoarea ei. Si a noastra. Deci sambata nu. In schimb duminica n-am mai putut fi opriti. Mai intai ne-a trezit Alin cu un sms prin care ne anunta ca e doar ceata, fara ploaie si ca sa-i dam un semn cand facem ochi. Cum facutul de ochi la opt dimineata e o chestie cu care motociclistii nu s-au inteles niciodata, am adormit cu telefonul in mana, si Radu la fel. A urmat alt sms, prin care Alin ne anunta ca el merge la o shaworma la Calarasi si ca sa-l prindem noi din urma. Bun, nici cu asta nu ne-a speriat. A urmat un telefon, care a pus capac. Da-i, ridica-te din pat, ia-ti izmenele, cizmele, motocicleta. Ne grupam in benzinarie, ultima inainte de A2. Ne uitam pe niste harti si stabilim ca nu stim incotro mergem, dar suntem de neoprit. Plecam, si nu putem rezista tentatiei de a iesi de pe autostrada cu prima ocazie, directia Fundulea. Ne-am simtit destul de ciudat, baieti fiind si facand asta. Ne dam seama ca harta, muschiul de pe copac si steaua polara nu ne sunt de folos cu nimic, pentru ca suntem varza la navigatie, si tragem pe dreapta sa facem o montura de GPS din ce gasim prin buzunare. Langa noi aveau peste proaspat. Suntem din nou pe drum, manati de o dorinta apriga de aventura. Mergem pe drum principal si GPS-ul zice sa facem dreapta, total neasteptat. Fac dreapta, si opresc sa-mi revin. Langa mine, Radu si Alin. Citesc zambete in ochii lor, dar aflu ca ma insel. Radu trage mai langa mine si, intr-un moment de climax, luandu-ne pe toti prin surprindere, plin de siguranta, zice: "Ma, miroase a urs..." Inutil sa spun ca nu l-a bagat nimeni in seama. Plecam. Aventura o gasim intr-o aratura mai galbena, unde cadem de comun acord ca e loc de impresionat captorul. Primul intra Radu. Cu Roibu' lu' Radu e o chestie. Asta, pe drum normal, cu asfalt, trebuie sa te dai jos sa-l impingi, la cat de tare merge. In schimb, cand i se termina soseaua, parca scapa din lesa. Marturisesc ca ne-am cacao pe noi de cat de bine ne era. Alin incearca sa sara o rampa cu motocicleta, dar nu merge. Ori rampa, ori motocicleta. Radu ara ogorul aruncand noroi pana la cer, Doyle vrea si el, il servesc.

 

5095810271_08786245b0_b.jpg

 

5096407038_c810ebd028_b.jpg

 

5095810403_dafdc31fd2_b.jpg

 

5095810463_ff171d0466_b.jpg

 

5096407226_22b2a14771_b.jpg

 

5096407302_2451e44efa_b.jpg

 

5096407376_71c0044c56_b.jpg

 

Plecam mai departe. Aici a intervenit ceva. O chestie pe care o astept de sase ani de zile si care a intarziat sa se intample. Mergeam pe banda mea, cu vreo 50km/h si cred ca am ocoloit o groapa. Ce urmeaza sa spun e doar din relatarile martorilor, pentru ca eu nu prea am apucat sa-mi dau seama de nimic. M-am trezit cu o masina alba langa picior, care m-a impins putin in dreapta, de unde am deviat firesc inapoi in ea, sfarsind intr-un impact care a sunat ca si cand m-as fi infipt intr-un stalp. N-am cazut, dar am vrut sa bag in viteza si-am dat cu piciorul in gol. Trag pe dreapta, trag si baietii, trage si soferul o basina. Mama, ce portiera are. Nu e infundata, cum se face, ci decopertata, un colt, si zgariata. Eu am scarita data peste cap, schimbatorul bagat in motor si o catarama de la cizma desfacuta, plus niste draci in cantitati notabile. Omul incearca sa aiba dreptate, dar mai timid, ca parca stie ca n-are si na... noi suntem trei. Ma intreaba ce poate sa faca si ii recomnd cu caldura ca cel mai bun lucru pentru toata lumea e sa dispara. Acum regret, trebuia dus la politie si dat nana la fundulea, ca vorba lu' Radu, poate era si manga. Pe scurt, m-a depasit, a venit o caruta din fata, a tras dreapta peste mine, cu poc. Partea proasta e ca singura chetie pe care a reusit sa o strice a fost buna dispozitie pe care o aveam pana atunci. N-am facut foto cu nicio paguba, dar amintirea e vie in memoria noastra si o vom povesti la nepoti.

 

Mai departe am ajuns intr-o padure, unde ia toamna de unde nu-i. Am intrat putin la noroi, unde din nou l-am pierdut pe Radu care, probabil bantuit de corhaneli s-a dus inainte prin noroi. Si s-a intors, ca noi n-am mers. Am vazut, dar mult prea tarziu pentru a imortaliza momentul, un porc care a traversat strada, dupa care Radu a luat-o la goana, binenteles. L-am recuperat mai tarziu, fara prada.

 

5095810811_438ec9fede_b.jpg

 

5096407710_cd9798bb93_b.jpg

 

5096407846_a6b5e62c90_b.jpg

 

5095811401_8a16f3fe56_b.jpg

 

5096408418_6325e79b70_b.jpg

 

Si iata-ma, perfect camuflat, ingrosand gluma.

 

5096407582_6b65e9ccdd_b.jpg

 

Am mai taiat linia continua sa luam covrigi de pe stanga, exact prin fata radarului, la vreo zece metri, si-apoi ne-am scremut sa intram inapoi pe drum, pana cand aia vazandu-ne, s-au plictisit si-au cedat primi, plecand. No, si dup-aia am bagat pana la Bucuresti forja, pe niste drumuri pline de gropi si jeg, fara incidente.

 

Treaba e ca am ajuns acasa, dar o parte din noi a ramas acolo, la intersectia aia unde miroase a urs. Eu marturisesc ca de la momentul ala incolo n-am mai fost la fel. Ma loveam in casca de tot felul izbucniri hilare, gandindu-ma cum de-a simtit doar Radu mirosul ala, de ce acolo, daca nu cumva Radu e tampit, daca nu cumva eu si Alin suntem tampiti, daca intr-adevar miroasea si, mai ales, intrebare la care intotdeaua ma blochez - cum Doamne iarta-ma miroase un urs?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general ursul pute de-ti muta nasul :laugh: da' al vostru vad ca a fost din ala mai dragut si v-a lasat sa va faceti de cap.

 

A, da, poze deja cum ne-am obisnuit, belea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, fratilor.

Eu am patit-o grav mai demult prin niste noroaie dintre Nana si Fundulea. Ambreiaje prajite, mers cu roata fata taras de cat noroi intrase la aripa, prostii d-astea... Voi ati fost mai intelepti.

Pozele frumoase, ca de obicei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai..promit..'Til next time!

 

Cat despre poze si poveste..mi-a placut aia cu covrigii peste linia continua..Si zii asa, s-au plictisit EI si au plecat?!?

Cat despre mirosul de urs...ce sa zic?! Si mie imi miroase a diverse, de exemplu a plecare, dar nu stiu unde, si nici cu ce plus ca Zambi e in garaj, dar na...tot a plecare imi miroase.

PS: Nu ma intreba acum "cum miroase plecarea" ca nici eu nu am zis nimic de mirosul de urs, da? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

O triproductie a studiourilor de desene animate pentru tineret, incredibila, cu protagonisti reali dar de prost gust sau cel putin amar, fara nicio legatura cu persoanele de fata care din start se exclud fara ezitare, in premiera pe cartier, fara doar si poate, daca si cu parca, incredibil dar adevarat, acul si barosul, inul, canepa si motociclismul de anvergura, prezinta, na:

 

5093862756_aac6c8a6dd_b.jpg

 

Urmeaza.

 

...pacat de... coperta.

Asteptari mari, fapte...mirositoare a...urs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

Cata inteleptaciune, diplomatie...

Ma enerveaza stick-erele pastrate pe parbriz...

Sa ajungi sa traiesti din amintiri...

 

Io, un frustrat pe realizarile unuia care s-a ajuns... :laugh:

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

Cata inteleptaciune, diplomatie...

Ma enerveaza stick-erele pastrate pe parbriz...

Sa ajungi sa traiesti din amintiri...

 

Io, un frustrat pe realizarile unuia care s-a ajuns... :laugh:

Bafta!

 

Iarta-ma ca ma bag, dar...tu ai inteles ce naiba ai vrut sa spui???????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, fratilor.

Eu am patit-o grav mai demult prin niste noroaie dintre Nana si Fundulea. Ambreiaje prajite, mers cu roata fata taras de cat noroi intrase la aripa, prostii d-astea... Voi ati fost mai intelepti.

Pozele frumoase, ca de obicei.

 

 

Ai haaai ....daca stiam pe acolo o luam ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre daca ati stii cat va urasc pentru incursiunile astea in grozavele locuri unde se balega vaca , ciripeste randunica si fosneste papusoiu , v-ati duce la vrajitoare sa va ceteasca din carti sa nu va deocheati. eu enduro nu stiu daca o sa pot face vreodata ca m-a lasat mama sa ma joc in noroaie cand eram mic dar un tractor tot imi iau lua-l-ar dracu.

tare faine pozele , tare faina plecarea. la mai multe !

si bizoo.... las-o naibii de treaba si nu mai zgaria portiere inocente ca ai un nume de aparat. "traitorule din trecutule" ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, fratilor.

Eu am patit-o grav mai demult prin niste noroaie dintre Nana si Fundulea. Ambreiaje prajite, mers cu roata fata taras de cat noroi intrase la aripa, prostii d-astea... Voi ati fost mai intelepti.

Pozele frumoase, ca de obicei.

 

primavara drumul ala e criminal. uneori chiar la propriu. :D

 

post-19183-1287959113_thumb.jpg

Editat de io, bogo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alte cateva zeci de minute din viata pierdute, cu folos, in studierea drumetiei tale. A fost cam scurta ce e drept, insa am urmarit-o cu interes maxim de cateva ori.

Genial ! Felicitari protagonistilor si mai alex povestitorului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...