Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

post-27956-0-32299100-1490951539_thumb.jpgpost-27956-0-30684100-1490951585_thumb.jpg

 

uhuu, 767 pe anvelope moto venit intr-o saptamana, DOT 0417. Pe 180+ cred ca au pe stoc

 

:cheers:

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cesar, daca tot ma bagi in polemica.. sa zicem ca in 2015 cand am mai vorbit despre D211 n-au ajuns Deloc. Nu mai raspund la flame ;)

 

@zimbrutza - momentan ma dau pe strada si incerc sa ma incalzesc dupa iarna. Pana acum, aderenta buna de la rece.. iar la cald chiar am un plus cand folosesc si frana spate. Pe ud nu excelent, dar nu mi-au tremurat mainile pe ghidon. Clar mai bun decat Supercorsa SP deocamdata (cam 700 km?). Putin mai lent pe aplecare, dar sportiv.

 

P.S. am pus doar spatele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cesar, daca tot ma bagi in polemica.. sa zicem ca in 2015 cand am mai vorbit despre D211 n-au ajuns Deloc. Nu mai raspund la flame ;)

 

Ai vorbit cumva cu mine?

Ionut are mereu seturi de GP Racer pe stoc. Si ce nu a fost, a venit in transportul saptamanal.

 

Acum, tzeapa, nu mai e nici un set, au plecat toate la Serres :D

Dar vin altele

 

Si da, sunt fabricate in 2017, ca anul asta s-a lansat d212 GP Racer. Asta evident, pt cei ce intreaba dar asteapta salariul.

... si evident, ma bazez ca mai are lumea umor.

Daca nu, tzeapa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@prafrau - mai cauta pe net ca n-am cu ce sa masor. Dunlop se lauda ca 160-u merge bine si pe supermoto, deci foarte probabil sa-ti mearga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor. Sunt începător.

Am schimbat anvelopele pe un xv 250. Spate Pirelli, fata Metzeler. Astăzi am văzut că cel de pe fata este montat pe jantă cu săgeata ,, rotation" invers. Am luat legătura cu service.ul si mi.au spus că acel tip pe cauciuc se monteaza si pe roată din spate și că din acest motiv, arunci când este pus pe roată față, se pune invers sensului de rotație.

Este in regula daca merg așa cu el?

Mi se pare pur si simplu ciudat..

post-96465-0-64472400-1491847142_thumb.jpg

post-96465-0-19711700-1491847154_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor. Sunt începător.

Am schimbat anvelopele pe un xv 250. Spate Pirelli, fata Metzeler. Astăzi am văzut că cel de pe fata este montat pe jantă cu săgeata ,, rotation" invers. Am luat legătura cu service.ul si mi.au spus că acel tip pe cauciuc se monteaza si pe roată din spate și că din acest motiv, arunci când este pus pe roată față, se pune invers sensului de rotație.

Este in regula daca merg așa cu el?

Mi se pare pur si simplu ciudat..

cardeala ieftina

 

l-au montat gresit, faza cu sensul este valabila intr-adevar dar nu in cazul tau .

 

poti merge asa nu o sa se intample nimic dar ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa... am mai vazut anvelope fata montate cu sensul de rulare invers. Care-i faza?

daca pui una de fatza pe spate o pui invers ... si la unele gume de scutere scrie pe ele sensul pentru montaj fatza si montaj spate.

 

eu as pune pariu ca pe guma lui e un F sau Front scris pe undeva ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic de gumele subtiri, care clar sunt de fata, mai ales la cruisere... la viroaga de 250 are 2 degete latime, nici sa vrei nu poti s-o pui pe spate pe vreo mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic de gumele subtiri, care clar sunt de fata, mai ales la cruisere... la viroaga de 250 are 2 degete latime, nici sa vrei nu poti s-o pui pe spate pe vreo mobra.

pai si eu ce zic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...