Sari la conținut

Plimbare pentru incepatori


plescoi rulz
 Share

Postări Recomandate

Propun sambata/duminica o plimbare pe ruta de mai sus.

Mancam la Bran ceva bun si apoi o luam spre casa prin Predeal-DN1.

Am pus plimbare de incepatori pentru ca as vrea sa mergem in regim de 80-100 km/h (ii fac rodaj lui Yogy).

Oricine care nu se grabeste si vrea o zi de plimbare/poze/relaxare, este binevenit. Traseul nu este lung (max250km) iar de la Campulung la Bran este o incantare.

Ziua nu este importanta pentru mine, eu pot sa merg si sambata si duminica (cand o fi mai cald). Vineri seara vedem cati sunt inscrisi si luam o hotarare.

Plecarea la 9:30 de la McDonalds Militari (iesirea spre autostrada A1). Cine vrea cafele si placinte sa vina mai devreme!

Editat de plescoi rulz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre Rasnov si Predeal au asfaltat de cateva sapt. este ca in palma... (inainte era dezastru)

Mai este o portiune rea pe la Podul Dambovitei (max 7 km).

Traseul ales de voi e f fain, dar eu va propun sa intoarceti pe Cheia!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, ne vedem la 9 la mc donalds, vin eu cu mihai_varadero si cu dydy

 

sambata sau duminica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata sau duminica?

 

AÂş veni Âşi eu dar propun sâmbătă pt că la întoarcere traficul va fi lejer... ar fi mai bine să ne întoarcem pe Cheia, iar imediat la ieÂşire din Văleni, după Rompetrol, s'o facem la dreapta Âşi s'o luăm prin Pădurea Cazacu-Plopeni-PăuleÂşti-DN1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

circul ambulant la drum

 

elefantul pe magar

femeia cu barba

si batranelul coios

 

spectacol de zile mari

in parcarile benzinariilor atat la alimentare cat si la plecare

 

5 lei biletul de criza

vizionari in direct pe autostrada din omibuzul cu etaj inchiriat

 

:) :laugh: :laugh:

 

ps. omul ghiulea..aka je... din pacate are tunul rupt in buza si nu poate participa

 

baieti faceti bani sa plecam in tur la anul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cererea publicului, a ramas Sambata. Vedem pe drum daca avem timp de propunerea lui Lancelot, nu e exclus, e un traseu frumos, sa nu se intunece doar ca se face frig.

In concluzie, sambata adica maine la 9 jumate plecam de la McD Militari. La cafea mai devreme!

 

PS Ala cu tunu rupt in buza sa se abtina...a se citi aspirator nu tun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cererea publicului, a ramas Sambata. Vedem pe drum daca avem timp de propunerea lui Lancelot, nu e exclus, e un traseu frumos, sa nu se intunece doar ca se face frig.

In concluzie, sambata adica maine la 9 jumate plecam de la McD Militari. La cafea mai devreme!

 

PS Ala cu tunu rupt in buza sa se abtina...a se citi aspirator nu tun

 

Ăi'am lăsat un nr de telefon pe PM, să vedem cum ne întâlnim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu, duceti-va sambata; duminica am fost eu si la intors, pe la ora 17, era coloana de masini de la predeal la comarnic si de dinainte de saftica pana-n bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Aveti grija pe portiunea intre Campulung - Bran deoarece drumul este ca dupa bombardament

 

Asfalt uscat

 

Am fost eu saptamana trecuta e super ok tot drumul. Ceva mai prost la iesirea din pitesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai incepatorii ca merg si eu cu voi. Am inteles ca mai sunt ceva cunoscuti pe acolo. Nu stiu sigur seara ce fac, daca ma intorc in Bucuresti sau la ce ora ma intorc. Dar un ultim Rucar-Bran imi doresc sa mai fac si eu pe anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai incepatorii ca merg si eu cu voi. Am inteles ca mai sunt ceva cunoscuti pe acolo. Nu stiu sigur seara ce fac, daca ma intorc in Bucuresti sau la ce ora ma intorc. Dar un ultim Rucar-Bran imi doresc sa mai fac si eu pe anul asta.

 

Vii cu CBF-ul ca sa fim 2? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca suntem vreo 6-7.

Nu-i mai scriu ca nu-i stiu pe toti si mi-e lene sa iau topicul de la inceput. Oricum mai sunt vreo 3 care vin si n-au scris pe topic.

Apropos, are careva, intamplator, 2 oglinzi de yamaha XT model 1995? Eu le scot mereu la enduro si acum le-am pus asa de bine ca nu le gasesc...:)

Anyway, sunt obisnuit fara oglinzi

Editat de plescoi rulz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu stau cu cel stoc in garaj.

Offf, mor de draci... Daca as fi stiut cu cateva ore mai devreme de treaba asta, poate reuseam si eu sa vin maine cu varadero. Poate rezolvam ceva pe duminica. Da-mi si mie un nr de tel pe PM. Sper ca esti din Bucuresti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...