Sari la conținut

Troyan, Shipka, Veliko, 13.11


BogdanSHA
 Share

Postări Recomandate

bogdane - e topicul tau si sa ai drumuri bune

ai un pic de grija- pare ca sunteti eterogeni si totusi e un drum lungut nu o cafea la veliko.

undeve pe acolo ( troian..etc) cred ca ajung si eu dar nu stiu acum cand , maine sau duminica.

nu ai cum sa te ratacesti, drumurile pe care le ai ales sunt faine si mari

iar cu stefan in grup sunteti pe maini bune

asfalt uscat si incercati sa nu mergeti in grupulete mai amri de 3 motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt din giurgiu iar maine lucrez 1h de dim. pot sa negociez cu voi un 10:30 la petrom vama??? daca se poate ma bag si eu , spuneti-mi cam de ce as avea nevoie neaparat in bagaj , e prima data cand fac un drum mai lung si sunt "cam" neinitiat ;)

 

chiloți și ciorapi de rezervă, pijama după gust, cheile care știi că îți trebe la mobră, senvișuri, și, opțional ca pijamaua, nește bașcheți că poate dăm ture de cazare după bodegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, mah Foxule, mai lasa-ne cu grupuri neomogene si mici. ;) Nu suntem la ture de 600 de km pe zi. Eu personal vreau sa ma opresc oricand am chef de poza sau sa merg incet sa admir peisajul. In plus, am de gand sa-i ratacesc pe baieti pe niste drumuri mai mici, ca la bulgari drumurile mici sunt bine asfaltate. Ca idee, vreau sa ocolesc Shipka, pt ca am facut-o de mult prea multe ori si se poate face oricand din Veliko la o tura de o zi. Asa ca din Troyan, dupa ce traversam muntele, vreau sa fac dreapta si nu stanga. Cine vine, o sa vada maine pe harta mai bine care e planul. Oricum, de obicei nu merg cu plan batut in cui. Improvizam la fata locului dupa inspiratie.

Cat despre Tempo, Bogdane, zic ca ajungem a doua zi la pranz. Ramane de vazut pe unde. :(

 

In bagaje sa aveti buletinul, talonul, asigurarea, un tricou de schimb, ceva haine mai groase daca ne prinde noaptea pe drum, cine are chef si haine de ploaie. A, sa nu uit, cine are, as recomanda sa vina si cu antifurtul la el. Cica in Bulgaria se fura motoare mai rau ca in Romania, asa ca tre sa avem grija unde gasim cazare si sa le legam intre ele pt orice eventualitate. Oricum, in satucele pe unde as vrea eu sa inoptam nu cred sa fie probleme. Si, sa nu uit, daca are cineva mai mult loc, poate puneti si niste scule. Le-as lua eu, dar n-am topcase la CBF...

 

Si nu in ultimul rand, sa aveti buna dispozitie la voi. Si rabdare sa-i asteptati pe fotografii care se opresc de 5 ori pe kilometru.

 

Cat despre omul din Giurgiu, ia numarul lui Bogdan si tine legatura cu el. Vedem dimineata ce si cum.

 

Mihnea, la ce ora vrea sa serveasca domnisoara masa ? Cu un twix in benzinarie nu o mai amagim noi o ora doua ? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiloți și ciorapi de rezervă, pijama după gust, cheile care știi că îți trebe la mobră, senvișuri, și, opțional ca pijamaua, nește bașcheți că poate dăm ture de cazare după bodegi.

 

 

ok. merci! am nr lui bogdan va contactez eu maine de dimineata , daca imi permite munca voi incerca sa ma incadrez in ora stabilita de voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de urari!

Bagaj: C.I. + acte moto, bani (am mai scris), chiloti, prezervative, rimel, vaselina, sosete, maieu plasa transparent, voie buna, relaxare, pofta de-o bere seara, haine mai groase (pt temp de 1o grade dim si seara), trusa de seara, mobil incarcat (voi avea la mine incarc. Nokia mufa micro-usb), bilet de voie de la doamna, apa potabila, apa+ulei in moto, verificare sumara lant si presiune pneuri.

Da-ne un semn intre 8.oo si 1o.oo si te asteptam in vama.

Sa vad eu pe harta ce va trece prin minti... Poate nu ne pierdem, sa vedeti ce va fac!

E ok - Tempo, oricand, numai sa fie!

Maximele ~2o grade peste tot, minimele 6 (Troyan) si 9 (Veliko), fara pic de ploaie.

Mesaj completat

Maine, 13 nov, ora 8.3o intalnire la OMV City Mall.

Plecare la 9.oo.

Regrupare la 1o.oo in Petrom la granita.

Plimbare + innoptare in Bulgaria, intoarcere duminica 14 nov. Locul de "campare" ramane sa-l stabilim pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as fi si eu interesat dar nu pot da un raspuns decat vineri seara.
Cum e?

@jcata - te asteptam dimineata ;)

...ca la bulgari drumurile mici sunt bine asfaltate.

Haha! Hai c-ai fost haios! Am gresit odata drumul pe la Stara sau Nova Zagora si-am gasit 1,2 milioane gropi. Si peisaje... ziceam ca acusi sar tatarii din tufisuri si ma lasa fara masina si-n pijamale. Sau cand lucrau la centura Sofiei (care si-acum are o portiune de cativa km praf) ne-au trimis prin munti pe o strada bombardata si ingusta de nu incapeau 2 masini... Sau dupa ce treci de Sofia si incepi sa urci... etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, daca la 8 si 20 nu sunt in benzinarie inseamna ca sunt deja pe drum spre galati si tulcea, acum sunt in tratative cu "sotia" si facem lista cu pro si contra derbedeilor.

Asfalt ca-n palma daca nu ne vedem ca sa zic asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e greu sa pun doar cateva poze de preview, cum intentionam. Imaginile au fost mult prea frumoase in excursia asta... Am incercat sa selectez cateva poze si mi-au iesit 21. Dificil sa aleg din ele...

post-41145-1289770620_thumb.jpg

post-41145-1289770630_thumb.jpg

post-41145-1289770650_thumb.jpg

post-41145-1289770666_thumb.jpg

post-41145-1289770693_thumb.jpg

post-41145-1289770774_thumb.jpg

post-41145-1289770825_thumb.jpg

post-41145-1289770864_thumb.jpg

post-41145-1289770910_thumb.jpg

Editat de FanFane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...