Sari la conținut

Postări Recomandate

Orice guma iti va da minim 60% din ce poate ea dupa 3-4 km de incalzire pe 8 grade dimineata.

eu cred ca tu esti prea generos cu procentele raportat la gradele de dimineata si nr de km pt incalzire ,kawasaki a zis 40% eu spun chiar ceva mai jos ...insa recomandarea mea este sa nu incerci asa ceva si sa-ti scoti din minte chestia asta si sa incalzesti guma bine bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma referam la faptul ca guma se incalzeste suficient cat sa franezi/apleci si la 8 grade. Nu are dupa 15 min de rulaj aceeasi aderenta slaba ca atunci cand ai iesit din garaj. Ca nu e la 100% si ca nu pui genunchiul jos, e alta treaba...trebuie sa stii si ce pretentii poti sa ai la 8 grade.

 

Soseaua nu e practicabila doar la 35 de grade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma referam la faptul ca guma se incalzeste suficient cat sa franezi/apleci si la 8 grade. Nu are dupa 15 min de rulaj aceeasi aderenta slaba ca atunci cand ai iesit din garaj. Ca nu e la 100% si ca nu pui genunchiul jos, e alta treaba...trebuie sa stii si ce pretentii poti sa ai la 8 grade.

 

Soseaua nu e practicabila doar la 35 de grade

Daca vrei sa beneficiezi de calitatile unui semi sau slick temperatura nu trebuie sa fie sub 16grade (nu mai retin exact dar pe acolo 16-20 grade).De franat poti frana si cu o roata de lemn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.mynetmoto.com/motorradreifen.cfm/lang/ro/country/ro/anvelopemotocicleta.html

aici am gasit cele mai bune preturi... parerea mea

nu m-am uitat de firestone dar ca pret mie mi s-au parut cele mai bune!!!

Editat de mishu_dark
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi

 

http://www.mynetmoto.com/motorradreifen.cfm/lang/ro/country/ro/anvelopemotocicleta.html

aici am gasit cele mai bune preturi... parerea mea

nu m-am uitat de firestone dar ca pret mie mi s-au parut cele mai bune!!!

Mersi pentru link. Nu au firestone si nici altceva asemanator. Eu cautam ceva mai vintage, cred ca am uitat sa specific: http://www.dimecitycycles.com/vintage-cafe-racer-bobber-brat-chopper-custom-motorcycle-tire-350-18-firestone-deluxe-champion-71308.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.mynetmoto.com/motorradreifen.cfm/lang/ro/country/ro/anvelopemotocicleta.html

aici am gasit cele mai bune preturi... parerea mea

nu m-am uitat de firestone dar ca pret mie mi s-au parut cele mai bune!!!

Daca te uiti la pretul de pe pagina se mai adauga TVA si transport ceea ce la un set inseamna aprox 200 de roni in plus.

 

Cine recomanda un magazin mai ieftin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am comandat un GP Racer de la mymoto(pneurimoto.ro) si am primit pret bun, plus ca se poate plati si in rate daca ai o revizie care te cocoseaza.. ceea ce nu-i rau deloc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te uiti la pretul de pe pagina se mai adauga TVA si transport ceea ce la un set inseamna aprox 200 de roni in plus.

 

Cine recomanda un magazin mai ieftin?

Cred ca nu ai fost atent ... acolo spune asa "inclusiv TVA nu este inclus livrare" .... deci TVA este in pret ,nu este livrarea in pret.

Au preturi foarte bune ... eu am cumparat de la www.anvelopemoto.eu si sunt foarte foarte multumit ... am luat Michelin Pilot Power 2CT 180/55/17-DOT5014 si 120/70/17-DOT4914 cu 980 lei cu transport si garantie. Foarte multumit .....la MyMoto plateam cam cu 250 lei mai mult.

Editat de calimero2003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da intradevar mi-a scapat sensul frazei, se pare ca doar 35 de euro se mai adauga la pret.

Eu cel mai bun pret l-am gasit aici pentru metzeler, din pret se mai scade 30 de lei curierul daca te duci la ei la sediu.

/index.php?/topic/721694-metzeler-anvelope-noi-la-preturi-meseriase/

Daca gaseste cineva mai mic, dati un semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am decis la Dunlop Sportsmart 2 tot pe un GSR.

Nu le am încă așa că nu știu exact cum sunt decât din review-uri. Și apropo cu cat citești mai multe, cu atât îți adâncești nehotărârea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,am nevoie de un sfat.Detin un GSR 600 si vreau sa-i schimb gumele,in cautarile mele m-am oprit la doua variante http://anvelopemoto.eu/set-michelin-pilot-power/ sau http://anvelopemoto.eu/set-pirelli-diablo/ ce imi recomandati?care s-ar potrivi mai bine?Multumesc

Cu Pirelli am mers cam 100 km cu motorul unui prieten ... varianta asta nu ma dat pe spate ... imi pareau destul de alunecoase. Cu Pilot Power am mers tot sezonul trecut (11k km) si pot spune ca sunt foarte bune ,am fost foarte multumit de ele atat pe uscat cat si pe ploaie.Bafta cu alegerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu zici ca s-au incalzit la 8 grade inseamna ca le-ai forjat nu gluma, sau doar sentimentul ca sunt noi, ai mare grija.

Mă bag și eu în ciorbă. Am pus Pilot Road 4, am un Gsxf 600 și la 8 grade, fără șforțare, se încălzesc în 3-4 km. Am ieșit acu câteva zile, deci treaba e pe probate :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chemtraders nu sunt seriosi deloc! Am comandat acum 3 saptamani si ceva o anvelopa la ei, am asteptat linistit si cand s-au implinit 3 saptamani (adica marti), am sunat. Ca revin ei a 2a zi cu un raspuns... nu au revenit, dupa aceea nr de tel era nefunctional. Ieri am dat mail, azi mi-a raspuns o don'soara ca nu il pot aduce, ca Mitas "nu mai produce anul asta acest model de anvelopa". Pe bune? Asta in conditiile in care apare la ei pe site ca fiind disponibil la comanda, produs nou bagat pe site (inainte aveau un Sava).

 

Ok, google din nou, adaugat inca 50-60 lei la buget, ales pneurimoto.ro (mymoto). Sunt seriosi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am comandat la ei un gpracer, au dat termen de livrare 10 martie si dupa o zi m-au sunat sa anuleze comanda ca "nu apare termen de livrare la furnizor pe dimensiunile mele" si ca nu imi mai aduc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat cam pe toate site-urile, am vreo 3 ore de googaluit :)) Cel mai bun pret era la chemtraders, 214 lei Mitas (Sava care fusese inainte era 184 lei) + ca aveam montajul gratuit, dar pe astia ii scot acum din discutie. In rest, cel mai ok pret am gasit la mymoto, cam 260 lei, Dunlop sau Kenda. Aceeasi anvelopa Dunlop, pe alte site-uri, pleaca de la 300+ lei + transport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...