Sari la conținut

Postări Recomandate

Deci am urmatorul traseu pentru weckend, mai exact transalpina... si drumul pana acolo

 

Datele problemei:

 

F4i sport cu anvelope dunlop sportsmart 2

 

75kg soferul, fara pasager

 

2.2 fata cu 1.6 spatele este ok? ( cu precizarea ca ultimile 5 zile asa foloseam 2.5 fata cu 2.9 spatele ca m-am luat dupa eticheta..)

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Revin cu o întrebare: pe cartea de identitate la alte anvelope scrie pentru Axa 2 dimensiunea 195/50/17; exista dimensiunea asta? Este posibil să fie o greșeală? La service-ul lui Tibi (vad ca posesorii de bmw îl știu) mi se spune ca în documentația lor pentru modelul meu de motocicleta apar dimensiunile 180/55 și 190/50...

Wtf?

Mi-am lămurit problema la RAR. Dimensiunea 195 era trecuta greșit. Mi-au operat modificarea gratuit la 190, DAR 50 și nu 55 :(. Cică la 55 îmi da eroare senzorul ABS.

 

Așa că rămân cu 180/55 și la mențiuni 190/50 (deși preferam 55).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La RAR ti-au spus ca vei avea eroare la ABS? Eroarea posibila ar fi din controllerul de ABS dar softul accepta o diferenta intre frecventele de citire pe coroanele de pe cele doua roti.

Cel mai sigur este sa testezi cu un 190/55 SH daca vei avea eroare in bord cu acea dimensiune. Iti pot imprumuta o astfel de guma pentru probe, fara sa te coste ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masoara circumferinta cauciucului actual 180/55/17 montat pe janta ta ,se poate sa gasesti un producator care are o anvelopa spate putin mai mica in circumferinta gen bridgestone si care sa mearga fara probleme 190/55/17.

Merita sa incerci un 190/55/17 poate nu o sa-ti faca probleme !

Succes

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a cumparat careva cauciucuri de pe www.cauciucurimoto.ro ?

 

au cele mai scazute preturi, dar trebuie platit anticipat. transportul este gratuit.

 

vreau sa stiu daca sunt seriosi......


» Post actualizat in 17 Jun 2016 07:00

Se dau oamenii si pe circuit cu PR4. Sunt 2CT, sunt bune pe ploaie, sunt bune in general. Pe moto de 260 de kg fata m-a tinut 22.000 km, iar spatele 17.000 km. Vad acuma cat o sa tina GT-urile puse pe o moto de 300 de kg. :D

 

 

sa inteleg ca PR4 GT fata de PR4 ar fi mai bune, dar din ce privinte? ca de pe site-ul michelin nu-mi dau seama de diferente.


» Post actualizat in 17 Jun 2016 07:01

 

a cumparat careva cauciucuri de pe www.cauciucurimoto.ro ?

 

au cele mai scazute preturi, dar trebuie platit anticipat. transportul este gratuit.

 

vreau sa stiu daca sunt seriosi......


» Post actualizat in 17 Jun 2016 07:00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa iau gume bune. :) pr4

dar nu stiu care e diferenta intre cele strandard si cele GT

 

Ai ales si producatorul cel mai tepar si modelul de guma de lemn-ebonita.

Nu o zic cu rautate, pentru F4i, orienteaza-te spre o guma sport veritabila si evita Michelin pt ca sunt slabe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu ce mi recomanzi? F4i este sport-touring nu e sport autentic. De aia ma gândeam la PR4.

 

quote name="Cesar" post="4196362" timestamp="1466163746"]

 

Ai ales si producatorul cel mai tepar si modelul de guma de lemn-ebonita.

Nu o zic cu rautate, pentru F4i, orienteaza-te spre o guma sport veritabila si evita Michelin pt ca sunt slabe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a cumparat careva cauciucuri de pe www.cauciucurimoto.ro ?

au cele mai scazute preturi, dar trebuie platit anticipat. transportul este gratuit.

vreau sa stiu daca sunt seriosi......

 

Un amic si-a comandat chiar saptamana trecuta de la ei. Plata in avans intr-adevar, din ce am inteles nu au stoc in tara si aduc anvelopele numai pe comanda ferma.

Livrarea s-a facut destul de rapid, in 3-4 zile (eu mi-am comandat de pe Anvelopemoto.eu si tin minte ca am asteptam putin mai mult, pana la urma depinde de stocuri).

 

DOT oct. 2015 pt guma de pe cauciucurimoto.ro

 

Per total, o experienta pozitiva cu dealer-ul respectiv.

» Post actualizat in 21 Jun 2016 07:44

F4i este sport-touring nu e sport autentic. De aia ma gândeam la PR4

 

Cel mai bine sa alegi gume sport pt F4i, insa depinde la ce folosesti motocicleta, de exemplu colegii ce vin la lucru cu moto, iar intr-un an abia daca ies de cateva ori din oras, prefera anvelopele sport-touring precum PR4, insa daca iesi la ture mai lungi sau iti place sa te dai mai tare pe viraje peste weekend, alege anvelope sport.

 

PS. pe topic-ul asta in afara de Michelin sux si D211 rulz nu auzi altceva ;) Cred ca mai bine isi faceau colegii experti un topic special pt cei ce se dau pe circuit.

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

PS. pe topic-ul asta in afara de Michelin sux si D211 rulz nu auzi altceva ;) Cred ca mai bine isi faceau colegii experti un topic special pt cei ce se dau pe circuit.

 

D211 sunt anvelope de strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...