Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 oră în urmă, CipRo a spus:

Atunci iti mai ramane asta :

20200510_184646.jpg

Fix alea mai lipsesc prin curte... :D S-a gospodarit madam cu diverse, nu-i mai fac mobilier din cauciuc.

Gata, nu mai fac offtopic . Cu toate ca despre cauciucuri e vorba. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, kenedmoto a spus:

Asta scrie in carte. 

156F4E2A-08FB-49D2-9EA0-B630426AEF20.jpeg

58-236 kg, 73-365 kg, W-270 km/h. La fel am si eu pe Hornet. Ce scrie dupa W/....e alt tip de marcaj la care nu ma pricep.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmeaza sa schimb si eu gumele. Am avut sportsmart 2 care s-au comportat foarte bine. As merge pe sportsmart 2 max. Mk3 sau TT sunt semnificativ mai bune? Pana la urma nu-i o mare diferenta de pret, dar nu stiu cat de mari sunt diferentele intre ele.

O vulcanizare in Bucuresti unde mai gasesc si eu? Preferabil sector 1 sau 6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

As dori sa schimb anvelopele stock la un Versys 650 si as alege intre :

Pirelli Angel ST                  

Mitas Touring Force         

Michelin Road 5               

(diferenta de pret intre ele fiind de 200 lei in ordinea de mai sus ).

 

Care este experiența voastra cu aceste anvelope pe drumurile in orașe și drumuri naționale asfaltate sau autostrăzi ? Ma intereseaza aderenta pe asfalt ud sau uscat la temperaturi exterioare de peste 8 grade Celsius, precum si distanta parcursa cu ele in siguranta.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Va salut,
As dori sa schimb anvelopele stock la un Versys 650 si as alege intre :
Pirelli Angel ST                  
Mitas Touring Force         
Michelin Road 5               
(diferenta de pret intre ele fiind de 200 lei in ordinea de mai sus ).
 
Care este experiența voastra cu aceste anvelope pe drumurile in orașe și drumuri naționale asfaltate sau autostrăzi ? Ma intereseaza aderenta pe asfalt ud sau uscat la temperaturi exterioare de peste 8 grade Celsius, precum si distanta parcursa cu ele in siguranta.
 
Multumesc.

Astăzi a sosit și perechea ( o eroare de expediere rezolvată prompt de vanzator).
După ce voi înregistra ceva km cu ele revin cu păreri.
Deocamdată așa arată Mitas Touring Force.
Aveți recomandări pt vulcanizări in sectorul 1 sau cât mai aproape de sect.1? IMG_0851.jpgIMG_0852.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Se apropie un nou schimb de anvelope. Pentru că am o motocicletă destul de mare și de grea (K1200r sport) am ales anvelopele sport touring in ultima vreme.

 

Sportsmart 2 excelente, dar s-au dus incredibil de repede pe motoreta mea. Pe un naked înainte au fost ireproșabile. Dar m-au făcut să trec la sport touring cum am spus mai sus.

 

Pirelli Angel GT au fost de asemenea absolut superbe. Pe final de viață (10k km) parcă începuseră să patineze un pic. Design superb. 

Au mers pe ploaie, pe uscat, la viteze mari. Bune rău.

 

Pilot Road 5, pfff, doar look-ul pentru cei care adoră un aspect sport are de suferit. În rest? Nu cred că am avut anvelope mai bune. Longevitate, aderență în orice condiții de stradă. Pe ud îți oferă efectiv încredere. Jos pălăria! 

 

Acum aș fi vrut să încerc Pirelli Angel GT 2, dar au câteva review-uri proaste pe revzilla lucru pe care nu l-am întâlnit la celelalte de mai sus.

Bine, sunt puține comentariile proaste, în rest numai de bine ca și versiunea precedentă de exemplu.

 

Deci, întrebarea este, folosește cineva acest Angel GT 2? Pe ce motor și care e feedback-ul?

 

 

 

Nimeni cu Angel GT 2....!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Am luat de la Red Motors set Michelin Road 5, 120+180, la 1250 ron (transport gratuit) cu dot 2020.

Nu stiu de ce unii daca scrie in carte presune, fata-spate, puneti mai putin sau mai mult?

Nu este o afirmatie, este o inrebare. Chiar nu stiu si vreau sa aflu. Nu sunt retoric.

Editat de edward_zone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, edward_zone a spus:

Am luat de la Red Motors set Michelin Road 5, 120+180, la 1250 ron (transport gratuit) cu dot 2020.

Nu stiu de ce unii daca scrie in carte presune, fata-spate, puneti mai putin sau mai mult?

Nu este o afirmatie, este o inrebare. Chiar nu stiu si vreau sa aflu. Nu sunt retoric.

 

 

Unde sunt fabricate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un amic are o problema de care eu personal, în 15 ani de moto, nu m-am bătut. 

Acum 4 ani a cumpărat un set de Metzler m7rr iar anul acesta un set de Metzler m9rr. Le-a montat mecanicul moto la un atelier specializat(dealer local Yokohama). Primul set pierdea aer la anvelopa fata, ca la balamuc. 1bar/5zile. Demontat, verificat, totul in regula. După aprox 500km a început sa nu mai piardă, decât insesizabil. Setul actual, montat de același mecanic în același loc. Pierd din nou aer ca la balamuc, de data asta ambele anvelope. 

Jante verificate, stare perfecta. Ce tine de montaj, verificat, reverificat. 

 

Aveti careva vreo idee de unde ar putea fi problema? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verificat @john17 îți dai seama. Nu bulbucea pe nicăieri.

@l.u.v: Mersi, am să-i spun sa vadă. Desi din ce am înțeles a verificat și valvele. Dar nah... Eu povestesc din ce mi-a transmis el. 👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, george05 a spus:

Pierd din nou aer ca la balamuc

 

Acum 33 minute, george05 a spus:

Nu bulbucea pe nicăieri.

Cele 2 afirmații se exclud reciproc. Complet. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Încă un tips.

Presupunând că sunt valve metalice, funcție de jantă și forma valvelor, e posibil să trebuiască polizată o tubulara ca să aibă loc între buza jantei și piuliță. 

Și fie schimbă cu unele din cauciuc, fie cumpăra unele bune, nu prostii de alu colorat din China. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact @john17, am mai avut și eu câte o pierdere dar nu 1bar pe saptamana. 😔

@l.u.v: Mersi mersi! Maine ajung rotile din nou la mecanic. Sa vedem ce găsește dansul acolo și postez. 👍

Acum 10 minute, john17 a spus:

 

Cele 2 afirmații se exclud reciproc. Complet. 

Da știu! De aceea am menționat ca eu personal nu am mai văzut asemenea situație. 

Acum, nici nu as avea 100% încredere în nimeni de prin zona mea ca face treaba de calitate, chiar și cu un simplu schimb de anvelope. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...