Sari la conținut

Accident Bucuresti - Sos. Viilor - 09.11.2010


ALEX NINJA
 Share

Postări Recomandate

vroiai sa spui defapt ca muncesti intr-un spital?si la urma urmei...fiecare spune ce doreste...dar n-ar strica ca mai intai sa spuneti si ce varsta aveti....

 

35, relevanta? ca in cazul tau lasi impresia ca virsta nu conteaza...

 

 

zaelu, tu eÂşti frontman la joia moto Âşi totuÂşi susții un cercopitec dătător pe-o roată. nu prea se pupă una cu alta. ce ar zice Âşoferii pe care încerci tu să-i convingi că există Âşi motocicliÂşti pe străzi?

 

Joia moto nu e pentru motociclisti model. Nu am sustinut niciodata ca sintem sfintisori. Ca majoritatea de la JM nu ne dam pe o roata... asta e altceva. Dar nu ne e jena sa recunoastem ca nu ne tine "materialu" in loc sa ne dam lupi moralisti si sa dam cu picioru in cadavre.

 

Cred ca esti si tu constient ca diferenta intre o "cioaca pe doua roti" reusita si un accident de multe ori e foarte mica... daca iese... ramai in homo sapiens daca nu zbang cercopitec? Nu merge involutionismul chiar asa ;). Sigur ti s-a intimplat si tie sa fii gata gata sa o comiti... incepuse sa iti creasca blana? Nu cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 186
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu cred ca este important ,daca si-a meritat-o sau nu , ci faptul ca lucrurile de genul asta nu trebuiesc incurajate.Mie unul nu mi se par normale.Atata timp cat ii respect pe cei din jurul ,chiar si prin felul in care conduc, indiferent ce,astept acelasi lucru.Nu pot avea multa compasiune pt unul care cu 2 minute inainte m-a sfidat ,s-a p....t pe ele de legi sau norme, iar apoi sa-l vad facut praf,el sau motorul.Inteleg si faptul ca este si el ca si noi,dar pana la un punct.Nu mi-e suficient doar ca si el detine si conduce motocicleta.Mai trebuie ceva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar permitei sa folosesc aceeasi logica ca a ta si sa spun ca parea mea din bugetul de stat alocat pensiei tale as vrea sa se duca la o batranica simpatica , nu la un mos terminat care respira acelasi aer cu mine. ;)

scrii mult...intelegi putin...condoleante..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de legislatie.. scrie undeva cum sa facem dragoste? Cum perpetuam specia? Dupa lege ... gasim nma babe virgine, dupa noi...stim cu totii. Hai sa fim seriosi ca cine se da pe o roata bine bine este foarte adevarat, nu oricine este capabil sa ia motocicleta de coarne sa o lovesca cu biciu si sa faca exact asa cum vrea muschiul lui, sa stea cu ea acolo sus si sa fie zeul lui, din punctul meu de vedere este o mare jmecherie sa mergi pe o roata, chiar sa si cazi din motivul asta(nu asa in oras). Cu toti stim pe cate cineva care se da bine, unii au facut cursuri altii sunt talentati, dar ce nu inteleg unii este ca mersul pe o roata nu este pentru toata lumea, trebuie nitelus talent.

Asta este motociclismul cu bune si cu rele, o pasiune foarte complexa, daca constat ca nu mai este de mine ma fac pescar... si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci frana la injurii si jigniri. Asta inainte de orice. Ca putem inchide robinetul imediat.

 

 

Apoi, omul si-a facut-o cu mana lui. Nu vad ce mai despicati atata firul in 4. Nu l-a obligat nimeni, nu l-a accidentat cineva sau ceva, nu nimic. Băiețeala doare, uneori grav. Imi pare rau pentru familia care sufera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tata cum e aia cu slabitu pe vitezana ? acum sincer poate fi o noua terapie poate explici nitel cum sta treaba .

on topic ce conteaza ca se dau baietii pe o roata ? sa se dea din partea mea si pe o oglinda , pe codita, pe toba , pe freza data cu gel ;) , treaba lor este pielea lor, motoreta lor , vrb aia suntem motociclisti ori nu mai suntem ?ne tot f..e grija ca unii ca astia strica imaginea motociclismului ;) ce naiba crezi ca ala de e la volan sau simplu pieton isi va schimba parerea vreodata ? ca vai uite pe domnul ala de pe motocicleta sigur e un gentelman :( nu tata ptr ei tot un nenorocit vei fi , tot "poate e ala de mi-a furat gagica asta vara la mare " " ia te uita ce viteza are " pentru simplu fapt ca tu esti ceea ce el nu a putut sa fie sau isi doreste sa fie dar ii este frica .

 

Geniala ultima replica, cu adevarat chintesenta unei mentalitati. Din pacate o mentalitate paguboasa. Adica toata lumea vrea sa fie motociclist dar unii n-au talent si altora le e frica. Cred ca asa gandesc si aia de au bombe pe ei si le detoneaza te miri unde. La fel gandeau si pilotii kamikaze. Noi suntem speciali, toti vor sa fie ca noi. Mai ganditi-va.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tanarul a plecat dintre noi. RIP

 

 

esti cam prost informat mon cher, acum o ora printr-un context de imprejurari(alt soi de accident) ma aflam la spitalul municipal unde este internat d-nu Gro@@@u si din intamplare am vb cu un medic neurolog ce era de garda... ideea e ca nu prea se mai poate face nimic pt el, activitatea cerebrala e zero, nu raspunde la nici un fel de stimul sileziunile creierului sunt foarte mari. biologic traieste, inima inca ii bate cu ajutorul aparatelor si deoarece e tanar s-ar putea sa mai reziste cateva saptamani.

 

teoretic vorbind nu mai are ce face, practic poate se indura Barbosu' si ii mai da o sansa... s-au mai vazut minuni.

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti cam prost informat mon cher, acum o ora printr-un context de imprejurari(alt soi de accident) ma aflam la spitalul municipal unde este internat d-nu Gro@@@u si din intamplare am vb cu un medic neurolog ce era de garda... ideea e ca nu prea se mai poate face nimic pt el, activitatea cerebrala e zero, nu raspunde la nici un fel de stimul sileziunile creierului sunt foarte mari. biologic traieste, inima inca ii bate cu ajutorul aparatelor si deoarece e tanar s-ar putea sa mai reziste cateva saptamani.

 

teoretic vorbind nu mai are ce face, practic poate se indura Barbosu' si ii mai da o sansa... s-au mai vazut minuni.

 

 

 

prost informat esti tu tyta a plecat dintre noi de ieri ora 15.20 R,I,P,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai conteaza............ pacat ........ avea toata viata inainte..... si era un baiat de nota 1000

Aiurea rau de tot nu avea nimic , gen julituri fracturi , in afara la picior putin , eu eram convins ca o sa isi revina :goodposting: mare pacat plange varamea.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...