Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna,

Se merita diferenta de pret intre Michelin Power Road 2 CT si Michelin Power Road 4 CT.

Exista diferenta la uzura, comportare pe asfalt intre cele 2 tipuri de gume?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pilot Road sau Pilot Power?

Presupun ca Pilot Road. Ambele (PR2 si PR4) sunt 2CT (dual compound).

Editat de Diddi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Eu am Pilot Road 4 pe CBF 500 si sunt foarte multumit. Despre uzura nu stiu ce sa iti spun pentru le-am montat de vreo 1000km. In rest nu am observat vreun dezavantaj nici la temperaturi scazute si nici la ploaie. Stiu pe cineva care a facut aproximativ 10000 km cu ele si nu erau foarte uzate pe mijloc gen sa fie aplatizate din cauza ca astea au o compozitie 2CT. Adica pe mijlc este mai dura tocmai pentru a nu face acea uzura, iar pe flancuri mai moale. Eu ma gandesc ca un cauziuc de asta il schimbi mai degraba atunci cand imbatraneste si nu pentru o uzura accentuata bine inteles daca se foloseste normal.

La ei am gasit cel mai bun pret prin luna februarie cand le-am cumparat eu.

http://www.motoemotion.ro/anvelope-moto-in-set-la-reducere/

Bafta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Eu am Pilot Road 4 pe CBF 500 si sunt foarte multumit. Despre uzura nu stiu ce sa iti spun pentru le-am montat de vreo 1000km. In rest nu am observat vreun dezavantaj nici la temperaturi scazute si nici la ploaie. Stiu pe cineva care a facut aproximativ 10000 km cu ele si nu erau foarte uzate pe mijloc gen sa fie aplatizate din cauza ca astea au o compozitie 2CT. Adica pe mijlc este mai dura tocmai pentru a nu face acea uzura, iar pe flancuri mai moale. Eu ma gandesc ca un cauziuc de asta il schimbi mai degraba atunci cand imbatraneste si nu pentru o uzura accentuata bine inteles daca se foloseste normal.

La ei am gasit cel mai bun pret prin luna februarie cand le-am cumparat eu.

http://www.motoemotion.ro/anvelope-moto-in-set-la-reducere/

Bafta!!

multumesc de sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Se da una bucata motor de 1000 cmc si se cauta pentru el cele mai bune cauciucuri din punct de vedere al aderentei. Nu trebuie sa fie bune pe ud, si nici nu trebuie sa tina mult...trebuie doar sa fie lipite de asfalt.

 

 

Stiu ca mai sunt topicuri de genul asta dar in toate se cauta echilibrul intre aderenta/durabilitate, iar pe mine ma intereseaza strict aderenta pe uscat.

 

Multumesc,

O zi frumoasa tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomand Michelin Pilot Road 4.

Am momentan pe hornet de 600 si este blana. pe ploaie poti sa tii motoreta in curba in sarcina fara sa dea semne de instabilitate.

pe uscat este foarte aderent. am derapat de cateva ori in curba, in putere si poate fi tinuta usor, e previzibil cauciucul, nu te surprinde, doar placut :D

fata franze pana la blocare. am franat violent de cateva ori pana a intrat 'abs-u', bine ca din 99 nu are asa ceva, oricum data dozezi frana bine te salveaza bine. si scartaie fain:)

consider ca Michelinurile sunt cele mai sigure cauciucuri pe piata pentru piata de motorete de strada.

si pe transalp am avut anakee 3 si sunt in acceasi situatie cu PR4. te joci cu motoreta. eu unu ma simt foarte sigur cu michelinurile...si nu fac reclama :))

Editat de kinguh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presiunile sint recomandate de producator undeva intre 1.1 -1.2 la rece - pe spate. Pe fata ai la fel ca la celelalte marci, modele, 2.1-2.2 la rece.

 

Daca vrei pe Sculeni, ia-ti ori Supercorsa SC1, ori BT R10 mediu.Au aderenta mai buna la temp mai mici.

 

Uita de Power Cup, sint la coada.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand nu o sa mai gasesti topicul ,cauta reply`urile in rubrica "Service si intretinere curenta ->CAUCIUCURI -Totul despre" ,o sa fie mutat acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presiunile sint recomandate de producator undeva intre 1.1 -1.2 la rece - pe spate. Pe fata ai la fel ca la celelalte marci, modele, 2.1-2.2 la rece.

 

Daca vrei pe Sculeni, ia-ti ori Supercorsa SC1, ori BT R10 mediu.Au aderenta mai buna la temp mai mici.

 

Uita de Power Cup, sint la coada.

 

JAGI sper ca nu confunda Sculeni cu vreun circuit, e doar o portiune de drum unde baietii ii mai dau blana, ocazional, in afara orasului :))) (pe langa Iasi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram ironic la partea cu Sculeni-ul dar se pare ca unii nu se prind. mentalist, poate sa ma faca si cu bicicleta vreounu, nu e problema atat timp cat ma dau in limitele mele. :)

 

Multumesc la toti, cred ca am sa merg pe D212.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram ironic la partea cu Sculeni-ul dar se pare ca unii nu se prind. mentalist, poate sa ma faca si cu bicicleta vreounu, nu e problema atat timp cat ma dau in limitele mele. :)

 

Multumesc la toti, cred ca am sa merg pe D212.

Poate nu ar trebui sa ma bag in seama pentru ca ai specificat "CELE MAI ADERENTE" insa daca tii un pic si la bani, nu cred ca se justifica diferenta de pret intre D211 si D212, pentru ceea ce faci pe strada.

Editat de stRADu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...