Sari la conținut
Taurasu

caut parteneri de iesit la detectie metal

Postări Recomandate

Nope, e capatul unui detonator de grenada Stielhand. Cele 2 de langa el sunt de la capatul opus.

Poza exemplificativa, luata de pe net

H64.jpg

Editat de Geo_ZGA

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Seamana teribil,is aproape identice.

Partajează acest post

Link spre post

Seamana putin, dar rezervorul e mult mai mare decat dracia asta de detonator.

Apropos de IMCO, am una in stare f buna acasa (cumparata)... dar nu reusesc sa o aprind :)) Cred ca o sa incerc cu un fitil nou, ca nu imi dau seama de ce nu s-ar aprinde.

Partajează acest post

Link spre post

Eu am una fabricata in 1931.A fost a bunicului meu,apoi a tatalui meu si acum o folosesc eu zilnic.Merge ca-n prima zi.Built for last!

Sfat:demonteaz-o bucati,spal-o cu spray de instalatie de franare,sufl-o cu un pic de aer si daca nici asa nu merge,apoi sa-i schimbi fitilul.

Partajează acest post

Link spre post

Felicitari Geo_ZGA nici eu nu am gasit atatea chesti cate ati gasit dumneavoastra intr-o zi ma fascineaza chestile germane ww1/ww2 si a altor armate care au luptata in tara noastra eu sincer am noroc sa gasesc la intamplare avioane germane anul trecut am gasit unul la noi in padure un Fw-190 cazut in 1944 cel de al doilea inca nu i-am gasit seria lui.Mi-as dori sa ies cu dumneavoastra la o detectie pentru ca dumneavoastra stiti locuri importante eu sincer sa fiu eu ies la detectie la intamplare sau noroc si mi-as dori sa imi fac un prieten in domeniul acestui hobby ca sincer nu am pe nimeni care sa imi aprecieze acest hobby in afara de familia mea.Daca doriti eu pe 16 ies la o detectie la padure la Baneasa si daca vremea e frumoasa pe 17 ies la detectie aproape de intrare ploiesti sau daca doriti la paulesti vin eu cu mancare de acasa,ceva bere daca doriti si va ofer si transport prin intermediul unui prietent.

Tot Respectul,

Darla Mihai Andrei

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum