Sari la conținut

Triumph Tiger 800


Postări Recomandate

La mine nu scade sub 6,5 :-(

In oras...

» Post actualizat in 06 May 2015 06:24

De fapt 6, am resetat consumul.

» Post actualizat in 06 May 2015 19:08

Eu am calculat consumul de la plin la plin de mai multe ori si imi da 5,5-5,8 dar pe bord imi arata 6,0-6,2.

 

Am mers foarte putin in oras si nu am simtit caldura foarte mare de la motor.

Editat de spd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 250
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In we bag o tura de 1000 km - practic prima tura mai lunga :-L

In plus, mi-a sosit parbrizul de la Puig si sunt taaaaaare curios cum va fi cu turbulentele ; are 130 mm mai mult in inaltime si inclinare reglabila.

Cu cel actual tot puhoiul il luam direct in freza, era f deranjant . Va spun cum e ...

Editat de kyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

I-am pus toba aftermarket de cateva zile si culmea, imi consuma mai putin decat inainte. Ma asteptam sa-mi mai puna cel putin .5 la consum :scratch:

 

kyk: cum se comporta parbrizu' si ce inaltime ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu a venit cu toba Arrow, nu stiu cat consuma cu toba stock, dar de cand am pus amortizorul de ghidon a crescut un pic consumul.

post-156-0-15180600-1431812030_thumb.jpg

Editat de spd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat. Mie imi lua 5.7 inainte, acum imi ia constant (mediu) 5.4. O sa merg astazi intr-o plimbare de cateva sute de km, sa vad daca se mentine asa. Toba mea e un MIVV, nu i-am schimbat mapping-ul, n-am facut nimic decat 12 minute tune ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat. Mie imi lua 5.7 inainte, acum imi ia constant (mediu) 5.4. O sa merg astazi intr-o plimbare de cateva sute de km, sa vad daca se mentine asa. Toba mea e un MIVV, nu i-am schimbat mapping-ul, n-am facut nimic decat 12 minute tune ala.

Consumul a crescut putin dupa ce am montat amortizorul de ghidon ,pentru ca, acum pot sa trag de acceleratie fara frica, inaite vobla destul de tare.

Nu stiu despre ce e vorba(12 minute tune ala) cum ai facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am schimbat tobele la un Bonnie America. Si tot asa am citit pe net ca sistemele astea noi EFI se adapteaza singure. Trebuia sa -l las doar in idle vreo 20 de minute.

 

Pana la urma am ajuns sa las dealerul sa faca treaba sa schimbe ei remaparea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am pus toba aftermarket de cateva zile si culmea, imi consuma mai putin decat inainte. Ma asteptam sa-mi mai puna cel putin .5 la consum :scratch:

 

kyk: cum se comporta parbrizu' si ce inaltime ai?

 

Parbrizul este senzational, in afara inaltimii + 130 mm este si inclinabil, practic ii dai unghiul dorit din 2 reglaje foarte accesibile.

 

eu am 187 si i-am instalat si inaltatoare de ghidon de 200 pt ca la mers in picioare stateam cocosat.

 

ce ma deranjeaza inca este frana spate, mai bine zis pozitia pedalei pe care trebuie sa o caut mereu ca pozitia piciorului pe scarita e cam in fata si tre sa retrag mereu piciorul si sa caut cu varful incaltarii ...

Editat de kyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Parbrizul este senzational, in afara inaltimii + 130 mm este si inclinabil, practic ii dai unghiul dorit din 2 reglaje foarte accesibile.

 

 

Nu vibreaza parbrizul? Ai o poza cu el?

Editat de spd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand 3 bujii noi de Tiger - NGK CR9EK = 90 RON cu transport inclus (Posta Romana).

Mai am si o aripioara de prelungire pentru aripa fata pentru Tiger XC de la Pyramid, nou-nouta si nefolosita, pe care o vand cu 120 RON.

Daca e cineva interesat, astept un PM sau ne auzim la 0765 564 506.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Distributia ? dar cati km ai cu ea ? A mea are 14mii km si cea a lui Liviu 44, nu s-a pus problema distributiei ...

 

Eu fac serviceurile la United Motors in Bucuresti care sunt agreati de Motoboom - pt ca e inca in garantie anul asta.

Mai au in Bucuresti un service autorizat prin Baicului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ceva util, schedule maintenance sheet.

 

LE : vad ca nu mi se ataseaza la reply, da-mi un PM cu adresa de mail si ti-o trimit.

191682d1407768744-tiger-800-maintenance-sheet-and-data-sheet-triumph-tiger-800-scheduled-maintenance-check-sheet.pdf

Editat de kyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Va salut si eu de la Sibiu! Inca un Triumph Tiger 800 XCX, cumparat nou din Romania. Am reusit sa-i fac prima revizie de 800 km avand in vedere ca l-am luat pe la jumatatea lunii octombrie si sa-l bag la iernat cu uleiul schimbat. Sa auzim de bine!

post-78360-0-26177300-1478255031_thumb.jpg

post-78360-0-67832800-1478255038_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Salutare ! Ca nou posesor de Tiger 800 XC achizitionat iarna aceasta doresc sa va intreb daca sunteti interesati de un set de anvelope Continental Trailattack2 montate in aprilie 2016 pe motocicleta. Au fost rulate doar 900 mile (moto adusa din Anglia) .Am dovada factura de montaj. Arata perfect. Le vand la 550 lei setul( noi sunt 880 lei setul). Doresc sa iau TKC 80


» Post actualizat in 08 Feb 2017 20:21
Anvelopele se vand si separat. 350 lei spate. 250 lei fata

post-96010-0-85511600-1486230356_thumb.jpg

post-96010-0-71723600-1486230357_thumb.jpg

post-96010-0-87925200-1486230358_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Mi-am luat si eu un Tiger, doar ca spre deosebire de multi de pe aici n-am mers pe XC, ci pe XR. Mi-a placut pachetul electronic si accesoriile in plus asa ca am ales XRT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...