Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Qualifier 2, este cu o clasa peste toate celelalte !

Daca vorbim strict de performanta este posibil sa ai dreptate, dar se duc repede. A mea a venit cu Dunlop, dupa 5000km erau patrate. Am schimbat cu Metzler Tourance care sunt OK, am vreo 15000 km cu ele, insa un amic a schimbat cu PR3 cam in acelasi timp ca mine si a facut cu 5000km mai mult, ale lui sunt inca OK ale mele vor trebui schimbate anul asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metzeleru is ca pewla pe ud .

Eu nu ma vait, ale mele adera bine pe ud (chiar si pe frig si umed sunt ok). Si aici avem cam 200 de zile de ploaie pe an... De fapt singurul motiv pt care schimb cu PR4 e ca ala ar trebui sa tina mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce au astea de le metzler ?

tourance numai senzatia este naspa pt ca sunt tari, dar eu am vazut tourance cu 22 000 km :) la cineva , exista tourance next mai moi si mai aderente, eu m-am simtit bine Karoo T... marca este ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dpmdv gama Sportec M de la Metzeler e OK

am folosit vreo 3 seturi si am fost multumit

 

pt initiator: incearca anvelope aici:

www.motoemotion.ro

preturi OK, rapizi, am fost multumit de prestatiile lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, tocmai am comandat un set de Pilot Road 4 de pe motoemotion.ro Par destul de seriosi, mâine imi vor ajunge. Vă mulțumesc tuturor pentru opinii și sfaturi! Hai cu căldura, mai repede :D

Sa le calaresti sanatos. Te asteptam cu un review!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bridgestone BT 023

 

Am 15000 (spate) cu cauciucul, si mai merge linistit 5000 km.

 

Pe uscat... cu presiunea corecta pt a mea (2.9 spate / 2.5 fata) si temperatura exterioara decenta (peste 20 grade in atmosfera)... nu tu pic de fishtail sau drifturi pe franare, oricat ar fi de violenta franarea / frana de motor (oricum nu am frane de speed)

 

Pe ud... nu tu pic de derapaj cu exceptia marcajelor, unde, cum atinge din nou asfaltul se redreseaza instant

 

Practic, urmatorul pneu va fi tot 023

 

post-70685-0-59554500-1425558836_thumb.jpg

Editat de navix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bridgestone BT 023

 

Am 15000 (spate) cu cauciucul, si mai merge linistit 5000 km.

 

Pe uscat... cu presiunea corecta pt a mea (2.9 spate / 2.5 fata) si temperatura exterioara decenta (peste 20 grade in atmosfera)... nu tu pic de fishtail sau drifturi pe franare, oricat ar fi de violenta franarea / frana de motor (oricum nu am frane de speed)

 

Pe ud... nu tu pic de derapaj cu exceptia marcajelor, unde, cum atinge din nou asfaltul se redreseaza instant

 

Practic, urmatorul pneu va fi tot 023

 

attachicon.gifDSC_0009.jpg

Multumesc pentru informatie.

 

Tind sa raman la Bridgestone, BT016 Pro (varianta imbunatatita pt durabilitate a BT016) sau BT023.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru informatie.

 

Tind sa raman la Bridgestone, BT016 Pro (varianta imbunatatita pt durabilitate a BT016) sau BT023.

 

No problem! Asfalt uscat... caci cu ploaia e mult de spalat si uns ;P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut! Sunt nevoit sa ii schimb 'guma' fata mobrei mele batrane F2 si nu stiu ce varianta sa aleg, apelez la amabilitatea celor priceputi pentru o alegere corecta. Nu merg agresiv.. pentru iesiri nu foarte lungi + inter (Buc).

Variantele sunt:

 

http://anvelopemoto.eu/michelin-120-60-zr-17-m-c-55w-pilot-road-4-f-tl/

http://anvelopemoto.eu/michelin-120-60-zr-17-m-c-55w-pilot-road-3-f-tl/

http://www.romimoto.ro/anvelope-moto.php?op=view&start=0&id_tyre=2885#tyre

 

Numai bn!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primele 2 sunt de touring si sunt facute sa tina 20000 km poate mai mult. Eu as miza pe Pilot power pt ca ai aderenta mai buna mai ales pe franare, si nici km nu sunt de speriat(scoti lejer peste 10.000).

 

Desigur ai si optiuni mai bune pe piata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

1. Schimba si spatele, ia-ti gume noi si o sa ai motor "nou"
2. Pilot Road 3, le am motor si sunt o revelatie fata de tot ce am avut pana acuma cand vine vorba de ud si franat, diferenta de la cer la pamant.
Daca vrei sa tragi tare si sa rupi pe curbe nu sunt potrivite
Ia 3 in loc de 4 ca odata mai ramai cu bani de un sandvich si am auzit de la altii ca nu le-au nimerit ca si pe 3. Mai exact mi s-a zis ca au tendinta sa alunece pe ud ceea ce 3-ul sta lipit. Pe celalalt motor am Anakee 3 care sunt facute in aceiasi generatie cu Pilot Road 4 si regret ca le-am luat, mai bine ramaneam tot la Anakee 2, ma ieftine si mai ok pe teren si sosea.

Nu uita de punctul 1!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calitate pret Pilot Power este de vis. Restul sunt bune doar pe autostrada si pe ploaie dar nici asta nu sta foarte prost la acest capitol. M-am dat cu PP normal (inainte aveam PP3) si mi-a placut maxim singura treaba e ca fiind monocompound spatele se patrateste repede dar noi vb de fata aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...