Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Salut

 

Pentru un xj6 din 2011 ce cauciuc recomandati? Merg distante scurte , mers linistit, maxim 160 km/h. In curbe sunt foarte atent, nu ma inclin prea tare.

 

Multumesc!

 

 

Craciun fericit!

Scuze, nu ma pot abtine. Daca-ti iese in fata brusc un obstacol, cam unde te incadrezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa reviewuri, Dunlop SportSmart2 max par bune. Mai ai Michelin PilotPower3, PilotRoad 4, astea din urma sunt spre touring.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Pentru un scuter Yamaha X-Max 250 cmc ce anvelope se recomanda?

Mers in principal prin oras, inclusiv pe ploaie, insa mai merg si la munte/mare sau pe afara.

 

Front tyre: 120/70-M15
Rear tyre: 140/70-M14
Este necesar sa schimb amandoua anvelopele in acelasi timp? Intreb deoarece doar anvelopa spate este uzata.

» Post actualizat in 12 Jan 2018 12:07

Si eventual daca puteti recomanda si un magazin cu preturi bune.

Eu am gasit aici:

https://anvelopemoto.eu/anvelope-motocicleta-si-scuter/?features_hash=2-2_25-757

dar nu stiu pe care sa aleg.

Editat de tropojo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A folosit cineva Metzeler FeelFree Wintec?

 

https://anvelopemoto.eu/metzeler-feelfree-wintec-ms-rf-tl-rear-140-70-14-68p-44709/

https://anvelopemoto.eu/metzeler-feelfree-wintec-ms-tl-front-120-70-12-51p-43765/

 

Ei spun ca ar fi all season.

Cat de bune sunt pe ploaie, frig, si care este durata lor de viata?

Vara, la +40 grade vreun inconvenient?
Multumesc.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre Michelin power rs știți ceva?

 

Ar fi urmașul lui pilot power 3, se spune ca sunt mai aderente și mai bune pe ud.

 

Le folosește cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Pentru un scuter Yamaha X-Max 250 cmc ce anvelope se recomanda?

Mers in principal prin oras, inclusiv pe ploaie, insa mai merg si la munte/mare sau pe afara.

 

Front tyre: 120/70-M15
Rear tyre: 140/70-M14
Este necesar sa schimb amandoua anvelopele in acelasi timp? Intreb deoarece doar anvelopa spate este uzata.

» Post actualizat in 12 Jan 2018 12:07

Si eventual daca puteti recomanda si un magazin cu preturi bune.

 

Iti recomand Chemtraders din Popesti Leordeni, au preturi foarte bune si livreaza cauciucuri cu DOT foarte recent, practic abia iesite din fabrica.

 

Nu-i obligatoriu sa schimbi ambele cauciucuri odata, cel din spate se va uza mult mai repede decât cel din fata, vezi doar ca cel bun sa nu aibe DOT prea vechi.

 

http://www.chemtraders.ro/

Editat de vandrash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

E vreo diferenta intre cauciucuri care sunt fabricate in alte tari?de exemplu am comandat Dunlop Sportsmart 2 max care sunt fabricate in Anglia in loc de Franta,cele fabricate in Japonia am inteles ca sunt nasoale.Multumescm

 

Dunlop is a brand of tyres owned by various companies around the world. Founded by pneumatic tyre pioneer John Boyd Dunlop in Birmingham, England in 1889, it is owned and operated by Goodyear Tire and Rubber Company in North America, Europe, Australia and New Zealand.[1] In India the brand is owned by Dunlop India Ltd. whose parent company is the Ruia Group.[2] In Asia (Japan, China, Indonesia, Thailand and Russia), Africa and Latin America (except Mexico) by Sumitomo Rubber Industries.[3]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca Pilot Road 5 a aparut pe la vreun dealer/vanzator din RO?
Pe net nu gasesc decat PR4.
Multumesc

product-page-road5.png

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.olx.ro/oferta/dunlop-180-55-17-gp-racer-d212-IDapWll.html nu ii anuntul meu dar poate intereseaza pe cineva pretul zic eu ii bun :)

» Post actualizat in 07 Mar 2018 20:54

Am o intrebare legate de rotatia cauciucurilor striatia cauciucului de pe fata nu ar trebui sa fie la fel ca si cea de pe spate ,am atasat 2 poze sa se inteleaga , motorul din imagine nu ii al meu dar asa is montat si la mine ,is ok asa cum is poze? am mai pus 2 poze cum is ok ca in poza 1 sau 2

 

» Post actualizat in 08 Mar 2018 04:47

.

» Post actualizat in 08 Mar 2018 05:50

Ma-m documentat si am inteles dece striatile de pe cauciucul de fata is invers fata de cele de pe spate ....nu am bagat niciodata de seama am crezut ca vine ca si la masina ,dar omul invata cat traieste :D

post-23283-0-89287100-1520455304_thumb.jpeg

post-23283-0-50826300-1520455310_thumb.jpeg

post-23283-0-88262800-1520456024_thumb.jpg

post-23283-0-83329700-1520456029_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...