Sari la conținut

Postări Recomandate

Acum 2 ore, yglos a spus:

 

Mai verifica daca ai certificatul de garantie caci e foarte important. Vezi cat este termenul de garantie.

Daca stau bine sa ma gandesc, la inceputul iernii am cumparat pt masina doua cauciucuri de iarna, tot asa, on line. La alea sunt 100% sigur ca nu am primit certificat de garantie. Nu mi-am facut probleme pana acum din treaba asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin
Acum 2 ore, yglos a spus:

Firma asta cu 2 angajati si peste 130 de milioane de lei cifra de afaceri, pur si simplu nu face fata la comenzi, dar nici nu vor sa angajeze oameni si sa ofere servicii bune. 

 

Aceeași firmă (de unde știi că au 2 angajați, le ții tu contabilitatea?) mi-au livrat prompt marfa + garanția + factura. 

Explicația e simpla, karma negativă.

Dacă te plângi că totu-i scump și-ți pute, vei avea parte fix de ceea ce ai parte acum. 

E testată treaba. 😏

 

 

Garanția poate fi acoperită prin mai multe, nu trebuie să-ți dea neapărat o foaie în care să scrie acest lucru.

Prin păstrarea ambalajului, sau a bonului fiscal, sau a facturii. 

Dacă citeați condițiile la ei pe site, aflați acest lucru. 

https://www.cauciucuridirect.ro/termeni-si-conditii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, l.u.v a spus:

Fix aceeași logica are și comparația dintre mentenanța unui șlep vs barcă cu motor. 

Pe motor te urci să te destinzi și relaxezi, nu te obligă nimeni să-ți iei motocicletă, ca după să te vaieți de costuri. 

De pildă, mie moticicleta îmi consumă mai mult ca ditamai Mercedes E Klasse. Ar trebui să scriu pe forumuri ce grea e viața de motociclist? 

În toată lumea mersul pe motor e un moft și costă. 

Nu generaliza. Suntem unii care folosim mobrele in interes de job, sau de necesitate. Si suntem multi in Romania.

Acum 15 ore, MirceaB a spus:

Daca stau bine sa ma gandesc, la inceputul iernii am cumparat pt masina doua cauciucuri de iarna, tot asa, on line. La alea sunt 100% sigur ca nu am primit certificat de garantie. Nu mi-am facut probleme pana acum din treaba asta.

Este o obligatie a vanzatorilor conform Legii 449/2003, ca sa emita si sa trimita la client certificatul de garantie in forma fizica sau electronica. Invatati ca sunteti cetateni europeni si aveti drepturi. Nu sunteti bataia de joc a nimanui. 

Acum 15 ore, l.u.v a spus:

 

Aceeași firmă (de unde știi că au 2 angajați, le ții tu contabilitatea?) mi-au livrat prompt marfa + garanția + factura. 

Explicația e simpla, karma negativă.

Dacă te plângi că totu-i scump și-ți pute, vei avea parte fix de ceea ce ai parte acum. 

E testată treaba. 😏

 

 

Garanția poate fi acoperită prin mai multe, nu trebuie să-ți dea neapărat o foaie în care să scrie acest lucru.

Prin păstrarea ambalajului, sau a bonului fiscal, sau a facturii. 

Dacă citeați condițiile la ei pe site, aflați acest lucru. 

https://www.cauciucuridirect.ro/termeni-si-conditii

Uite aici dovada oficiala cu 2 angajati la astronomica cifra de afaceri de 160 de milioane. 

https://www.listafirme.ro/delticom-oe-srl-16420310/

 

Vine cam 80 de milioane pe angajat. De curiozitate ai cautat la firma ta sa vezi cat are vanzarea pe cap de angajat ? Ai sa ramai stupefiat de cifra de mai sus...!!!

 

Iar cu garantia mai invata. Pe bon/factura/ambalaj nu scrie termenul si conditiile de garantie.

Legile din Romania spun cu totul altceva si trebuiesc respectate de toti.

Nu mai suntem la comertul de taraba/targ in 2021. Doar mentalitatile unora au ramas pe acolo....si nu fac referire directa la tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 34 minute, Starcream a spus:

Orice anvelopa noua trebuie sa aiba certificat de garantie, certificat care in caz de dauna e valabil impreuna cu dovada instalarii anvelopei la un service autorizat.

In Deva exista doar service-uri specializate pe roti auto. Nu stiu daca se poate obtine de la ei un astfel de certificat si pentru rotile moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca instalezi la un service moto autorizat, cere factura si ai dovada instalarii. Eu unul asa voi face.

Oameni buni, trebuie sa va obisnuiti ca sa fiti vigilenti, la cati bani dam pe aceste produse si manopere.

Suntem aici ca sa ridicam standardele, nu sa acceptam orice golaneala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea pot sa fiu si satanist, si violator de babe, si sa cer si garantie

trebuie sa aleg 2 din 3

 

legat de manopera, nu stiu de ce nu schimba mai multa lume cauciucurile cu ura si sapun, e terapeutic

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, yglos a spus:

Daca instalezi la un service moto autorizat, cere factura si ai dovada instalarii. Eu unul asa voi face.

Oameni buni, trebuie sa va obisnuiti ca sa fiti vigilenti, la cati bani dam pe aceste produse si manopere.

Suntem aici ca sa ridicam standardele, nu sa acceptam orice golaneala.

Am cerut pe mail certificatele de garantie.  Le-am primit in mai putin de jumatate de ora pentru fiecare cauciuc in parte. Am rezolvat si cu stampila de la un service autorizat auto si asta este. Amin si sa fie primit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La unii e ereditar să caute chichițe, zici că merg zilnic pe circuit cu 300/h și le vobleaza la vitezele astea. Din cate cauciucuri am montat și echilibrat, niciun utilizator nu a venit să se plângă de voblaj sau alte minuni. Cu ce ajută că ai garanție, dacă iei un cui, o linie de tramvai sau vreo bordură? Nu au crăpat la mine anvelopele (și merg încărcat uneori cu 30 kg peste limita maximă), nu au crăpat nici pe un R1 chinuit pe circuit a doua zi după montaj.

Părerea mea e că unii sunt mai catolici decât papa și mai zgârciți decât unii pensionari.

Anvelopele auto le montez la vulcanizare, n-am văzut măcar o dată ștampila pe hârtii, nici n-am cerut. Și nu pun branduri de renume, în ultimii ani o ard pe Kleber și Falken.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Vizitator goe 75

Eu nu o sa mai comand niciodata de pe anvelopemoto.eu , pt ca sunt niste nesimtiti . 

Pentru ca am vazut  prea multe sa mai am incredere in promisiuni de comercianti , am comandat cu plata la ridicare , de la depozit , special ca sa pot verifica inainte de plata daca au vechimea promisa , fabricatia in tara indicata pe site si daca nu a trecut careva cu stivuitorul peste ele in depozit.

Au refuzat total sa prezinte marfa inainte de plata. 

 

Normal ca nu am platit nimic si o sa cumpar din alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au pățit-o ceva amici de-ai mei cu anvelopemoto.eu. Dot mai vechi decât scria pe site și anvelope cu deformari vizibile. Eu am dat o comanda acum ceva ani, inainte sa o pățească amicii mei, și nu am primit-o nici astăzi. 😂😂😂 Aaa, comanda confirmata pe mail și telefonic. 😁

La 26.03.2021 la 17:20, l.u.v a spus:

cauciucuridirect.ro. 

Anvelope auto am luat de la ei de ate ori și eu, luna viitoare și pt SM tot de acolo voi lua. Recomand și eu! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator goe 75

Pana la urma eu am comandat de pe Autodoc, o pereche Metzler M9 RR.  Au ajuns prin acelasi curier dar in zile diferite , ambele in mai putin de o saptamana .

Dot- uri 40.20 si 43.20, fabricate in Germania.

Pretul ...parca a fost 251 € , platit prin paypal . 

 

O sa mai comand de la ei .

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Mi le-a laudat cineva si am zis sa incerc .  Vedem .  Nu am prea mari sperante ca o sa ajung la circuit anul asta , datorita unor probleme medicale . Nu prea avea rost sa platesc pret de Pirelli pentru Cheia -Siriu si o Lepsa.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut. Sunt începător și proaspăt proprietar de Honda CBR F4i. Vreau sa ii fac o revizie generală constând in ulei, filtre, lichid de frâna, antigel, furca servisata si sa ii schimb anvelopele. Nu sunt tocite dar au dot 2011. As vrea sa aflu o părere de anvelope cu raport calitate/pret ok. Multumesc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, departe, altfel te rezolvam cu tot ce aveai nevoie.

Cât despre gume, am tot montat în ultima vreme Michelin Pilot Road sau Pilot Power 2ct (pun ce aduce lumea), am primit feedback pozitiv. Eu am altă categorie de mobra, deci nu-ți pot recomanda ce pun pe a mea. Poți da comandă pe net sau la vreun magazin de piese auto din zonă, au prețuri ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
11 hours ago, tavy90 said:

Salut. Sunt începător și proaspăt proprietar de Honda CBR F4i. Vreau sa ii fac o revizie generală constând in ulei, filtre, lichid de frâna, antigel, furca servisata si sa ii schimb anvelopele. Nu sunt tocite dar au dot 2011. As vrea sa aflu o părere de anvelope cu raport calitate/pret ok. Multumesc. 

 

Pentru uz general si aderenta buna in orice conditii , iti recomand Michelin Pilot Power 3 , daca mai gasesti de maxim un an jumate de la fabricatie. Este cel mai bun raport pret / calitate / durabilitate. 

Despre PP5 se aud lucruri bune , dar creste pretul putin . Pe asta din urma inca nu l-am testat personal.

 

Pentru durabilitate mai mare poti merge pe un Michelin Pilot Road 4-5 . 

 

Daca te loveste nevoia de ceva premium , mergi pe Rosso Corsa 2 , de la Pirreli. 

 

Pentru folosit motoreta aia la potentialul ei maxim  , Gp racer 212, soft fata / medium spate. Am combinatia asta acum pe un 600 rr si este fenomenala. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...