Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut,

Michelin Pilot Road 5 sau GT?

Am comandat Michelin Pilot Road 5 si am primit GT-urile si nu stiu daca sa la schimb.

Pe site-ul Michelin am vazut ca recomandat pentru VFR este Pilot Road 5 fara GT.

Road 5 vs GT?

Multumesc.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 51 minute, edward_zone a spus:

Salut,

Michelin Pilot Road 5 sau GT?

Am comandat Michelin Pilot Road 5 si am primit GT-urile si nu stiu daca sa la schimb.

Pe site-ul Michelin am vazut ca recomandat pentru VFR este Pilot Road 5 fara GT.

Road 5 vs GT?

Multumesc.

 

GT urile sunt pentru motorete de la 250 kg in sus. Au ceva mai dur compusul ala, pe mijloc. Cate kg are VFR ul? e 800 sau 1200? eu zic ca merge...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut, 

Detin o Honda Hornet dupa 2007 si doresc sa im ischimb anvelopele. Pana acum am avut ceva sport pe ele, numai ca eu nu prea merg sport cu ea, merg mai mult "touring". Din ce am mai cautat eu pe net am dat de Michelin Road4 si un amic mi-a spus Metzeler M5 sau M7. Ma puteti ajuta cu un sfat ce model de anvelope sa imi schizitionez una din astea sau poate chiar si altceva mai eficient pentru mine. 

Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut pe Monster Pilot Road 4 - 2 seturi și Road 5, mi s-au părut bestiale pt motocicleta aia, eu zic ca merg și la tine și ar fi chiar recomandate. Făceam cam 10k/sezon cu pasagera + ceva bagaje și mă țineau cam 2 sezoane. 

Acum mai așteaptă păreri și de la alții, eu nu prea am cu ce sa le compar. Pe net am văzut review-uri 100% bune pentru ele. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mers pe varianta michelin pilot power 3   de ceva ani merg pe ceva asemanator si sunt minunate am avut si pe honda f4i acum am pe suzuki 750  , deci fara  retineri poti lua cu incredere si de ploaie si rezistente aderenta  buna spre foarte buna , se incalzesc repede 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare.  Ar fi cazul sa imi schimb cauciucurile, ce marca imi recomandati sa fie si de ploaie i asfalt, si un site bun si ieftin de unde sa le comand. Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Asta până o să ai ghinionul să iei vreo gherla, atunci sa vezi cât durează să-ți schimbe cauciucul!

La mine a durat vreo 2 luni, pe lângă absurditatea explicațiilor oferite de patron. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De motoemotion.ro ce părere aveți?

Din cele enumerate de voi cele mai bune prețuri le are  anvelopemoto.eu

M-am uitat după un set Michelin road 4 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Și gumi, da. Dar cele mai bune prețuri le-am găsit pe Cauciucuridirect.Ro (nu iau în calcul pe ăla cu taraba anvelopemoto.eu, din motivul explicat mai sus) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferențele de preț sunt destul de mici +-20lei. Deși la motoemotion.ro arată reduceri de peste 40%. As vrea sa știu care din ele e mai serios sa nu am probleme cu livrarea și cu dot cât mai recent. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pai se tot scrie, tu nu citesti?

Mie imi place direct.ro, altuia Gumi, altul de ala cu taraba. Fiecare ia de unde a avut experiente placute, nu le-a incercat nimeni pe toate.

Pana la urma iei un cauciuc, nu un submarin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-s motociclist adevărat, dar experiența mea a fost cât se poate de pozitivă cu anvelopemoto. Băieții dau și bonusuri, din ce am observat în ultimii doi ani. Nu le țin partea, n-am beneficii din asta, până acum am făcut maxim 8 comenzi la ei, totul bine.

DOT-uri recente la tot ce am comandat. Ultimul cauciuc, model pentru beamveu, era pe stoc cu DOT de un an și ceva. Mi-au zis să aștept o săptămână, să vină unul din 2020. S-au ținut de cuvânt, cauciuc  dot 0420, meid in jermani. Comanda făcută prin martie.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat de-a lungul timpului de la Victor (anvelopemoto.eu) multe cauciucuri si am recomandat si luat si pentru prieteni. Nicio plangere.

Acum am pus un set Michelin Power 3, ambele cauciucuri DOT 2020 la cel mai bun pret de pe piata.

15 ani de clienti multumiti ar trebui totusi sa spuna ceva...pe vremea aia dadeai comanda si venea cu masina la tine si ti le dadeadin portbagaj. Deh, inceputuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Deh, de o vreme încoace dau și gherle. Vezi și review uri pe google. 

Pe vremuri ți le aducea în portbagaj, acum dumnealui se straduia din răsputeri să mă convingă ca am janta strâmbă și nu bătea cauciucul, deși îl probam în fața lui, pe instrumentul lui de echilibrat, și se vedea clar bătaia din gumă!

Încercarea asta de prosteală pe față m-a și deranjat, altfel aș fi trecut peste faptul că a durat cam 2-3 luni schimbarea anvelopei. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, iulianserban a spus:

kenedmoto, de ce te-ai oprit la PR4? Gasesti si Road 5, urmatoarea versiune care cica e mai buna. 

 

Ma gândeam ca nu se justifica diferența de preț. PR4 am văzut ca sunt foarte lăudate, de Road 5 nu am prea văzut păreri. Diferența de preț e in jur de 150 lei, nu e așa de mare. Dacă zici ca sunt mai bune o sa iau Road 5. M-a mai documentez. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut PR 4, dar și Road 5, încă le am pe Monster. Cu 5 am mers un sezon și chiar sunt bune, foarte bune. Inclusiv pe ploaie, rezista și destul de mult. Am amici care le-au montat și au fost mulțumiți. Diferența mare intre ele nu prea este, dar dacă mă întrebi pe mine eu unul as da cei 150 r în plus. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Încercați Mitas Sport + și Touring Force. 

Citiți rewiew uri despre ele, sunt niște gume foarte lăudate. 

Eu am luat de curiozitate un set Touring Force pentru GTR1400, prețul este aproape la jumătate față de mult lăudatele Michelin PR5. Nu am mers mult, câteva sute de km, dar prima impresie este foarte bună! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...