Sari la conținut

Excursie cu clasa


a_deea
 Share

Postări Recomandate

Raspuns pentru punctul 3:

1. parjoale de pui (pulpe de pui dezosate) * sos de ciuperci - 350 de grame 7.5Leva

2. file de pui (piept de pui dezosat) * sos de ciuperci - 350 de grame 8 Leva

Gata, m-am saturat sa traduc meniuri scumpe, pretul normal pentru traznaile astea e un pic sub 5 Leva :)

 

Am fost un prost, doamna invatatoare...

Daca imi luam 4 pite de-acasa, veneam inapoi cu vreo 10 leva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

deja incep sa regret ca am cheltuit aproximativ 30 leva in plus cand puteam merge la azalia. As fi fost data la 10 afara din piscina si in cei 500 m de mers in pas alert pana la hotel m-as fi trezit din cauza frigului. Pe urma jucam ping pong, mai discutam potoliti in holul hotelului dupa care dormeam si eu ca tot omul.

Asa am pierdut si leva si o noapte de somn. Shit! Nu sunt buna la organizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost un prost, doamna invatatoare...

Daca imi luam 4 pite de-acasa, veneam inapoi cu vreo 10 leva.

 

* da' tu ce preferi, bey, sa te stie toata clasa ca ala care a mancat 4 pite sau ca ala care a facut si tema si a stat si toata noaptea treaz ...cu doamna invatatoare? :)

 

ei, eu am fost o proasta, ca am adormit prima. va rog sa ma lasati corijenta! ...halal!

 

blondieeeee, data viitoare, la Azaleea, sa-l iei co-organizator pe Andrew. atunci o sa vezi ca vin in excursie cu noi toate fotomodelele care beau apa plata cu lamaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehhh deci totzi va intoarcetzi impotriva mea si va datzi la mine cu Azaleea voastra ,bene :) ...de nu am sa va duc atunci la hotel Europa unde e CHEPPP !!! si chiar nu o sa avetzi ce face (in cel mai bun caz un macao sau un popa prostul ) :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pe porunci cu reguli si exemple din gramatica limbii romane si nu numai.

 

Asteapta bai Andrew( vad ca te-au si botezat fetele astea mai mari), sa vina si fizicul meu acasa, te duci tu repede la Europa...

 

Apropos, sa stii ca acolo m-am simtit mai bine decat la Azalia unde ma transformasem in vanator de gandaci, asta daca nu esti nesimtit si-i lasi sa faca autostrada pe epiderma ta.

 

Cum mai e degetul buclucas? S-a mai desumflat? Sau tot cremwurst asa arata?

 

Am auzit ca mi-ati luat fata in balon ca a disparut lupul din garaj...bueyyy prieteni ce sunteti, pai asa ne-a fost vorba?

 

Auzi? Pe cand o serata dansanta cu clasa noastra plus invitate de la clasele mai mari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pe porunci cu reguli si exemple din gramatica limbii romane si nu numai.

 

Asteapta bai Andrew( vad ca te-au si botezat fetele astea mai mari), sa vina si fizicul meu acasa, te duci tu repede la Europa...

 

Apropos, sa stii ca acolo m-am simtit mai bine decat la Azalia unde ma transformasem in vanator de gandaci, asta daca nu esti nesimtit si-i lasi sa faca autostrada pe epiderma ta.

 

Cum mai e degetul buclucas? S-a mai desumflat? Sau tot cremwurst asa arata?

 

Am auzit ca mi-ati luat fata in balon ca a disparut lupul din garaj...bueyyy prieteni ce sunteti, pai asa ne-a fost vorba?

 

Auzi? Pe cand o serata dansanta cu clasa noastra plus invitate de la clasele mai mari?

 

 

sa traiesti om bun si poate nearati intr-o zi cand vi acasa motorul minune sa fi iubit ma opresc nu scriu mai mult ca repedea te superi si nu vreu sa te supar o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma superi Pompi cu nimic, pai daca vreau sa nu-l arat cum l-as putea tine numai pentru parada si Arc cum spusesesi odinioara??

 

In curand il vei vedea, nu mai e niciun secret, doar ca nu sunt genul laudaros.

 

Dar iarasi discutam chestii personale pe topicul altcuiva, trimite-mi omule PM.

 

Voie buna la clasa, ati inceput recapitularile pentru teze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu lucrez inca la lista de prioritati. inca nu stiu daca sa pun romana sau fizica sau chimia pe primul loc...

mai cujet. poate ma ajuta cineva, in cadru organizat, sa-i zicem "seara dansanta". eu abia am revenit p-aci si nu mai cunosc programa scolara, ...mi-i cam greu.

 

acuma mai am juma' de ceasca de cafea, asa ca nu ma dau jos din pat. uuuiii! ce vreme-i afara! parca mai frumos era la Tiriplic..., aaaa, Chiflik, am vrut sa zic.

 

astept vremea buna (februarie-martie) sa facem excursia aia la Azaleea pe doo roti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu voi considera sezonul incheiat pana nu vad zapada de minimum 10-15 cm pe strazile patriei, asa ca farmecul cel mai mare la baile buclucase il reprezinta statul in bazin cand ninge afara sau e frig de-ti crapa ventilul la roata spitata sau nu.

 

Asa ca le dau naibii de chimie, fizica si ce mai crede diriga ca e important pentru viitorul nostru luminos, chiulesc ca un baiat constiincios, si ma duc sa ma infrupt din recapitulari cu aburi si medalii obtinute cu grupa de olimpici.

 

Sapt asta in niciun caz, am meditatie putin cam departe, saptamana cealalta daca astrele nu sunt potrivnice s-ar putea sa am o sansa.

 

Mai vedem, consultam horoscopul si pe Urania sa aflam daca se asterne ceva la drum de seara, ca la asternut stiu.

 

Voie buna.

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah copii, eu vreau sa fiu sefa clasei asa ca mai usor cu plecarile, da? Am de invatat!

 

Caut insa o destinatie pentru primul sau al doilea we din decembrie. Ma gandeam sa caut undeva pe langa kaliakra, sau poate un sinemorets. Are cineva idei?

Daca e cineva interesat, I'm in. N-as da clasa de aici pe nici o alta clasa :)

Mesaj completat

ps: cria, seri dansante se tin inca la mansarda ...si stiu ca ti-a placut acolo :)

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si sarutmana doamnei diriginta

 

Va invit la "bai in targoviste".

 

Este vorba de un bazin acoperit cu apa calda , 29grade constant , 10 lei intrarea , daca este grup mai mare de 10 pers este 7 sau 8 lei intrarea , nu vine lume multa , dar seara dupa ora 8 e pustiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lume noua, multumim de invitatie.

s-au incurcat topicurile astea ceva de speriat :)

noi suntem mai bosorogi...adica trebuie sa mergem drumuri lungi pana la distractie si acolo sa ne dam in stamba :)

dar poate ajungem candva si pe acolo :P

 

Salutare si sarutmana doamnei diriginta

 

Va invit la "bai in targoviste".

 

Este vorba de un bazin acoperit cu apa calda , 29grade constant , 10 lei intrarea , daca este grup mai mare de 10 pers este 7 sau 8 lei intrarea , nu vine lume multa , dar seara dupa ora 8 e pustiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah copii, eu vreau sa fiu sefa clasei asa ca mai usor cu plecarile, da? Am de invatat!

 

Caut insa o destinatie pentru primul sau al doilea we din decembrie. Ma gandeam sa caut undeva pe langa kaliakra, sau poate un sinemorets. Are cineva idei?

Daca e cineva interesat, I'm in. N-as da clasa de aici pe nici o alta clasa :)

Mesaj completat

ps: cria, seri dansante se tin inca la mansarda ...si stiu ca ti-a placut acolo :)

Strict langa capul Kalyakra ai ce mai mica plaja din Bulgaria si presupun ca nu vrei sa mergi la plaja sau cu cortul. Dar daca o iei din Kavarna spre nord, cu 300 de metri inainte de a intra in primul sat e o tabla ruginita care te trimite spre crescatoria de midii Dalboca. Acolo e un restaurant unde manci cele mai ieftine midii din Bulgaria (ca oricum si in Primorsko unde am fost eu la mare anul asta era portia de 300g de midii pane sub 5 Leva, adica de circa 2 ori mai ieftin decat respectivele ganganii congelate in supermarket in Bucuresti) si poti sa iei si pentru acasa. Dar in mare trebuie sa-ti gasesti cazare altundeva, acolo sunt cateva camere dar fara rezervare nu se stie daca sunt sau nu...

P.S. Eu mi-am dat doar cu parerea, ca ieri mi-a aparut pe birou un acumulator mic de motocicleta, deci nu mai ies pana in jur de 1 Martie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Domnul Moldovan, stiu Dalboka, tocmai de aceea vroiam ceva in zona. :)

Panta aia nu prea e de coborat cu mobra daca e ud sau inghetat. Merge doar pe 4 roti. Parere de blonda.

Totusi motelul / pensiunea de acolo arata cam sinistru. As cauta ceva in imprejurimi, eventual cu piscina. Imprejurimi inseamna cca 50 km in zona.

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi suntem mai bosorogi...adica trebuie sa mergem drumuri lungi pana la distractie si acolo sa ne dam in stamba smile.gif

dar poate ajungem candva si pe acolo smile.gif

 

Vorbiti va rog de dumneavoastra, desi am 104 ani abia abia mi se distinge un rid...hai doua.

 

Oricum, I'm with blondie in ce zicea mai sus. Trebuie sa parcurgem distanta buna pana la destinatie, sunt satul de drumul casa-scoala-casa-scoala.

 

Dalboka merge facuta pe drumul de intoarcere, nu e de stat pe acolo, e pustiu. Acolo mergi, mananci, platesti, si pleci, iar partea cu digeratul o faci in mers daca te grabesti si nu ai timp de cativa pasi pe faleza la drum de seara si recitat poezii din Minulescu.

 

Carevasazica fetele din clasele mai mari domnule, calitatea intai si chapeau bas!

 

Se gandesc ele la destinatii, dau telefoane, se agita, merg la Metro, cara de-ale gurii cu fizicul tanar inca, sofeaza pana acolo, se agita sa iasa totul bine, empatizeaza cu cei suferinzi de degete umflate, etc.

 

Propun ca blonda sa fie sefa de detasament, iar bruneta in locul dirigintei. O dam afara pe aia ca tot nu a mai venit pe la scoala in ultima vreme.

 

Cine e pentru?

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite o fantoma simpatica :)

...si daca tot aveti timp ce ar fi sa gasiti dumneavoastra urmatoarea destinatie pentru excursia cu clasa la care sa si participati. Eu promit sa nu carcotesc ca prietenul Andrew si sa tip ca vreau la Azalia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* copiiiii rai ce suntetiii!

mi s-a facut o pofta de scoiciiiiii!!!!

 

acuma de unde sa iau eu midii proaspete?! merge cineva maine la Dalboka ...sa-mi aduca si mie?

 

diriginta nu vreau. mai bine ma puneti antrenoare la echipa de inot sincron.

 

si eu am 110 ani, dar coafura inca rezista!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-s in cantonament departe, nu pot sa vin cu idei deocamdata.

 

Cand voi pasi pe glia stramoseasca o sa fluier de recreatie, pana atunci sunt pe baricade la P.T.A.P (cei care sunt mai de demult stiu ce inseamna, se facea dupa ore..odata)

 

Fara nici-o legatura cu ce se discuta mai sus vreau sa zic doar atat: Rock fm rules!!!

 

Voie buna la fete si nu numai.

 

diriginta nu vreau. mai bine ma puneti antrenoare la echipa de inot sincron.

 

FIE!!! S-a votat!!!

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragiiiiii mei colegi pt mine sezonul moto s`a incheiat din pacate ...dar daca se gaseste vre`o conserva cu vre`un loc liber am sa merg si eu cu ceea mai mare placere alaturi de clasa (timp liber sa fie si sanatate)ca in rest ne descurcam noi :) ,astept cu nerabdare "excursie cu clasa 2 reloded " :) sa ne auzim cu bine :P

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* tovarasa diriginta n-a fost in excursia asta, pardon!

blonda e sefa clasei, comandanta suprema, ...adica de-a noastra :)

 

copilul problema a fost aspru pedepsit (sa stea singur pe bancheta din spate a autocarului), dar a promis ca se indreapta si ca data viitoare va veni cu una dintre mobre. eu l-am iertat. da' nu stiu Andrew...

 

copilul minunat (a.k.a. Andrew), sper ca in sezonul urmator sa ai mai mult noroc cu degetele si sa te tii de mama ta sa faca in continuare zacusca, ca noi nu ne saturam cu una cu doo(!)

 

btw., oricine are idei despre un we. cu clasa in decembrie (prima jumatate) la bai calde in BG, e invitat sa scrie aici si sa ne dea sugestii. cautam ceva pe langa mare sau oricum, cu scoici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci... pour les conaisseurs, Rusalka sau Balcic, pe lângă mare. Sau Hisarya, mai spre Rodopi, la munte

 

* pai da si tu mai multe detalii, te rog. unde-i Rusalka asta? si ce gasim acolo?... la Balcic stiu, dar nu am auzit sa aiba ape termale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...