Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, ce diferenta este intre PIRELLI SUPERSPORT - DIABLO ROSSO 2 ( R ) / PIRELLI SUPERSPORT - DIABLO ROSSO 2 (fara R). Am comandat pe fata 110/70/17 cu R si pe spate 130/70/17 fara R. Sa imi spuneti daca pot aparea probleme. Multumesc!

Editat de ElektRO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care are pe un gpz de 500 s e multumit de ele. El e si biciclist si cica la biciclete ar fi in top.

Nu se pune, la biciclete sunt diferente foarte mari de la acelasi producator. Exemplu: Continental are modelele de top fabricate in Germania si restul in China, diferente cat casa si la pret, si la calitate si la performante. Din alea chinezesti au facut crapaturi dupa 2 ani langa janta (cauciuc prost), din alea nemtesti cred ca mai am unele din seria cumparata acum vreo 6 ani - uzate, dar fara crapaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am nevoie de un set cauciucuri pentru un R6 2001 noi, mers normal, nu agresiv, mai mult uscat si inevitabilele ploi care te mai surprind uneori....pe GSX-R mi-am luat pilot power 2ct de care pot spune ca am fost super multumit, dar ma gandeam ca pot gasi ceva la fel de bun si la bani mai putini, pt asta am nevoie de o mana de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de un set cauciucuri pentru un R6 2001 noi, mers normal, nu agresiv, mai mult uscat si inevitabilele ploi care te mai surprind uneori....pe GSX-R mi-am luat pilot power 2ct de care pot spune ca am fost super multumit, dar ma gandeam ca pot gasi ceva la fel de bun si la bani mai putini, pt asta am nevoie de o mana de ajutor.

 

Dunlop Qualifier 2 sau, ceva absolut excelent pe orice vreme, Dunlop Sportsmart 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci afla ca BT016 este un cauciuc cu care multe mobre veneau echipate "din fabrica", si primul lucru pe care un proprietar care are un minim de self-esteem il facea, era sa le scoata si sa le inlocuiasca cu altele, eventual cu "mizerii" din alea de 2CT :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nah, sunt mai bune bt urile(mai lipicioase) decat tiganiile alea de 2ct :). mie personal m-o fugit dosu de multe ori cu 2ct.

Si corsa a venit din fabrica pe multe mobre asta nu inseamna ca sunt proaste,ca exista ceva mai bun, desigur.Multi au asteptari mari de la o guma street pana la urma.Pana la urma trebuie sa faci un compromis intre viata gumei si aderenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord in ce priveste compromisul aderenta/durata de viata. Ciudat e ca mie mi-a fugit de mai multe ori 016-le pe uscat, si am scapat de problema asta la 2CT. Pe ud oricum e mai bun 2CT-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O avea zimbruta dar eu nu am mers cu ele :D deci nu comentez.Am vrut anul trecut sa cumparS20 dar am prins M5 la oferta buna.

 

Singurle gume de la michelin care "m-au impresionat" au fost power cup sau ceva de genul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord in ce priveste compromisul aderenta/durata de viata. Ciudat e ca mie mi-a fugit de mai multe ori 016-le pe uscat, si am scapat de problema asta la 2CT. Pe ud oricum e mai bun 2CT-ul.

 

Cu ce presiune mergeai in BT16?

Au carcasa ceva mai rigida decat Michelin si daca cresti peste 2.2 nu se comporta bine.

Michelin ae carcasa foarte foarte flexibila si le poti umfla tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce presiune mergeai in BT16?

Au carcasa ceva mai rigida decat Michelin si daca cresti peste 2.2 nu se comporta bine.

Michelin ae carcasa foarte foarte flexibila si le poti umfla tare.

:D garantat pe vremea aia mergeam cu 2,5 pe spate cu BT16. E o explicatie, si pt. faptul ca la aproape aceeasi presiune - 2,4 (spate) 2CT-ul s-a simtit instant mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca te pricepi !

O avea zimbruta dar eu nu am mers cu ele :D deci nu comentez.Am vrut anul trecut sa cumparS20 dar am prins M5 la oferta buna.

 

Singurle gume de la michelin care "m-au impresionat" au fost power cup sau ceva de genul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

detin un cbr 600 rr 2003 si vr sa-i schimb cauciucurile, mi-au placut foarte mult cele de la vechea motocicleta ( un kawa ninja 2003 ) - avand 180/60/zr17 spate, dar nu mai tin minte ce dimensiuni aveam pe fata ^^ , daca erau standard sau stretched.

banuiesc ca nu are foarte mare importanat daca pastrez standardul de 120/70 zr 17 sau trebuie schimbat si acesta ? multumesc


» Post actualizat in 31 Mar 2016 13:59

detin un cbr 600 rr 2003 si vr sa-i schimb cauciucurile, mi-au placut foarte mult cele de la vechea motocicleta ( un kawa ninja 2003 ) - avand 180/60/zr17 spate, dar nu mai tin minte ce dimensiuni aveam pe fata ^^ , daca erau standard sau stretched.

banuiesc ca nu are foarte mare importanat daca pastrez standardul de 120/70 zr 17 sau trebuie schimbat si acesta ? multumesc

cred ca mi-am dat seama ca era standard ^^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stie cineva ce dimensiune are janta spate pe CBR F3 97-98? 5" cumva?

Intreb pentru ca un prieten vrea sa-si puna cauciuc 190/55 si nu stie cum/daca incape...

Eu am mers anul trecut pe F4 cu 190/55 (Michelin Power Cup Evo), dar din cate stiu ala are janta de 5.5''

Niste pareri de la cei care au mers cu Michelin-urile de mai sus dar si cu Super Corsa SP V2, care ar fi ma bune pentru mers pe strada?

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...