Sari la conținut

Accident Bucuresti - Sos. Viilor - 09.11.2010


ALEX NINJA
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 186
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din cate am vazut,baiatul face sport de performanta.El chiar nu realiza ca o motocicleta ii poate incheia ,,viatza sportiva"?? O glezna sucita,o mana luxata si este scos din carti pt cel putin un sezon..nu spun de altele mai grave!!!!! Ma asteptam ca cei care au un vis sa si-l protejeze dar din pacate ii doare in pix de viitor de viatza ..de tot.Pacat de el,daca supravietuieste a terminat cu sportul.Copii fara minte.Oare chiar merita sa iti rupi gatul ca sa o lasi pe pitzi uda de uimire???!!

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legislatia este toata gresita ;) ce e de zis de ea?

 

ai un raspuns de la monsteristu

 

legislația ar putea zice că zburătorul nu avea voie să conducă o motocicletă atât de puternică.

 

sincer eu cred ca nu are dreptul sa conduca o astfel de motocicleta(eu as interzice astfel de motociclete pana la varsta de 25 de ani)

si nu cred ca are 2 ani experienta. daca avea nu cred ca "se dadea de se julea"

urat accidentul

sa speram ca isi revine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o tot bagati pe asta cu impresionatul...nu prea va place ideea ca poate omul se dadea asa pt satisfactia lui personala si nu pentru ce vad altii ,mai ales la 12 noaptea...sa fim seriosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu gasesc un raspuns serios la o intrebare,mai bine zis :la ce foloseste un weelie prin trafic? eventual la o intindere neuniforma a lantului,la o fortare gratuita a transmisiei sau la o apropiere mai rapida de Dumnezeu.Se obtin bani facand lucrul asta ,sau admiratie din partea cuiva? Ii doresc doar sanatate.Experienta a castigat destula.

Mesaj completat

I-a mai distrus si duba aluia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum discutam degeaba.

s-a zis deja principalul, daca a ajuns pe uili fara intentie ne pare rau ca e victima.

daca intentia lui era sa faca uili avem 3 variante:

1) nu conteaza de ce a facut poc, ar trebui sa-i tinem partea ca e si el om. uili e cul

2) daca voia sa faca uili sa faca undeva pustiu. ie naspa ca a facut uili pe strada circulata si a intrat intr-o masina parcata regulamentar si de-aia nu-i tinem partea Chiar daca ne pare putin rau ca e si el om, nu vrem sa trecem peste partea aia subliniata.

3) uili e naspa, oricine face uili e bou.

 

+ variantele de garamtica, sunteti fara suflet, samd

 

Eu sunt cu doiu'. Naspa ca a facut poc, ca e si el om, da' si-a cam cautat-o. Si daca o cauta de obicei si-o si o gaseste. Si i-a mai si futut masina lu' unu nevinovat.

Dupa cum zicea careva...daca era un conservar care facea drift si intra in motociclistu care astepta regulamentar la stop merita linsat, dar motociclistul care face uili pe o strada circulata si intra in conserva parcata regulamentar e si el om si trebuie sustinut.

 

Ce-mi place de noi e ca ie corecti. Care este.

Editat de vladase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate imi aduc eu aminte de prin legislatie, conducatorii moto sunt obligati sa fie cu ambele roti pe sol... adica no uălii, no stopii...

ca intreba cineva ce e cu legislatia... mie mi se pare mai directa interdictia asta decat ce cu capacitatea vs. varsta riderului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ontopic ca restu sunt destule: baiatu mai e tinut in viata doar de aparate, creierul nu-i mai functioneaza.... ;)

Mesaj completat

si se pare ca nici sanse de recuperare nu mai exista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ontopic ca restu sunt destule: baiatu mai e tinut in viata doar de aparate, creierul nu-i mai functioneaza.... ;)

Mesaj completat

si se pare ca nici sanse de recuperare nu mai exista...

 

trist....dar si-a facut-o cu mana lui.....

 

...pacat ca din zecile/sutele de accidente unii nu invata nimic.....de obicei smecheria/fitele/prostia, se platesc de multe ori cu pretul vietii.

 

...unii au mers pe-o roata crezand ca nu vor pati nimic, dar s-au "julit".....alti nu-si asigura motorul, gandind "doar nu mi l-o fura tocmai mie", si multe altele......din pacate e prea tarziu pentru regrete....fiecare isi merita soarta, majoritatea si-o fac cu mana lor...

 

...acu sariti in capu' meu.... de ce sa-l plang pe unu care s-a dat pe-o roata(poate din greseala, poate din prostie), doar ca sunt om?...cascadoriile sunt frumoase, dar nu in oras, noi nu avem strazi/trafic/soferi pentru asa ceva

 

...asa cum a luat dreapta si s-a oprit unde s-a oprit, la fel de usor putea sa o ia in stanga, iar pe cealalta banda putea fi oricare dintre noi...

 

pacat de baiat, dar si-a facut-o cu mana lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si legislatia asta se poate incalca mai discret sau mai flagrant... ca de-asta si exista diferite amenzi si alte pedepse pentru diferite contraventii.

daca mergi cu 40 pe un sector cu limitare la 30, tot contraventie e si se cheama ca ai incalcat legislatia, dar parca nu-i acelasi lucru cu a umbla cu vehiculul neinmatriculat sau neasigurat, sau cu a calca pe cineva pe trecere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trist....dar si-a facut-o cu mana lui.....

 

...pacat ca din zecile/sutele de accidente unii nu invata nimic.....de obicei smecheria/fitele/prostia, se platesc de multe ori cu pretul vietii.

 

...unii au mers pe-o roata crezand ca nu vor pati nimic, dar s-au "julit".....alti nu-si asigura motorul, gandind "doar nu mi l-o fura tocmai mie", si multe altele......din pacate e prea tarziu pentru regrete....fiecare isi merita soarta, majoritatea si-o fac cu mana lor...

 

...acu sariti in capu' meu.... de ce sa-l plang pe unu care s-a dat pe-o roata(poate din greseala, poate din prostie), doar ca sunt om?...cascadoriile sunt frumoase, dar nu in oras, noi nu avem strazi/trafic/soferi pentru asa ceva

 

...asa cum a luat dreapta si s-a oprit unde s-a oprit, la fel de usor putea sa o ia in stanga, iar pe cealalta banda putea fi oricare dintre noi...

 

pacat de baiat, dar si-a facut-o cu mana lui

 

am vazut ca mi-ai dat quote la mesaj....chiar nu ma intereseaza parerea ta ;)

Mesaj completat

sunt satul de offtopic-uri pe topicurile de accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca mi-ai dat quote la mesaj....chiar nu ma intereseaza parerea ta ;)

Mesaj completat

sunt satul de offtopic-uri pe topicurile de accidente

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca mi-ai dat quote la mesaj....chiar nu ma intereseaza parerea ta ;)

Mesaj completat

sunt satul de offtopic-uri pe topicurile de accidente

 

Noro calm...chiar are rost? eu cred ca nu......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai s-a zis mai sus ca tipul e tinut in viata doar de aparate si voi continuati sa va contraziceti, sa o dati in legislatie rutiera si sa spuneti ca nu aveti niciun prieten care ar fi demn de asemenea isprave..

 

A AVUT GHINION, poate a fost altceva.. lipsa de experienta, nisip, panica.. nu se stie , important e ca tipul e in stare grava iar pe voi va fwte grija de legislatie.

 

 

Poate totusi s-o face bine, Noro, cine e baiatul, il stim ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noro calm...chiar are rost? eu cred ca nu......

Pai cam are. Pacat ca uneori simti pe pielea ta cand iti e prieten si vrei sa gasesti niste informatii si sapi prin zeci de ....chestii ca sa zic asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca ca omul nu vroia sa se scrie despre el pe aici, la asta trebuia sa te gandesti inainte sa scrii!!!

 

-ma scarbeste cand vad atata circ pentru NIMIC

-cred ca daca ar aparea aici toate accidentele ( cazaturile),am avea in "comunitate" 90% numai "distrusi social"

 

 

Omul este intradevar in coma de gradul 3 ,prieteni (rudele) au stat (inca se sta ) cu el la spital,daca este nevoie de ceva probabil o sa se faca anunt public.

 

 

Nu a belit ochii si a belit pielea !!! aviz amatorilor!!!

 

ROG UN ADMIN SA INCHIDA TOPICUL

 

 

 

 

 

respect

Da posibil... crezi ca asta e important acum... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nene, ce-a facut baiatul asta nu este ok, si plateste un pret prea mare pentru greseala facuta. Dar mai de porc mi se pare atitudinea obisnuita in asemenea cazuri " asa ie trebuie", "da-l in pana mea, cine l-a pus ...", "de ce n-a respectat legea"..."cine l-a pus sa ia curba inclinat"...s.a.m.d, o groaza de pilde moralizatoare, care ma fac sa ma intreb de fiecare data cand le cutesc, ce Pwla mea merge tara asta asa naspa, cu atatia corecti in ea...Lumea judeca dupa sabloane si jur ca nu as vrea sa traiesc in America, judecat de jurati romani...Judecati, mai nene, cazul in circumstantele cunoscute si consecintele cunoscute. Faza asta cu, "daca trecea bunica ta pe acolo"..."daca era fi-ta pasager"..."daca avea baba bujie la buric", este de tot rahatul. DACA. Dar NU a fost asa si in afara de el si ala cu duba, nu prea are cine sa se planga. Iar ala cu duba... ce sa zic...mie mi-a zgariat un dement masina cu cheia si reparatia ma va costa probabil mai mult decat pe el, sa-si repare duba. Asta este tara in care traim. Esti "parcat" regulamentar si tot ti-o poti fura nevinovat.

Este un tanar la inceputul vietii, are familie, prieteni, nu este un criminal violator in serie. Daca compasiune, logic, nu ai cum sa-i arati, pentru ca iti este strain pana la urma, macar o distanta de bun simt trebuie tinuta fata de nefericita intamplare. Sa treci granita asta, este de porc rau de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat timp asta sta in spital (si)pe banii nostrii...cred ca avem dreptul la o opinie..indiferent care este aceasta...partea mea de bani alocata acestui inconstient,as prefera sa ajunga totusi la un bolnav sau accidentat.nu la un sinucigas...

Editat de fara roti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...