Sari la conținut

Accident mortal Calea Mosilor


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Ce mai conteaza ca legea e de partea ta? Prin bucale daca nu mergi in ritm de scuteras, partz-partz, ti-o iei inevitabil; eu la concluzia asta am ajuns.

Corect! (bine nu ca aia kamikaze de la "livrari")

 

Eu inca sunt uimit in continuare de faptul ca unele dintre cele mai urate accidente se petrec IN ORAS...

 

Asa e! Aici e concentrata cel mai bine prostia, stresul, neatentia, nepsarea si durerea la p..a fatza de cei din jur. Cunosc destui motociclisti care nu mai merg in oras. Si eu personal am redus considerabil procentul de mers in oras, aproape de tot procentul de mers noaptea, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce mai conteaza ca legea e de partea ta? Prin bucale daca nu mergi in ritm de scuteras, partz-partz, ti-o iei inevitabil; eu la concluzia asta am ajuns.

 

Ma rog, nu-i chiar asa. Mergi in ritmul tuturor soferilor, "adaposteste-te" in spatele unei masini, pentru a evita sa-ti intoarca unul in fata (dar la o distanta de-o masina, ca sa ai timp sa franezi in caz de ceva), daca ai "partieee" in fata, mergi repede doar unde nu-i pericol sa-ti intre masini in fata (pe bulevarde cu scuaruri mari, neintrerupte de strazi sau in pasaje). Cand zic repede zic "nu mai mult de 80-90". Peste suta numai pe autostrada sau pe drumuri nationale, in oras e un non-sens.

 

Cu toate astea, de ceasul rau nu te scapa nimeni. Cand e sa fie, e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In reportaje se vede ca avea echipament serios si totusi nu i-a fost de folos. Odihneasca-se in pace!

măcar i-au rămas tatuajele intacte. Odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu vinovatie,fara vinovatie,sunt prea multe accidente in care sunt implicate moto,asa ca nu m-ar mira ca-ntr-o buna zi sa fim surprinsi ca s-a dat nu stiu ce lege ,care sa ne interzica mai stiu eu ce si care sa ne afecteze bine de tot.Parca ar fi programate atatea decese.Dumnezeu sa-l odihneasca .Ce naiba se intampla cu noi?Innebunim si nu sesizam asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pateste soferita in astfel de cazuri?

Cred ca maximum 3 ani cu suspendare, asa-i?

Au mai pus si separatoarele alea de plastic pe Mosilor...

 

;)

 

nici macar atat pt ca politistul care a dat declaratia la tv a zis ca amandoi mergeau in acelas sens... sau poate n-am inteles eu ;)

Editat de Florin_FZN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ma sunat un prieten si mia zis ca motoristul a fost decapitat .. eu zic ca impactul a avut loc undeva la 70 - 80 maxim si aici vorbim de un impact fara frana . Mie acum 2 zile mi-a iesit un mos goneta dupa strada laterala pe la titan fara sa se uite stanga dreapta vreau sa zic ca nu am avut timp nici sa pun frana noroc ca mosu a fost rapid ;) si a apucat sa treaca pana am ajuns eu la el .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor motociclisti si forumisti,nu vedeti cum arata vehiculele implicate in accident?Trebuie sa fim corecti si sa spunem ca totul s-a intamplat la o viteza mult peste limita admisa de lege si mult peste cea la care mai poti evita un accident gata facut de un alt participant.....

Pacat de motociclist ca si-a pierdut viata dar cred ca si el are vina lui.Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca si el are vina lui.

Are, dar sanctiunea pt. vina lui (depasirea vitezei) este o amenda contraventionala, nu moartea. :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene cand o sa fi expert in dinamica accidentelor atunci poti sa iti dai cu parerea la o viteza aproximativa si daca iei in calcul ca masina a fost lovita in lateral unde este cel mai slab ranforsata .. ma rog stiu ca nu are rost sa debitam . Dumnezeul sal odihneasca . Si cred ca ar trebui sa inchidem topicul pentru ca este o vorba din batrani de morti sa vorbim numai de bine . Bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna am fost de parere ca mersul noaptea este o chestie extrem de periculoasa!

Dincolo de gropi, canale si alte obstacole nesemnalizate pe care nu le poti observa din timp, dincolo de haitele de caini si lipsa iluminatului corespunzator, mai ai de a face si cu soferii care gonesc aiurea sau fac manevre fara se se asigure.. ca nah, "noaptea e liber" ;)

E aproape de necrezut ca se poate intampla un astfel de accident in oras. Si totusi, in ultima vreme parca am auzit de prea multe..

Condoleante familiei ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihnesaca!

 

O sa treaca multa vreme pana cand cei din trafic o sa stie ca prin dreapta sau prin stanga lor TREC, nu este POSIBIL sa treaca un scuter sau o motoreta(multi nu se gandesc nici la acest posibil).

"L-a depasit prin stanga, avea viteza, nu s-a adapostit in saptele masinii, era in unghiul mort"...wtf?Ce atatea comentarii? Citand ce scrie pe forum ma gandesc serios c-ar trebui ca pe Discovery sa ruleze o noua emisiune apartinad mult trambitatelor reportaje de supravituire si avand ca titlu: "Cum sa supravietuiesti ca motociclist in traficul din Romania" , foarte foarte utila!

Iar valului de motorete se izbeste de noul val de soferite, care uita de oglinzile laterale cu toate ca stau marea majoritatea a timpului cu ochii intr-o oglinda! Daca te gandesti cine poate face din suvoiul de masini o manevra total aiurea, neasigurata, brusca...cu tot nemisoginismul meu...dar e chiar o soferita tanara si cu gura mare!

 

Dumnezeu sa-l ierte, si sa nu uitam ca cei care mor acum, mor pentru noi! Fiecare motociclist mort, accidentat, fiecare stire facuta publica ii fac pe oameni sa stie ca prin stanga sau dreapta lor TREC motoristi!

Sa te odihnesti in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ridice mana cine a intrat lateral intr-o masina cu motocicleta la viteza mica. Hai ca o ridic eu. La vreo 20 km/k i-am facut lu unu praf portiera si pragul, care a intors fara sa se asigure. Avariile mele: nici una (ok, ok, era zgariata aripa un pic). Asa ca e posibil sa arate masina aia asa la 50-60km/h. Ganditi-va ca sunt gandite sa se deformeze la impact si tabla e destul de subtire (nu se mai fac masini ca pe vremuri... Stiu ce spun, ca am avut Moskvitch...). Plus ca am auzit la tv (antena 1) o chestie care m-a uimit: un martor, intrebat daca motociclistul avea viteza, a zis raspicat: NU...

cred ca glumesti, mai uita te odata la masina aia in ce hal e..sa fim seriosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu glumesc deloc. Plus ca au intervenit si cei de la DESCARCERARE asupra masinii si aia au folosit scule serioase, care deformeaza, taie, etc. Deci ce vezi in reportaj e fix ce a ramas dupa interventia SMURD. Am mai spus asta, dar va place sa dati reply fara sa cititi tot topicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...