Sari la conținut

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

Eu nu o sa mai comand niciodata de pe anvelopemoto.eu , pt ca sunt niste nesimtiti . 

Pentru ca am vazut  prea multe sa mai am incredere in promisiuni de comercianti , am comandat cu plata la ridicare , de la depozit , special ca sa pot verifica inainte de plata daca au vechimea promisa , fabricatia in tara indicata pe site si daca nu a trecut careva cu stivuitorul peste ele in depozit.

Au refuzat total sa prezinte marfa inainte de plata. 

 

Normal ca nu am platit nimic si o sa cumpar din alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Au pățit-o ceva amici de-ai mei cu anvelopemoto.eu. Dot mai vechi decât scria pe site și anvelope cu deformari vizibile. Eu am dat o comanda acum ceva ani, inainte sa o pățească amicii mei, și nu am primit-o nici astăzi. 😂😂😂 Aaa, comanda confirmata pe mail și telefonic. 😁

La 26.03.2021 la 17:20, l.u.v a spus:

cauciucuridirect.ro. 

Anvelope auto am luat de la ei de ate ori și eu, luna viitoare și pt SM tot de acolo voi lua. Recomand și eu! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator goe 75

Pana la urma eu am comandat de pe Autodoc, o pereche Metzler M9 RR.  Au ajuns prin acelasi curier dar in zile diferite , ambele in mai putin de o saptamana .

Dot- uri 40.20 si 43.20, fabricate in Germania.

Pretul ...parca a fost 251 € , platit prin paypal . 

 

O sa mai comand de la ei .

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Mi le-a laudat cineva si am zis sa incerc .  Vedem .  Nu am prea mari sperante ca o sa ajung la circuit anul asta , datorita unor probleme medicale . Nu prea avea rost sa platesc pret de Pirelli pentru Cheia -Siriu si o Lepsa.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut. Sunt începător și proaspăt proprietar de Honda CBR F4i. Vreau sa ii fac o revizie generală constând in ulei, filtre, lichid de frâna, antigel, furca servisata si sa ii schimb anvelopele. Nu sunt tocite dar au dot 2011. As vrea sa aflu o părere de anvelope cu raport calitate/pret ok. Multumesc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, departe, altfel te rezolvam cu tot ce aveai nevoie.

Cât despre gume, am tot montat în ultima vreme Michelin Pilot Road sau Pilot Power 2ct (pun ce aduce lumea), am primit feedback pozitiv. Eu am altă categorie de mobra, deci nu-ți pot recomanda ce pun pe a mea. Poți da comandă pe net sau la vreun magazin de piese auto din zonă, au prețuri ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
11 hours ago, tavy90 said:

Salut. Sunt începător și proaspăt proprietar de Honda CBR F4i. Vreau sa ii fac o revizie generală constând in ulei, filtre, lichid de frâna, antigel, furca servisata si sa ii schimb anvelopele. Nu sunt tocite dar au dot 2011. As vrea sa aflu o părere de anvelope cu raport calitate/pret ok. Multumesc. 

 

Pentru uz general si aderenta buna in orice conditii , iti recomand Michelin Pilot Power 3 , daca mai gasesti de maxim un an jumate de la fabricatie. Este cel mai bun raport pret / calitate / durabilitate. 

Despre PP5 se aud lucruri bune , dar creste pretul putin . Pe asta din urma inca nu l-am testat personal.

 

Pentru durabilitate mai mare poti merge pe un Michelin Pilot Road 4-5 . 

 

Daca te loveste nevoia de ceva premium , mergi pe Rosso Corsa 2 , de la Pirreli. 

 

Pentru folosit motoreta aia la potentialul ei maxim  , Gp racer 212, soft fata / medium spate. Am combinatia asta acum pe un 600 rr si este fenomenala. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Salutare colegi,

 

A venit vremea schimbarii cauciucurilor pt un Suzuki GSR600 si din analiza am alcatuit o lista pentru care as avea nevoie sa ma ajutati cu sfaturi,pareri,feedbackuri.

 

Asadar, lista mea ar fi:

1. Michelin Pilot Road 4

2. Michelin Road 6

3. Metzeler SportecM7 RR

4. Michelin Road 5 GT

5. Michelin Pilot Power 2CT

6. Pirelli Angel ST 

7. Continental ROADATTACK

 

Aceasta lista a reiesit din analiza mea, target mid range price cu performante bune pentru strada, uscat/ud si eventual ceva durabilitate :)

 

Va rog sa mentionati si alte marci/modele daca aveti experiente bune cu ele si sunt de recomandat.

 

Multumesc

Editat de mishake0000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Acum 23 minute, Asimplu a spus:

Au balonul mai rotunjit decat Pirelli Diablo Rosso, ceea ce mie imi place, deoarece nu sunt prea incantat de senzatia aia de "ursul cazut din luna" in momentul aplecarii pe curbe. Fata de Pirelli, mi se par mai previzibile.

Astept sa vad cat tin.

M-am gandit si la aspectul acesta. Tuono e deja destul de agila din punctul asta de vedere, nu cred sa am nevoie de rapiditate mai mare la atac...numai sa nu aiba efect invers pronuntat. Treaba cu zgaltaitul nu ma deranjeaza.

Imi surade ideea ca intra repede in temperatura, merg predominant in oras.

Acum 39 minute, Lucian_M a spus:

Am încălțat recent un Hornet cu anvelope Mitas, s-au montat și echilibrat destul de ușor, feeling de "gumă de calitate". M-au impresionat plăcut, totuși rămân la Scorpion Trail 2. Deh, fixurile mele.

Eee, asa am si eu fixuri, dar mi-am dat seama ca trebuie sa pun potrivite pentru ceea ce fac most of the time in loc sa pun pentru ce planuiesc si nu ajung mai deloc sa fac 😐

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, WotRU2Me a spus:

 

Eee, asa am si eu fixuri, dar mi-am dat seama ca trebuie sa pun potrivite pentru ceea ce fac most of the time in loc sa pun pentru ce planuiesc si nu ajung mai deloc sa fac 😐

Te înțeleg perfect.

95% din trasee sunt pe asfalt, musai trebuie aderență pe uscat și pe ploaie. Cu 5% offroad mă descurc onorabil. Mai cramponate nu vreau, că îmi dau vibrații suplimentate, mai "soft" nu-mi trebuie, că se uzează prea repede. Și parcă sunt un pic reticent la schimbări și încercări, rămân la ce știu că nu m-a dezamăgit.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E, ma alint si eu 😁

Ma mai gandeam si la Road 5, vad o sumedenie de stradale echipate cu ele in drum spre servici sau parcate in fata sediului. Probabil le aleg baietii pentru longevitate, in afara de un tip cu un Street triple care, dupa cum le uzeaza, pare ca are mai multe pretentii de la ele (ii place sa se mai joace dar nu intinde coarda...bine, nici n-a venit caldura inca pe aici, au tot fost sub 8 grade la ora la care probabil pleaca de acasa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Stai liniștit, marea majoritate a generației noi de motocicliști nu știu decât de Michelin și Motul și înghit pe nemestecate tot ce zboară.

Ei nici nu știu pe care parte e cricul.😊

Dacă spui de altceva încep textele gen eu țin la siguranța mea și la mobră etc.

Am fost curios și am testat o pereche de Mitas Touring Force pe Gtr1400.

Cam 14.000 km au ținut,  perioadă în care am mers și iarnă sau vară, inclusiv pe o ploaie puternică pe autostradă.

Nu am sesizat nicio diferență față de alt brand,  erau tocite frumos, frâne cum trebuie.

Faza este că sezonul următor le-au scumpit,  atunci eu costat vreo 700 RON setul 120 cu 190 /55, jumătate de preț față de Michelin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...