Sari la conținut

Benoit Fortunato se intoarce!


www.patrickmoto.ro
 Share

Postări Recomandate

Benoit Fortunato se întoarce în România, pentru un nou curs de enduro, la Buzău

 

După succesul cursului de enduro organizat de Patrick Moto împreună cu Benoit Fortunato, vice-campion mondial de juniori, importatorul motocicletelor Gas Gas în România este gata să organizeze un al doilea stagiu de pregătire, de această dată la Sărata Monteoru, în județul Buzău, alături de Teodorescu Daniel.

 

Stagiul va fi organizat pe două sesiuni a câte două zile, pe 19 Âşi 20 noiembrie, respectiv 21 Âşi 22 noiembrie. Anul acesta, Sărata Monteoru a fost gazda etapei finale a Campionatului Național de Enduro Âşi este o zonă potrivită atât pentru soft, dar Âşi pentru hard enduro. Cazarea cursanților se va face la Hotel Restaurant Păducel, unitate turistică dotată cu douăsprezece camere duble, disponibile la prețul de 120 RON pe noapte. Pentru cursanți, la acest tarif se aplică o reducere de 20%, hotelul având ca anexă Âşi un mini-service, la care se pot efectua lucrări de întreținere la motociclete, pe durata celor patru zile. Pentru cei care doresc să se concentreze doar pe pilotaj, organizatorii vor avea alături Âşi un mecanic pe durata cursului, în persoana experimentatului DragoÂş Cizmariu.

 

Pentru probleme legate de cazare, vă rugăm să apelați numărul: 0767-597-495 begin_of_the_skype_highlighting              0767-597-495      end_of_the_skype_highlighting (Teodorescu Daniel).

 

Înscrierile se fac prin completarea formularului pe care il puteti solicita de la adresa pr(at)atrickmoto(dot)ro.

 

 

 

Pentru mai multe detalii Âşi informații despre curs: 0731 01 86 80, Patrick Boissy.

post-43313-1287670324_thumb.jpg post-43313-1287670387_thumb.jpg post-43313-1287670493_thumb.jpg

Mesaj completat

Benoit Fortunato vine mai devreme cu o săptămână în România

 

Vice-campionul mondial la enduro juniori, Benoit Fortunato a semnat un contract de pilot cu Beta, producătorul italian de motociclete. Pilotul francez care s-a aflat de poponeataând în România, la invitația Patrick Moto, pentru un curs de enduro desfăÂşurat la Gheorgheni, va alerga în Campionatul Mondial de Enduro Indoor, prima etapă a acestuia urmând a se desăÂşura pe 27 noiembrie în Italia. Din această cauză, Benoit Fortunato va veni în România între 12 Âşi 15 noiembrie, la Sărata Monteoru, lângă Buzău, pentru un nou curs de enduro, organizat împreună cu Patrick Moto Âşi Teofănescu Daniel.

 

Benoit Fortunato va veni de această dată în România cu o motocicletă Beta, ceea ce înseamnă că va putea fi filmat Âşi fotografiat în timp ce-Âşi demonstrează măiestria enduristică. Deja la curs s-au înscris mai mulți piloți de enduro, doar cinci locuri mai fiind disponibile in acest moment. Pentru aceasta vă rugăm să-l contactați pe Teodorescu Daniel (0767-597-495, Hotel Restaurant Păducel, unitate turistică dotată cu douăsprezece camere duble.

 

Pentru cei interesați, Benoit Fortunato este disponibil Âşi pentru cursuri lângă BucureÂşti, cel mai posibil la circuitul de motocros de la Ciolpani. Pentru mai multe detalii Âşi informații despre curs: 0731 01 86 80, Patrick Boissy.

post-43313-1287670308_thumb.jpg

Editat de Soso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna seara din Buzau,

 

Ser Patrick,

 

Je resu un messaj sur mon imeil prive ca tu demand mon permission pur puvoar organize dan mon vill jan se pas chel eveniment enduro avec jan se pas chel personne du Frans u Itali chi se rule an moto..

Jesper canmem chil a un permi conduir valabla otraman je se pa vuz ede!!!

 

Parsca jem le fenomen enduro je veo vu lese fer set curs avec un condision:tu doit fer invitasion spesial sur le forum pur moa e mezami plus deo butei de palinka pur moa u bien diz butei de ven du Frans

 

 

Best Regards,

 

Blackwoo

 

Associate Partner of this event

tel;fax;email:0722BLACKWOO

 

P.S.Scuza mi traducerea din romana in franceza dar am apelat la ,,Google Translate pentru Gheorghieni''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara din Buzau,

 

Ser Patrick,

 

Je resu un messaj sur mon imeil prive ca tu demand mon permission pur puvoar organize dan mon vill jan se pas chel eveniment enduro avec jan se pas chel personne du Frans u Itali chi se rule an moto..

Jesper canmem chil a un permi conduir valabla otraman je se pa vuz ede!!!

 

Parsca jem le fenomen enduro je veo vu lese fer set curs avec un condision:tu doit fer invitasion spesial sur le forum pur moa e mezami plus deo butei de palinka pur moa u bien diz butei de ven du Frans

 

 

Best Regards,

 

Blackwoo

 

Associate Partner of this event

tel;fax;email:0722BLACKWOO

 

P.S.Scuza mi traducerea din romana in franceza dar am apelat la ,,Google Translate pentru Gheorghieni''

 

 

bien sur mon ami comme tue le se tu e mon idol com un dieu pur moi!

je parle de tua a benua il e tre ensanter de te resevuar lui osi il taime!!

une sel shose tu dua avuar ton celebre casqu et ta tenu de venjeur masche

on taten!!!!

pur la niol jen e de dealu (le vilaj d'ervin)

je t'aime

patrick sans corecteur d'ortografe

Mesaj completat

bien sur mon ami comme tue le se tu e mon idol com un dieu pur moi!

je parle de tua a benua il e tre ensanter de te resevuar lui osi il taime!!

une sel shose tu dua avuar ton celebre casqu et ta tenu de venjeur masche

on taten!!!!

pur la niol jen e de dealu (le vilaj d'ervin)

je tem

patrick sans corecteur d'ortografe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@blackwoo....brusc, mi-ai devenit simpatic :))))
Salutari Userului SOSO,

 

desi nu te cunosc si nici nu am auzit de tine ;) iti multumesc pentru ,,declaratie"si sper ca e doar o simpatie ,,virtuala"pentru ca eu poze pe forum nu am ,cont pe hi 5 nu am dar chiar in timp ce scriu aceste randuri mi a venit o idee;ce ar fi sa mi fac un cont pe facebook si sa ma fac si blogger ca am primit mai multe mesaje de incurajare decat injuraturi si as putea sa mi castig existenta ca blogger..!Tu ,SOSO, ca ,,fan "Blackwoo ce parere ai?

 

 

 

Mesaj completat

bien sur mon ami comme tue le se tu e mon idol com un dieu pur moi!

je parle de tua a benua il e tre ensanter de te resevuar lui osi il taime!!

une sel shose tu dua avuar ton celebre casqu et ta tenu de venjeur masche

on taten!!!!

pur la niol jen e de dealu (le vilaj d'ervin)

je t'aime

patrick sans corecteur d'ortografe

Mesaj completat

Dear Patrick,

 

Am citit de zeci de ori mesajul tau in franceza,am dat translate pe Google si n am reusit sa inteleg nimic,nici macar nu mai sunt sigur daca esti francez sau esti de pe planeta aia din filmul Avatar si vorbesti limba Na`Vi!!! ;)

 

P.S.Pentru enduristii interesati sa invete limba Na`Vi si sa ne putem injura linistiti pe forum fara sa ne luam suspendari ,exista un site creat chiar de cel care a ,,inventat o"(Paul Frommer-doctorand in lingvistica si coleg cu Patrick :( ).

In incheiere un scurt exemplu de traducere din Romana in Na`Vi:Buna,ce mai faci?/Kaltxi nga-ru lu fpom srak?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decat benoit fortunato mai bine tinea don Teo cursurile astea k pot sa pun pariu k francezu nu a vazut in viatza lui asemenea noroaie k la buzau................. din ce se vede in poze :goodposting:

nu era nici un noroi toata padurea,sa facut ex pe un riu cu pietre si saritura dubla peste un noroi(singurul de linga hotel).asa vreme si asa grip nu a fost nici vara,parol!.acum am inteles ca multi sintem enduristi dupa ureche ca lautari.sa fi vazut cum ervin sau lucian stateau si invatau si exersau ba si flotarile de pedeapsa le faceau(caracter).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...