Sari la conținut

Postări Recomandate

 

Ok, google din nou, adaugat inca 50-60 lei la buget, ales pneurimoto.ro (mymoto). Sunt seriosi?

4 saptamani

» Post actualizat in 01 Mar 2015 12:54

anvelopemoto.eu daca ai bafta sa aiba guma la Bucuresti (te suna si o primesti a 2a zi), in rest te duc cu vorba sau iti ofera alt model . Stocul afisat pe site este o minciuna. Sunt depozit, spre deosebire de celelalte siteuri care nu au nimic in spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare !

Trebuie sa-mi schimb cauciucurile si as vrea sa pun pe spate o anvelopa ceva mai lata adica in loc de 180 sa fie 190 ..(doar pt aspect)..

Nu stiu daca e bine sau rau ...Motocicleta e Hornet de 600 .

Astept ceva pareri . A mai facut cineva asta ? S-a mai scris undeva asta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Vei pierde manevrabilitate, daca esti controlat din greseala de rar te lipesti si de o amenda.Daca crezi ca merita tu decizi.

Explica te rog ce se intampla cu manevrabilitatea, deoarece aceiasi problema am avut-o si eu la RAR si am schimbat cauciucul pe acte 170 iar pe moto 180, dar parca mai bine ma simt pe ea cu cel de 180.

Editat de petru_xxl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pierzi cam f mult din manevrabilitate....cel putin asa e la a mea. cand am luat-o avea 190, i-am pus cat zice cartea (180) si a devenit o alta mobra (in bine) dpdv al manevrabilitatii

ciclistica e calculata pe dimensiunile de gume cu care vine din fabrica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explica te rog ce se intampla cu manevrabilitatea, deoarece aceiasi problema am avut-o si eu la RAR si am schimbat cauciucul pe acte 170 iar pe moto 180, dar parca mai bine ma simt pe ea cu cel de 180.

Este mai greu, suprafata de contact este mai mare ce duce la afectare ciclisticii.

Am gasit ceva, poate intelegeti mai multe din clip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Oscilez intre urmatoarele seturi de anvelope noi pt SV-ul meu:

1. Bridgestone BT016 Pro - am auzit numai de bine, l-as lua pt aderenta pe uscat, am inteles ca se descurca decent si pe ploaie

2. Bridgestone BT 023 - chiar le face bine pe toate? pretul e sensibil mai mare, totusi

3. Metzeler Z8 - testele de pe net spun ca ar fi excelente pe ploaie, dar s-ar impaca bine cu o mobra usoara ?

 

Nu merg tare, fac pana in 5000 km/sezon in orice conditii (mai putin oras, mai mult drumuri lungi).

 

As dori pareri de la cei care au incercat gumele astea, teoretic eu in ordinea astea le-as lua.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BT016 sunt bune chiar daca sunt de generatie mai veche, dar pentru drumuri lungi mai bine cumperi z8 care sunt mai de touring si te vor tine mai mult.

 

 

Salutare,

 

Oscilez intre urmatoarele seturi de anvelope noi pt SV-ul meu:

1. Bridgestone BT016 Pro - am auzit numai de bine, l-as lua pt aderenta pe uscat, am inteles ca se descurca decent si pe ploaie

2. Bridgestone BT 023 - chiar le face bine pe toate? pretul e sensibil mai mare, totusi

3. Metzeler Z8 - testele de pe net spun ca ar fi excelente pe ploaie, dar s-ar impaca bine cu o mobra usoara ?

 

Nu merg tare, fac pana in 5000 km/sezon in orice conditii (mai putin oras, mai mult drumuri lungi).

 

As dori pareri de la cei care au incercat gumele astea, teoretic eu in ordinea astea le-as lua.

 

Multumesc.

Nu ma intereseaza sa ma tina foarte mult, 2-3 sezoane (vreo 10-12.000 km) ar fi suficient. Vreau sa se comporte bine pe uscat/umed.

Editat de Gnraloo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vei pierde manevrabilitate, daca esti controlat din greseala de rar te lipesti si de o amenda.Daca crezi ca merita tu decizi.

amenda plus ridicarea talonului de politie.....

apoi montezi inapoi cauciucul cu dimensiunile corecte (cele trecute din cartea de identitate), mergi la RAR, platesti taxa, primesti o adeverinta ca mobra e OK, mergi la politie si iti iei talunul inapoi....

mult timp pierdut, multi bani aruncati pe geam....

doar din acest punct de vedere nu mai merita :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre deosebire de chemtraders, mymoto m-au sunat la o ora dupa ce am facut comanda online, mi-au precizat ca am ales o anvelopa cu un indice de viteza mic (dar pt viroguta mergea) si mai ales ca au un termen de livrare f mare pt ea, 6 saptamani. La sugestia lor, am schimbat comanda, am ales o Kenda (58 euro) cu termen de livrare 6-7 zile. Sa vedem cum decurge treaba in continuare.

p.s: montajul la ei e 65 lei/roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Sper ca am postat unde trebuie, daca nu, rog un admin sa-l mute (cu scuzele aferente). Conduc o Honda CBR F4i Sport din 2001 si as vrea sa-i schimb anvelopele cu un set nou. Neavand cunostinte in cauza, cer parerea celor care au testat mai multe marci si ma pot lamuri. Nu sunt pilot de circuit, sa ma consider ca avand un condus foarte sportiv, fac si iesiri lungi, de cateva sute de km prin zonele muntoase ale patriei. Bugetul este pana in 300 de euro. Nu vreau ceva care sa necesite schimbul dupa 4.000 km, dar nici care sa nu imi inspire incredere in curbe sau in situatii de urgenta. Eventual si un site de incredere si cu preturi rezonabile de unde sa le pot procura. Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e inclusa, ca daca era vorba doar de pus anvelopa pe janta o faceam oriunde, cel mai probabil si singur acasa... si mie mi s-a parut mult, de asta si caut in alta parte. Plus ca ei au service-ul f departe de mine, in Vitan.

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...