Sari la conținut

Honda Crosstourer


Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 537
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In general pe forum se observa aceeasi atitudine destul de aroganta, ca si pe strada, a posesorilor de BMW.

Unora le place caleasca grea de CT cu defectele ei.....

» Post actualizat in 29 Sep 2014 09:02

e un concurent pentru Ducati Multistrada

 

Ori te inseli ori vad o mica urma de frustrare. Postul meu se referea la un coleg care intreba cum sta al doilea pasager. Intelegi? Pilot plus 2 pasageri. Era doar funny.

» Post actualizat in 30 Sep 2014 02:24

Nu ca as fi mare fan Honda, dar Ducati mai are de muncit

 

Meh, intre Crosstourer si un Multistrada as alege oricand italianca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meh, intre Crosstourer si un Multistrada as alege oricand italianca.

Pe ce criterii?

Eu le-am vazut pe amandoua, de aceea am scris ca Ducati mai are de lucru

Ducati are echipa buna la Moto GP, in productia de serie e alta treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ori te inseli ori vad o mica urma de frustrare. Postul meu se referea la un coleg care intreba cum sta al doilea pasager. Intelegi? Pilot plus 2 pasageri. Era doar funny.

» Post actualizat in 30 Sep 2014 02:24

nu e frustrare.....ci o realitate

totusi asteptam o parerea unui posesor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

Eh, toti o lauda, Honda-i-'onda... da' nimeni n-o cumpara.

BMW e prost, se tot strica, e scump... dar se vinde la greu.

 

Ciudata lumea asta... :tempted:

 

Daca si cand o sa apara http://idratherberiding.com/2014/05/13/the-honda-africa-twin-is-back/ atunci e de discutat.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si cand o sa apara http://idratherberiding.com/2014/05/13/the-honda-africa-twin-is-back/ atunci e de discutat.... :)

 

Nu, aici era vorba de clasa mare, unde lumea sta de departe preponderent pe asfalt.

AT va concura cu F800GS, KTM etc, clar in directia off-road... alta mancare de peste.

 

Revenind on-topic, cunoscuta fiind reputatia Honda in general, vazand atata entuziasm si inflacarati chiar si pe topicul asta, ma gandeam ca macar cat degetele de la doua maini or sa apara proprietri si p-aici. Ca totusi au trecut patru sezoane de la lansare... iar segmentul enduro-touring, stim cu totii ca este in plin avant.

Si situatia nu arata mai roz nici p-afara, foarte rar vezi cate una... chiar asa catastrofa e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, toti o lauda, Honda-i-'onda... da' nimeni n-o cumpara

Daca nu sunt activi aici pe forum nu inseamna ca nu sunt in realitate,poate sunt mai timizi. :)

Unul stiu ca e sigur,cel care mi-a suflat-o mie dupa ce platisem si avansul la ea! Un tip din Iasi,il astept sa dea o bere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, aici era vorba de clasa mare, unde lumea sta de departe preponderent pe asfalt.

AT va concura cu F800GS, KTM etc, clar in directia off-road... alta mancare de peste.

 

Revenind on-topic, cunoscuta fiind reputatia Honda in general, vazand atata entuziasm si inflacarati chiar si pe topicul asta, ma gandeam ca macar cat degetele de la doua maini or sa apara proprietri si p-aici. Ca totusi au trecut patru sezoane de la lansare... iar segmentul enduro-touring, stim cu totii ca este in plin avant.

Si situatia nu arata mai roz nici p-afara, foarte rar vezi cate una... chiar asa catastrofa e?

 

Cred ca greutatea & garda la sol / pret ii tine deoparte de Crosstourer, nu calitatea sau fiabilitatea. Mult prea "on road" pentru segmentul big enduro-touring.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu greutatea motocicletei ci greutatea portofelului :)

Proportia de vanzari la nivel european se reflecta si in Romania

Apoi mai e si noutatea: BMW are deja o gramada de ani de la lansarea conceptului de GS - ADV, pe cand Honda, dupa ce a oprit fabricarea AT nu a mai facut nimic (Transalpul nu se pune aici)

Sa fim realisti, cati motociclisti din Romania isi permit o motocicleta noua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu greutatea motocicletei ci greutatea portofelului :)

Proportia de vanzari la nivel european se reflecta si in Romania

Apoi mai e si noutatea: BMW are deja o gramada de ani de la lansarea conceptului de GS - ADV, pe cand Honda, dupa ce a oprit fabricarea AT nu a mai facut nimic (Transalpul nu se pune aici)

Sa fim realisti, cati motociclisti din Romania isi permit o motocicleta noua?

 

Destul de multi, daca te uiti la vanzarile BMW Romania, cat despre Honda Romania, practic NU exista.

 

 

ps: sunt fan HONDA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce se discuta si pe alte forumuri problema nu este ca moto nu este buna ci nu este "dorita " ca sa spun asa....si cine este un posibil viitor posesor de Crosstourer?.. un fost "varaderis " si mai putin probabil un fost "BMW-ist"".Dar din ce am citit acest nou model nu ofera pt pretul cerut mult mai multe pt utilizator...adica un posesor de Varadero cu abs (care este o moto aproape perfecta pt touring:consum bun.bagaje,comfort,fiabil e.t.c) nu este suficient stimulat sa scoata din buzunar inca o gramada de bani pt inca "2 cilindri si un cardan"...dar totusi cei care au facut acest efort s-au declarat multumiti!!..cam asta este sinteza din ce am citit eu pe forumurile internationale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...