Sari la conținut

BURSA LOCALA ARAD


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 269
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Se vinde Monster m600 inmatriculat in RO,anul acesta adus din Italia,an 1997 ,km rulati 39000 ( achizitionat la aproximativ 37000 km) prima mea motocicleta foarte ingrijita.
de la achizitionare sunt facute urmatoarele investitii:

Revizie(ulei motul, filtru aer, filtru benzina), bujii noi(NGK) ,adaugat al doilea disc frana suplimentar fata,
Desfacut, curatat carburatoarele.
Kit de lant nou (Esjot model Oring)
Anvelopa spate noua (Bridgestone Battlaxe),
Baterie noua (initial am pus o Varta care a fost cu viciu de fabrica nu a tinut curent in ea, ulterior am puns un LP)
Schimbat contact(pus contact original cu blocator de ghidon)+releu de incarcare nou.(achizitionat cu un contact simplu universal iar releul de incarcare facea figuri si intr-un final o crapat)
Ofer la vanzare set curele de distributie noi sigilate(Dayco) le am achizitionate dar nu am apucat sa le montez.
Oglinzi noi(model de oglinzi de la BMW F650 2013)
Tobe esapament Carbon Termignoni scurte.(le ofer cadou si pe cele de fabrica)
Montat aparatoare de noroi spate cu protectie lant(nu a avut la momentul achizitiei).

Motocicleta se comporta excelent , foarte mult nu am reusit sa o folosesc deoarece job-ul si programul fosrte incarcat nu imi permite drept dovada ca maxim 2000 de km am reusit sezonul acesta sa merg, dar este ideala pt incepatori si foarte fun de pilotat.

Pentru ca sunt incepator si nu am nimic de ascuns , am scapat-o odata pe partea stanga intr-o curba la stanga intr-un sat la aproxiamtiv 50km/h, nisip pe jos la sat, frana de fata lipsa ABS evident :) blocat fata, alunecat si dus am fost daunele au fost far spart, si semnal stanga rupt,(ambele reschimbate ulterior)din feririe pt mine si mototcileta in curba la stanga am iesit pe iarba in pareta dreapta intr-un sant,

Pretul de strigare estre la o prima discutie 2000 de Euro , pentru cei interesati sunt deschis la orice discutie negociere.Nu sunt nevoit sa o vand dar as incerca si altceva.

Bafta la toata lumea.

post-72941-0-85369000-1380889577_thumb.jpg
post-72941-0-83784000-1380889568_thumb.jpg
post-72941-0-97357500-1380889560_thumb.jpg
post-72941-0-88105000-1380889550_thumb.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Atentie mare la hoti : de cateva saptamani prin zona noastra au aparut niste ticalosi care au actionat deja in toata tara si au furat motoare de la cei care au dat anunturi de vanzare moto. Cum actioneaza: te suna, se intalnesc cu tine, vad motorul si unde il tii dupa care cu maxim de tupeu actioneaza noaptea si te lasa fara motor. Am inteles ca s-a furat deja unul din Ghioroc si unul din Arad si politia nu are niciun fel de pista. Atentie mare la "cumparatori".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare , vind urmatorul utilaj pentru cei care colectioneaza electrice de epoca , televizor portabil cu radio , merge cu 6 bateri de 1,5 v nu am incarcator la el , este perfect functional . nu stiu foarte multe detali despre el in ce stare este se vede in poze . alte detali la telefon 0742461655

in arad il livrez personal in tara prin posta e 22 ron prin curier e 25 ron

se da la pretul de 150 ron .

 

post-69480-0-35677000-1391531702_thumb.jpg

post-69480-0-46793000-1391531712_thumb.jpg

post-69480-0-01599100-1391531733_thumb.jpg

post-69480-0-77931500-1391531740_thumb.jpg

post-69480-0-66488100-1391531754_thumb.jpg

post-69480-0-08798300-1391531762_thumb.jpg

post-69480-0-49379600-1391531769_thumb.jpg

post-69480-0-18150100-1391531802_thumb.jpg

post-69480-0-25155900-1391531814_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vand geaca Roleff textila, marimea XL, purtata in 3 ani de 3 ori, cu protectii spate, coate si umeri, cu mesada, modelul este aproximativ cel din poza, fara aerisiri (de aia o si vand), voi reveni cu poza reala

Pret 280 lei negociabil

Contact pe PM

 

22334570-RO-950-Safetec--500x500-.jpg

Editat de Korben
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand geaca Roleff textila, marimea XL, purtata in 3 ani de 3 ori, cu protectii spate, coate si umeri, cu mesada, modelul este aproximativ cel din poza, fara aerisiri (de aia o si vand), voi reveni cu poza reala

Pret 280 lei negociabil

Contact pe PM

 

22334570-RO-950-Safetec--500x500-.jpg

Ptr XL musai sa pun ceva kg . . . . :( . Bafta la vanzare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand geaca Roleff textila, marimea XL, purtata in 3 ani de 3 ori, cu protectii spate, coate si umeri, cu mesada, modelul este aproximativ cel din poza, fara aerisiri (de aia o si vand), voi reveni cu poza reala

Pret 280 lei negociabil

Contact pe PM

 

Despre asta vorbeam, e Roleff Lisboa

 

kurtka_motocyklowa_roleff_lisboa_czarno_

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde gasesc conductori electrici, care se folosesc la instalata electrica auto/moto ?

 

Nu ma refer la conductorii electrici de la magazinele/depozitele de constructii. Conductorii auto au protectia din PVC mai subtire, astfel incat cablul nu este atat de gros.

 

Multumesc.

Editat de marcelm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde gasesc conductori electrici, care se folosesc la instalata electrica auto/moto ?

 

Nu ma refer la conductorii electrici de la magazinele/depozitele de constructii. Conductorii auto au protectia din PVC mai subtire, astfel incat cablul nu este atat de gros.

 

Multumesc.

Pe langa CMJ gasesti cateva magazine printre care si CIP-ul care vand cabluri de cam toate dimensiunile. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa CMJ gasesti cateva magazine printre care si CIP-ul care vand cabluri de cam toate dimensiunile. Spor!

Multumesc.

 

Am fost mai demult la CIP si nu au asa ceva. De fapt, nu cred ca se gasesc in comert ... doar daca cauti o masina pregatita pt Remat si scoti instalatia de acolo, insa firele pot fi imbatranite ...etc ..

 

Pana la urma, am cumparat un cablu 2 x 0,75 ( x 1) mm, ca si cel de la veioza :) si am scos cele doua cabluri din care este format. Se apropie cel mai mult de ce am eu nevoie.

Editat de marcelm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stie cineva unde gasesc conductori electrici, care se folosesc la instalata electrica auto/moto ?

 

Nu ma refer la conductorii electrici de la magazinele/depozitele de constructii. Conductorii auto au protectia din PVC mai subtire, astfel incat cablul nu este atat de gros.

 

Multumesc.

Schrotirile auto. Sunt o gramada de masini noi accidentate si dezmembrate pentru piese. Cum instalatiile de cablaraie nu au cautare, rogi pe respectivii de acolo sa te lase contra cost sa-ti alegi ce vrei.

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...