Sari la conținut

Honda Crosstourer


Postări Recomandate

Un amic care a fost la EICMA la standul Honda a discutat cu reprezentatii marcii si i-au spus ca ce se vede in expozitie este un model nefunctional creat pt testarea publicului. Ce va iesi la final inca nu se stie. Asta daca va iesi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 537
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu ma asteptam sa dezvolte mai departe Varadero-ul,sau sa revina la Africatwin refacut.Transalpul nou deja nu mai e un adventurer.Are dreptate cine a zis,ca toti se iau dupa GS.E clar ca vrea sa faca concurenta GS-ului.Crosstourerul,dupa mine nu are personalitate.Cum vezi pt prima oara zici ca e BMW.

post-1772-1294336875_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da toti se iau dupa GS -GSA

ca sunt cele mai proaste moto

se strica tot timpul

 

de aceea sunt TARE copiate

Copiate! Sa zicem.

Dar de vreo 3-4 ani e cea mai vanduta mobra in Europa( Nr 1 in Italia,Germania,nr2 in Franta,iar in Spania cred ca pe 4 in 2010!)

Ce face reclama asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o schita, ia vezi Ianachime, am copiat vreun GS? :P

 

noul%20GS.JPG

 

dupa cum vezi glumele la glumele tale rad DOAR batraneii" senini"

:banana:

Mesaj completat

:banana:

 

si am aflat de ce nu o sa.ti iei niciodata BMW ;)

 

PENTRU CA NU O SA POTI SA I PUI UNGATOARE ELECTRONICA DE LANT

PENTRU CA NU AI CE MODIFICARI SA I FACI PE LA PARBRIZ SI ALTE LOCURI

PENTRU CA VA TREBUI SA MERGI MAI MULT DECAT SA SURUBARESTI LA EA

 

te salut cu gaura tobei de esapament ... singurul lucru pe care l vezi de la un BMW cand te depaseste

:banana:

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianakime, iar te dai important! In aceeasi perioada de timp eu pe un amarat de Suzuki DL650 V-Strom am facut acelasi nr de km ca si tine pe marele BMW, tu singur eu cu pasager. In timp ce tu ai schimbat o gramada de piese la BMW-ul tau in garantie si pe langa, eu nu am schimbat la Suzuki decat consumabilele. Este adevatrat i-am facut multe accesorii, in special iarna, pt ca ma plictisesc, imi place si spre deosebire de tine ma si pricep. ;)

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianakime, iar te dai important! In aceeasi perioada de timp eu pe un amarat de Suzuki DL650 V-Strom am facut acelasi nr de km ca si tine pe marele BMW, tu singur eu cu pasager. In timp ce tu ai schimbat o gramada de piese la BMW-ul tau in garantie si pe langa, eu nu am schimbat la Suzuki decat consumabilele. Este adevatrat i-am facut multe accesorii, in special iarna, pt ca ma plictisesc, imi place si spre deosebire de tine ma si pricep. :P

 

respect pentru pricepere

 

cat despre km ..... doar daca ai pus o pe central si ai lasat o in curte sa mearga seara

100000 in 3 sezoane??????

 

si dimineata cand te ai trezit ninsese.... nu? ;)

Mesaj completat

respect pentru pricepere

 

cat despre km ..... doar daca ai pus o pe central si ai lasat o in curte sa mearga seara

100000 in 3 sezoane??????

 

si dimineata cand te ai trezit ninsese.... nu? :banana:

amortizor fata

ambreiaj la 65000 tocit la 1/2

si multe seturi de anvelope :banana:

fa o poza la kilometraj si la talon si mai stam de vorba

100000 fara sa mearga si fratele meu pe ea

poate ai niste km in plus cand te a furat gps in alpi :banana: asa poate ai 100000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ladies,ladies,please chill out !!!

Unde nevoia a mai ramas spiritul cavaleresc ???

Sa inteleg ca nu mai incapeti pe sosele sau pe drumuri de macadam, la munte, la mare, prin paduri si vai cu soare ???

In loc sa aduceti ceva constructiv, faceti kktul praf, ca doar asa trebuie, nu putem sa ne dezicem ca natie.

Daca si moderatorii au inceput sa se muiasca, in loc sa tina discutiile "on-topic", atunci e nasol de tot.

Incet-incet lumea de calitate va emigra, si la propriu si la figurat.

Please, get back to business, I beg u, to real business !

\m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ladies,ladies,please chill out !!!

Unde nevoia a mai ramas spiritul cavaleresc ???

Sa inteleg ca nu mai incapeti pe sosele sau pe drumuri de macadam, la munte, la mare, prin paduri si vai cu soare ???

In loc sa aduceti ceva constructiv, faceti kktul praf, ca doar asa trebuie, nu putem sa ne dezicem ca natie.

Daca si moderatorii au inceput sa se muiasca, in loc sa tina discutiile "on-topic", atunci e nasol de tot.

Incet-incet lumea de calitate va emigra, si la propriu si la figurat.

Please, get back to business, I beg u, to real business !

\m/

 

CORECT

 

revenind on topic

cand o sa apara daca o sa apara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

respect pentru pricepere

 

cat despre km ..... doar daca ai pus o pe central si ai lasat o in curte sa mearga seara

100000 in 3 sezoane??????

 

si dimineata cand te ai trezit ninsese.... nu? ;)

Mesaj completat

 

amortizor fata

ambreiaj la 65000 tocit la 1/2

si multe seturi de anvelope :banana:

fa o poza la kilometraj si la talon si mai stam de vorba

100000 fara sa mearga si fratele meu pe ea

poate ai niste km in plus cand te a furat gps in alpi :banana: asa poate ai 100000

Ti-am spus ca in aceeasi perioada am facut acelasi nr de km. Eu am folosit V-Stromul 2 sezoane si 2 luni si am facut de la 2736km la peste 70000km dupa care la preluat fratele si a mers in continuare pe el. In aceeasi perioada si tu ai facut cam acelasi nr de km. In cele trei sezoane ale tale pr GS, eu am mers pe trei motoare, putin cu BMW-ul (cca 20000km) mai mult cu Suzuki si iarasi putin cu ST-ul (10000km). Si inca o data la Suzuki in peste 70000km nu am schimbat NIMIC si am dat pe ea 4000 euro la SH.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ma uitam asa pe site-ul Honda.

http://ww1.honda.co.uk/motorcycles/2011/pr...CROSSRUNNER.pdf

 

Din presskit : "comfort and rugged appearance of an adventure bike". Bine zis appearance. Ce naiba moto e aia cu valente un pic adventure ce are cursa la suspensii de doar 108 F si 119 S ,ambele roti pe 17 si fara spite,asta pe langa faptul ca e cam grea.

Ce se vrea motocicleta asta nu stiu.

Editat de Dan_06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam asa pe site-ul Honda.

http://ww1.honda.co.uk/motorcycles/2011/pr...CROSSRUNNER.pdf

 

Din presskit : "comfort and rugged appearance of an adventure bike". Bine zis appearance. Ce naiba moto e aia cu valente un pic adventure ce are cursa la suspensii de doar 108 F si 119 S ,ambele roti pe 17 si fara spite,asta pe langa faptul ca e cam grea.

Ce se vrea motocicleta asta nu stiu.

Fara suparare dar ai incurcat un pic "borcanele"..aici se vorbeste de CROOSS TOURER 1200 si nu de CRROS RUNNER 800!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare dar ai incurcat un pic "borcanele"..aici se vorbeste de CROOSS TOURER 1200 si nu de CRROS RUNNER 800!! :)

 

Asta am crezut si eu dupa ce am postat,daaaaar... la inceput e un filmulet si cu Cross RUNNER .La search mi-a aparut topicul asta,deci asadar si in cocluzie eu zic ca e vorba si despra asta aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Am vazut.... doar ca nu cred ca cei de la Honda, vor introduce Crosstourer-ul la categoria enduro. Si pana cand nu o vor face, am gasit la categoria "enduro" (parca asta este aria la care se scrie)Crossrunner-ul ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...