Sari la conținut

Postări Recomandate

Din inima iti spun si eu .... :) Ai intrebat, ti-am raspuns.

Discutia e veche si s-a purtat pe SBZ. Balamuc (unul dintre personajele principale) poate sa iti dea mai multe detalii daca tot esti curios.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

simplu ... explicatia :D pt. ca Dl. Mac si robi rob vazind ca eu am succes cu cau. sh siau permis sa zica ca sint niste opici *

* "opici" cau sh. care au 10-20 ture cu dungile de la matrita inca vizibile !! asta 1

si 2 eu nu am cau tari cum au dumnealor !! cu care se cade 100% daca si numai daca mergi NE !! civilizat

eu lor ma adresez !! si ei au vrut sa pacaleasca clientul spunind ca este vrajala cu cau. aderente si mai putin aderente

ca nou e nou asta daca te respecti !! ce crezi ca eu alta treaba nam decit sa ma cert cu 2 sau 20 de prosti???

dar oameni au facut afirmati specifice !! ok cu Mac am rezolvat lam intrebat daca pot sa ma tin si eu dupa el (la Hungaro) ?

... cit pot ca este la el acasa acolo !! el cu Pilot sau cu nici nu mai stiu dar tari !! eu cu rapandule :D de slikuri si in curba Nigel Manson a iesit la pascut pe iarba ... iar pa inginfatu de robi ii tot vad la expoziti .. de fiecare data il vizitez doar doar sa zica ceva

dar cel mai hilar tot Mac ramine dupa ce a facut SH cu oua si otet apare pe SBZ sa vinda SH in exact aceleasi conditi ca ala mele provenite exact din acelas loc !! foarte inteligent din partea lui , evident ca lam felicitat :D

Niste cretini care deschid gura aiurea !!

Tu zici ca nu ai avut probleme cu Mac .. ok pai iti zic eu de ce ca el vinde !! atentie sa nu te vrajasca !! ce sa zic daca

ma apuc de pescuit sa ma duc in obor sami iau undita pe baza recomandari vinzatorului cind eu nu stiu cu ce se maninca icrele ...???



eu (noi) cei din zona curselor fara falsa modestie ne cam pricepem la ce merge si ce nu merge la motoreta

si pe primul loc sint cau. !!!

Ce ma bucura este ca de un an juma 2 oameni cu mers ne civilizati cu moto sportiva nu mai sint pardafi !!

Asta a facut sa creasca cererea de cau. Moi cu toate ca probabil si din cauza crizei Sh-urile sint mai putine.

 

Tocmai ce venis din Spania de la WSBK Jerez, Europene Albacete, Cardoso School. Moto Vudu etc.

competiti si ... lume care nu au nici cea mai mica legatura cu Cau.

am adus .. 20 fete si 15 spate asta acu o luna si acum daca mai am ... 7 fete si 5 spate....

Editat de abalamuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cu o intrebare va deranjez si eu.. ce parere aveti despre anvelopele din poza?

 

Cu anvelopele astea am cumparat motocicleta.. la cat ma pricep eu (de la auto), canalurile inca sunt destul de adanci .. dezavantajul e ca pe margini parca sunt "parlite" (banuiesc ca cel ce-a avut-o inainte s-a dat pe circuit.. motocicleta e provenita din Italia). Sa le schimb sau mai merg asa un sezon, avand in vedere ca sunt incepator si n-am de gand sa ma dau pe pista.

post-49250-0-28061600-1391760368_thumb.jpg

post-49250-0-50752500-1391760370_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers cu k2 pe fata vreo 10000 km. Cand l-am pus avea 3.5 mm si cand l-am dat jos avea vreo 2.8mm pe mijloc. L-am terminat pe laterale in schimb. Oricum k2 e prea tare pentru fata si se consuma mai mult moral decat prin uzura fizica pe strada. Mult mai bune sunt k1 sau sc1, tin din prima pe strada.

 

La cat e el de incepator, sigur o sa il tina mai mult de 1000 km spatele daca le tine la 2.2/2.3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

SALUT BAIETI VA RESPECT.VREAU SAMI SCHIMB CAUCIUCU SPATE ORIGINALU ESTE 160 60 17.DAR AS VREA SA PUN UNU MAI LAT ADICA 180 55 17. CINE MA POATE AJUTA CU O PARERE DAK INTRA PA JANTA, AM MASURAT EU SI SAR INCADRA IN BASCULA CAM LA FIX

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eeeee, e K la fumei...dar nu recunosc ca marimea conteaza :crack:

ON

La ce crezi ca te-ar ajuta inca 2cm in plus pe latime, ori poate pui si alta roata mai lata ??? (in afara de faptul ca va sta mai "cocosat")...sau meri la gagici cu guma ceea?!

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT BAIETI VA RESPECT.VREAU SAMI SCHIMB CAUCIUCU SPATE ORIGINALU ESTE 160 60 17.DAR AS VREA SA PUN UNU MAI LAT ADICA 180 55 17. CINE MA POATE AJUTA CU O PARERE DAK INTRA PA JANTA, AM MASURAT EU SI SAR INCADRA IN BASCULA CAM LA FIX

Recomandarea e sa tipi la ma-ta ca nu te-a dat la scoala cand erai mic, acum e prea tarziu. Si noi nu respectam decat pe aia cu macar atatea clase cat trenul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

SALUT BAIETI VA RESPECT.VREAU SAMI SCHIMB CAUCIUCU SPATE ORIGINALU ESTE 160 60 17.DAR AS VREA SA PUN UNU MAI LAT ADICA 180 55 17. CINE MA POATE AJUTA CU O PARERE DAK INTRA PA JANTA, AM MASURAT EU SI SAR INCADRA IN BASCULA CAM LA FIX

bo$$ , de ce esti slab? baga un 200/55. fii ca la p0ker: ALL IN ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D relax :D ... zi omului ca poate nu stie ca se scrie fara litetre de tipar :D

 

Nu conteaza ce marca - model de motoreta este !! conteaza ce clasa de motoreta este adica :

Sport,Turing, etc.

Deci pt. moto sport recomand cau. Moi = aderente , cine vrea mai turing !! atentie fara curbe cu genunchiu pe jos !!

atunci se poate si mai putin aderente mai de ploaie

 

In concluzie Moi = Pireli sc 1.2.3. / M k1.2.3. / D Gp Racer si GP /

mai tatre turing Pireli sc4.5 / M 4.5. / D Smart Sport / Michelin PP oricare dintre ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

As vinde cauciuc spate 190x55, Dunlop SportSmart, uzura minima, am mers cu el 800km (are 5mm adancimea santului pe mijloc), produs in saptamana 22 din 2013.

Pret 500 lei

 

te-ai uitat la ce-a scris balamuc si ti-ai dat seama ca esti prea racer pt SporSmart?:))) treci la slick direct?:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...