Sari la conținut

Inca o zi pe circuitul de motocross


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

O noua productie de rahan din partea celor trei muschii tari, care cu greu va putea fi egalata.

 

5114215642_88b61a06b9_b.jpg

 

Mai jos atasez o fotografie care circula pe net, din timpul filmarilor, care nu stiu cum de-a scapat on-line, dar a fost de neoprit.

 

5114215486_05fafb38af_b.jpg

 

 

Stay tuned.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu vad un calaret fara cap.

i l-a mancat cumva ursul?

 

oricum, imi pare bine pentru el ca a avut asa o zi insorita si drum (si) uscat :D

 

mai ai? ...faci cum faci si mai arunci o momeala apoi dispari. eeeeeeei, e frumos?

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu vad un calaret fara cap.

i l-a mancat cumva ursul?

 

oricum, imi pare bine pentru el ca a avut asa o zi insorita si drum (si) uscat :D

 

mai ai? ...faci cum faci si mai arunci o momeala apoi dispari. eeeeeeei, e frumos?

 

 

Ursul e specialitatea lui Tyuta , mie-mi place pestele dupa cum se vede . In final am ajuns acas` fara peste dar mirosind a peste ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* pai pestele imi place si mie. chiar azi am mancat vreo 3. ...dar si ursul vrea..., eeeh! data viitoare iau mai multi sa impart la toata lumea.

hai cu poze, bre! sau o sa incep sa fac ca vulpea cu corbul. :D

 

am fiert si vin...

doar povestea imi lipseste, oooof!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O noua productie de rahan din partea celor trei muschii tari, care cu greu va putea fi egalata.

 

5114215642_88b61a06b9_b.jpg

 

Stay tuned.

 

 

Stiu! Stiu....Nenea, nenea, pot sa spun? Pot?

 

World fastest Indian, nu-i asa??????? :D

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica dimineata, benzinaria OMV spre A1. Intalnire la ora 10. Cine intarzie cel mai mult departe ajunge. Eu ajung, binenteles, ultimul. Radu si Alin sunt la a patruzecisitreia cafea. Fecam duda. Radu sta la soare, eu savurez la cafea, Alin face nush ce naiba la motociclete. E o atmosfera de vis. Soarele incepe usor sa ne incalzeasca meclele, cu accente pe cea a lui Radu, care e mai blond. Mergem? Nu, mai stam. Radu sta la soare, eu savurez la cafea, Alin face nush ce naiba la motociclete. Mergem? Nu, mai stam. Incerc sa le expun baietilor o teorie conform careia marile victorii in materie de motociclism se obtin prin pauze lungi de cafea si distante foarte scurte percure pe doua roti. Mergem? Nu, mai stam. Mergem? Hai! Si mergem. Unde, nici acum nu stiu.

 

5117679870_e7f2e398e9_b.jpg

 

Alin stie de la un prieten ca pe langa autostrada e un circuit de motocross abandonat unde urmeaza sa ajungem si sa ne rupem motocicletele. Parasim autostrada la Bolintin, Alin suna, aflam cu exactitate locul. Plecam, oprim, Alin suna din nou, aflam cu exactitate locul. Plecam, oprim. Alin suna, aflam cu exactitate locul. Plecam, oprim, Alin suna, aflam cu exactitate locul. Super! Alin suna, scapa motocicleta pe jos in timp ce vorbeste, aflam cu exactitate locul. Nu gasim. Ok, a fost beton pe circuit, ne vedem de drum.

 

Iesim intr-un sat, GPS-ul e varza, intrebam localnicii, e haos tata. Habar n-am unde suntem, incotro ne indreptam. Alin stie, cel putin pare ca stie dupa fiecare rebutonare a GPS-ului si discutie cu localnicii. Nimerim intr-o padure, unde ne dezlantuim. Radu o ia inainte, eu strig dupa el “Baaaaa p@#a!!!” si apare o masina cu un domn silvicultor.

 

- Buna ziua!

- Buna ziua!

- Voi ati strigat?

- Aaa… cred ca da. De ce?

- Pai voi sau nu voi?

- Noi.

- De ce?

- A plecat un coleg mai inainte si l-am strigat.

- Ce cautati aici?

- Ne plimbam.

- Pai… pe aici?

- E inchis circulatiei publice?

- Nu.

- Pai atunci?

- Care e scopul vizitei?

- Ne plimbam, am zis.

- Aha, si zambeste. Si merg motocicletele astea?

 

Merg, dom’le. Ne explica ca drumul iese in camp si ca n-avem nicio sansa, dar se vede clar ca nu stie cu cine vorbeste. Am supravietuit circuitului de motocross si ne face pe noi un camp, vezi Doamne. O taiem. E blana! E mreana!

 

5117076837_5f6ccb1d7d_b.jpg

 

Iesim in camp. Cred ca in iesirile astea exista un buton de panica care nu e la degetul nostru, dar ala la al carui deget e, nu ezita sa-l apese in anumite situatii. Asta e una din ele. Radu ia Roibu la galop, sare shpan, pe camp, inapoi, Alin direct prin papusoi, de doua ori, ‘ai de capu’ nostru, fierbe. Doyle asista la toata scena si-si face cruci cu pompa de benzina in rezervor.

 

5117077111_2a3fea7aae_b.jpg

 

5117680588_e44d598292_b.jpg

 

5117680772_73b1daf6fc_b.jpg

 

5117681134_09093e0c54_b.jpg

 

5117077985_94d8be7a4d_b.jpg

 

5117078205_7a97c41047_b.jpg

 

5117681712_1eca55dc6e_b.jpg

 

5117681950_a53054ef5b_b.jpg

 

Iesim intr-un sat, unde savuram o cola si un croissant in compania lui Bebitza. Bebitza e un tip super-tare care cand vrea o tigare vine la tine si-ti cere un foc, iti spune ca e buna cola, desi nu bea, sta cu tine pe marginea drumului si-ti zice ca din directia aia urmeaza sa vina o nunta, despre el ti se spune ca e nebun si sa nu-l bagi in seama, si sare ca ars cand din dacia parcata in fata birtului comunal se aude o anume piesa, repezindu-se sa dea mai tare. Bebitza fuge dupa motocicleta cand pleci de langa el. Bebitza e rock!

 

5117682130_888fd739f7_b.jpg

 

Iar off-road. De fapt e road, dar plina de gropi, cratere, balti enorme. Repet smecheria brevetata cu ocazia corhanelii, cea cu stropitul de Radu, dar cu Alin nu-mi mai merge. In schimb Alin intelege si intra singur la balaceala. Doamne, ce ne mai place!

 

5117682882_1e5ffb47f8_b.jpg

 

5117683106_fb8004d321_b.jpg

 

Dupa o padure plina de sonde si drumuri care mai de care mai frumos urmeaza gunoaie. Deci io nu mai inteleg nimic. Mergem cu 40km/h pe un drum drept. Inexplicabil. Radu o ia inserios si adopta pozitia cheie.

 

5117078995_cc94f1ce48_b.jpg

 

5117682538_581139a889_b.jpg

 

5117079387_22dc870f86_b.jpg

 

5117079923_a677ed310a_b.jpg

 

Iesim la asfalt unde ne conversam cu un politist care da amenzi la oameni. Micii la Mihailesti sunt ca circuitele de motocross de pe langa A1. Toata lumea a auzit de ei, dar nimeni nu stie unde sunt. Bucuresti, cu un simering belit la mine, mult noroi la Alin si o ciorba la Radu.

 

Sa dea naiba daca am inteles ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta devine serial in toata regula: trei personaje deja binecunoscute, scenariul care cuprinde aventuri cu mobre, ba la arat, ba prin porumb, fotografii numai bune de facut postere de promovare, etc :D

Eu astept episodul cu prima zapada :P

Editat de scorpioanca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* asheeeee!

ce chef mi s-a facut de hoinareala-leneveala-agrara...!

 

foarte faine pozele in lumina asta de toamna :D felicitari calutilor ca v-au scos la liman, dar si voua ca le-ati dat frau liber pe aratura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O noua productie de rahan din partea celor trei muschii tari, care cu greu va putea fi egalata.

5114215642_88b61a06b9_b.jpg

al dreacu' de cunoscut mi se parea numarul ala din poza :D

post-19183-1288105833_thumb.jpg

 

brava mai beieti! hai ca mai avem nitel si ne aratati si poze cu zapada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O noua productie de rahan din partea celor trei muschii tari, care cu greu va putea fi egalata.

 

5114215642_88b61a06b9_b.jpg

 

am inteles ceva ….. trebuie luata in seama doar vorba aia TOT INAINTE ! ca rusii

Daca imi zicea cineva ca gasesti asa ”circuit” pe langa Bucuresti nu-l credeam . Acu mi- e clar : vara munte , toamna ses dar obligatoriu dupa o ploaie zdravana ca doar ”motocross”-ul fara apa si noroi e ca balta fara peste :D

In legatura cu gunoaiele am inteles cum sta treaba : daca nu gasesti drumul de acces in sat cauti un morman de gunoaie si acolo e ; mi s-a mai intamplat ….

Nenea politistul pe langa ”cashcheta” din dotare mai avea una acas” dar pe care o asorta cu un r 800 si un EXC ….ce sa zic tare baiatu” m-a cam lasat fara cuvinte . Ar mai fi stat la taclale cu noi dar il chema datoria si seful care nu prea parea ai fi fan motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imbatranesti bizoo_n ule.. imbatranesti rau de tot... te lasa memoria.

 

drumul , poza urmatoare celei cu gunoaiele, a mai fost parcurs de doyle cel putin de doua ori(as zice cu curaj de mai multe ori) in anii trecuti. drumul ala cu sonde, nuimit drumul sondelor (de cand sunt mic asa mi-a fost prezentat) e drumul pe care l-am parcurs de cele mai multe ori. si m-ai acompaniat si tu o data sau de doua ori.

 

ce trece timpul ...

 

bravo pentru tura.. la mai multe iesiri ..

 

in bolintin era si un balci, lanturi, turta dulce, distractii clasice, dar e timp data viitoare (sora mea s a dus acolo sa faca poze)

 

e ciudat sa vad poze de acolo.

 

ps: maine fac si eu o iesire motorizata. inca invart rotile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai batrane gaxel, imbatranesc, da' frumos rau, ca eu pe drumul ala am fost prima data in viata, iar cand ma refeream la sonde, te asigur ca neam de neamul meu n-a mai calcat pe-acolo. Era o padure intre-taiata de zeci de drumuri, si cu mai multe sonde decat copaci (ma rog, apelez si eu la o hiperbola pentru o descriere mai plastica). Deci ma, zau ca nu e ala drumul pe care am fost noi, cand eram tineri. Acuma na, ce zic eu nu e batut in cuie, ca mi se intampla uneori dimineata sa nu-mi dau seama nici macar ce planeta e asta pe care ma trezesc, d-apai sa tin minte pe ce drumuri am haladuit cand eram fecior. Singurul care (sper ca) poate da detalii despre coordonate cred ca e adrenAlin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai batrane gaxel, imbatranesc, da' frumos rau, ca eu pe drumul ala am fost prima data in viata, iar cand ma refeream la sonde, te asigur ca neam de neamul meu n-a mai calcat pe-acolo. Era o padure intre-taiata de zeci de drumuri, si cu mai multe sonde decat copaci (ma rog, apelez si eu la o hiperbola pentru o descriere mai plastica). Deci ma, zau ca nu e ala drumul pe care am fost noi, cand eram tineri. Acuma na, ce zic eu nu e batut in cuie, ca mi se intampla uneori dimineata sa nu-mi dau seama nici macar ce planeta e asta pe care ma trezesc, d-apai sa tin minte pe ce drumuri am haladuit cand eram fecior. Singurul care (sper ca) poate da detalii despre coordonate cred ca e adrenAlin.

 

eventual mai mergem o data si vedem .. pana atunci la mai multe astfel de drumuri, cine stie cand am nevoie de ghid.

 

lasa ca maine ies si eu la o fecioreasca de toamna. scopul e clar: singura cale spre un fund rotund si bun, din care sa vrei si nu poti musca, incepe cu un fund paros si batatorit pe sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost chiar o tura ” cu ochii inchisi ” . Mai aveam in plan inca vreo 150 km de off in acea zi dar venea noaptea pe noi , sa nu mai zic ca eram fleasca . Restul poate sambata , duminica :D :P

 

Zona Clejani 44 19 29.71 N 25 42 54.54 E

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genial sau mai exact geniale scrierile, pozele... :laugh:

Io cred ca ai primi felicitari chiar daca ti-ai descrie drumul, cu mobra, pana in fundu' curtii la... toilette. :D

 

La pomu' laudat, sa nu te duci cu sacu'...ceva in genu'... ca idee...asadar, bizoane , lasa maruntisurile si vinde povesti planetare. ;)

 

Ce sa-ti fac de-ai ridicat stacheta...cam greu cu mentinutu'... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rahat cu apa rece sau.....caca maca... :laugh:

 

 

Cred ca ai cam gresit .... Cuvintele de mai sus vroiai sa le scrii la informatile legate de profilul tau ?

 

Fetele au o sectiune speciala in forumul asta , ia fa-ti de lucru pe acolo. In cazul in care ai ceva de comentat fii ””politicos”” nu vorbi pe aici ca in bordei la tine cu animalele din acasa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...