Sari la conținut

Postări Recomandate

Pana aici este perfect, dar urmeaza......

 

:-' Va rugam sa retineti, totusi, ca printr-o buna pastrare a cauciucului de-a lungul timpului, proprietatile specifice ale materialului se imbunatatesc, deoarece compusul din cauciuc poate intari anvelopa si se elimina stresul rularii imediate.'

 

:10:

 

Mai bine de-atat nu putea s-o spuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...... si se elimina stresul rularii imediate.'

recitind mi-am dat seama ca se poate rezolva rapid cu cateva sedinte de terapie la psiholog, deci eu zic sa le ceri si o adeverinta conform careia au mers cu cauciucu' la psiholog, nu de alta dar sa fie destresat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred că persoana respectivă a aflat "secretul" anvelopelor cu DOT vechi de la user-ul ăla din Cluj,care zicea tot așa...cu cît e mai vechi cu atîta e mai bun....stați să-i găsesc postul....

» Post actualizat in 01 Mar 2017 13:58

Citez:

"Posted 02 September 2016 - 08:38 PM

Are cineva anvelope SH 160 80 R16.

 

Nu ma intereseaza DELOC TAMPENIILE cu DOTUL (prefer cat mai vechi) DAR sa fie cat mai bun in creasta.

Astept tel 0746762204 din cadrul minutelor NELIMITATE care le ofera Orangeul"

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii incearca sa inmoaie piata cu "pastrate in conditii optime". De ce nu sunt de acord cu asta?

 

- una la mana, nu am incredere in "conditiile optime" din depozitele romanilor(desi e posibil sa fi fost depozitate in Franta, de ex)

 

- Si Mai Important - gumele ajung oricum la suprapret in RO, si oricat ar incerca sa se prefaca, comerciantii de aici fac niste profituri mai mari per bucata decat comerciantii din tarile vestice; daca tot cumpar la suprapret Eu din Romania cu salariul Meu mic(fata de vest).. zic ok, dar da-mi produsul premium; adica: vreau DOT cald, vreau servicii ireprosabile, si il mai vreau si repede! Problem?

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca o guma de peste 5-6 ani te tine de 3 ori mai mult pana sa se toceasca fata de una noua. Stiu ca aveam pe spate acu multi ani pe batrana dacie niste gume care sa dea draq, cred ca ar fi mers la infinit fara sa se consume :laugh:

Deci depinde ce cauti. Aderenta sau durata de viata (a anvelopei, ca a ta oricum nu conteaza daca asta primeaza in alegerea facuta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre alea doua Pirelli!

ai mers tu pe motociclete sau spui ce ai auzit pe la altii? rosso2 nu-s absolut nimic senzational, pirelli face gume extraordinare dar nu modelul ala .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi ar plăcea sa pun un set de karoo 3 pe un f650gs(single), dar pe fata nu cred ca produc dimensiunile de care am nevoie 100/90/19,in schimb am găsit 110/80/19...!

 

Pot merge pe 110/80,fara a simți vreo diferența sau sa schimbe ciclistica motorului?

 

Stima,

Ovidiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari dupa o perioada luuunga de inactivitate forumistica.

 

Pe kawasaki kle500, model enduro-touring (sau dual-sport?) am avut set dunlop trailmax, anvelopa spate m-a tinut peste 15.000 (excursie nordkapp intr-un an si franta - millau - in altu). Nu vreau sa zic ca de fapt am facut 18 mii pana am facut pana (intepat in padurea comana, desumflat de tot in Buc) de la cat de lins era (w-e trecut). Adevaru e ca ultima mie de km am mers cu morcovu adanc infipt :). Sincer nu prea mi-au placut foarte mult, prima jumatate s-a mancat foarte repede, cred ca nu facusem toata norvegia si deja erau consumate 50%, dupa aceea au tinut un pic mai bine (oare se adevereste legenda ca asfaltul norvegian papa cauciucu ca un grasone mecu?). Plus ca nici pe drum neasfaltat nu era cine stie ce, cu toate ca nu am ramas vreodata impotmolit din cauza ei. Anvelopa fata inca tine, n-am de ce s-o schimb, nu pare ca a trecut de jumate. Si sunt genu care franeaza fata 80-90% (pe asfalt).

 

Acu pentru noul sezon mi-am comandat o anvelopa spate DURO HF904 130/80-17 care e la discount la motodiscount.ro :crack: 290j de lei. Am citit de bine de firma si de model dar in romanica nu e prea cunoscuta (cica e firma americanski). O sa va spun eu cum e :)

post-82534-0-77352700-1488890573_thumb.jpg

post-82534-0-58532000-1488890840_thumb.jpg

Editat de shumilica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am comandat o anvelopa spate DURO .......................... (cica e firma americanski).

mdaaa, americana era dupa Al II-lea Razboi Mondial :)

acun se fabrica in Taiwan, Tailanda, China

 

in principiu eu zic ca sunt anvelope OK in domeniul off-road, atat la 2 roti cat si la 4 roti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce te deranjeaza. Tehnic, tanti nu a mintit. :P

Poate sunt clienti care sunt mai interesati de anvelope mai tari care nu se uzeaza asa repede, decat altele proaspete care trebuie schimbate dupa un sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut. Am o YAMAHA THUNDERCAT din 97, cumparata anul trecut in primavara. Am facut cu ea aproape 4000 km sezonul trecut.

Cand am luat-o avea cauciucurile noi noute, dar DOT-ul este 2711 fata si 1912 spate. Cauciucurile sunt DUNLOP Sportmax Qualifier II.

Sunt prea vechi? Ar trebui schimbate? :scratch: Vizual nu par imbatranite, nici uzate nu sunt, si nu pot sa imi dau seama daca sunt intarite sau nu. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am o YAMAHA THUNDERCAT din 97, cumparata anul trecut in primavara. Am facut cu ea aproape 4000 km sezonul trecut.

Cand am luat-o avea cauciucurile noi noute, dar DOT-ul este 2711 fata si 1912 spate. Cauciucurile sunt DUNLOP Sportmax Qualifier II.

Sunt prea vechi? Ar trebui schimbate? :scratch: Vizual nu par imbatranite, nici uzate nu sunt, si nu pot sa imi dau seama daca sunt intarite sau nu. :what:

schimba opincile alea ca sunt ebonita.

vb din proprie experienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Folositi cu incredere https://www.cauciucuridirect.ro

Sunt punct de desfacere pentru delti.com in Romania.

 

Eu sunt deja la a 3-a comanda la ei si sunt la fel de multumit.

 

Set BT 016 (super gume), DOT sfarsit 2016, pret 765 RON transport inclus.

 

Au preturi bune si sunt profesionisti in comunicarea cu clientul ( suna pentru confirmare la fiecare comanda, daca este o problema cu stocul si trebuie sa-l aduca din alt depozit te anunta, cauta solutii daca sunt lipsa stoc)

 

Recomand din nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Folositi cu incredere https://www.cauciucuridirect.ro

Sunt punct de desfacere pentru delti.com in Romania.

 

Eu sunt deja la a 3-a comanda la ei si sunt la fel de multumit.

 

Set BT 016 (super gume), DOT sfarsit 2016, pret 765 RON transport inclus.

 

Au preturi bune si sunt profesionisti in comunicarea cu clientul ( suna pentru confirmare la fiecare comanda, daca este o problema cu stocul si trebuie sa-l aduca din alt depozit te anunta, cauta solutii daca sunt lipsa stoc)

 

Recomand din nou.

D212 Gp Racer aproape 1600 ron setul. Bun pret :alcy:

NOT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D212 Gp Racer aproape 1600 ron setul. Bun pret :alcy:

NOT

 

Acum na, cauti si tu prin oferte si vezi ce te coafeaza. :D

Eu la bridgestone am gasit mereu pret bun.

 

De oriunde ar fi, luati si mergeti pe anvelope bune .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

As dori sa ma ajutati si pe mine in alegerea unor cauciucuri bune.

Sunt nou pe aici si nu ma pricep la gume deloc. Gumele ar fi pentru o honda 600F4i 2001.Tin sa precizez ca mersul va fi prin oras si putin pe autostrada,nu merg foarte tare.

Asi vrea ceva cu o aderenta foarte buna pentru ca sunt incepator.

Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...