Sari la conținut

CIRCUIT IN RO


Vlad Codreanu
 Share

Postări Recomandate

Se face un sondaj pentru oportunitatea construirii unui parc auto/moto, cu acreditare FIA/FIM, cu circuit auto / moto, carturi, circuit motocros, etc.... SONDAJUL CHIAR ARE IMPORTANTA in luarea deciziei...asa ca va rog raspundeti si popularizati... Multumesc. http://www.kestionare.ro/k/k.aspx?k=3445

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"Kestionar invalid! "

:)

 

Eu l-am completat ieri si inca functiona.Probabil ai probleme cu browserul ?Ceva plug-in lipsa?

hm?...

 

Le. Sau poate cei care au completat deja odata ,au chestionar invalid (acum si eu am)

Editat de serious sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

478505l-576x432-h-a525fbad.jpgsondaje se pot face zilnic... circuite nu se prea fac.era vb ca se face la targu mures.dar cica la anul incep construirea.

 

Vom avea circuit auto de 3.7 kilometri lângă Târgu MureÂş!

De Mircea MeÂşter

Publicat Marti, 09.11.2010 ..Localitatea Ungheni, situată lângă Târgu MureÂş, va fi locul în care va fi construit primul circuit independent de curse din istoria țării noastre. Acesta va avea o lungime de 3.7 kilometri.

 

Primul circuit adevărat de automobilism construit n România va fi ridicat începând cu anul 2011, lângă Târgu MureÂş. Bugetul va fi susținut în proporție de 70% din fonduri europene deja aprobate, costurile prevăzute pentru ridicarea acestui circuit fiind de 10 milioane de euro.

 

Noul circuit va avea o lungime de 3.7 kilometri, lățimea sa fiind de 14 metri. În aceste condiții, el va putea organiza curse auto fără probleme. Conform specialiÂştilor contactați de Automarket, o problemă a desenului inițial al pistei este faptul că spațiile de eÂşapare sunt foarte reduse, lucru care ar putea pune piedici în calea viitoarei omologări pentru competițiile de prim rang ale FIA. De asemenea, noul circuit nu va avea zone intermediare de cronometrare, un element care însă poate fi rezolvat până la inaugurarea circuitului.

 

În acest moment, proiectul se află în stadiul de licitații pentru acordarea drepturilor de construcție, lucrurile urmând să demareze cel mai devreme în 2011.

 

Desenul inițial al circuitului de la Ungheni, pe care îl aveți în galeria foto alăturată, este unul atipic pentru circuitele europene Âşi îi aparține unei companii maghiare. Vorbim de porțiuni de viteză care alternează cu ace de păr sau Âşicane, aceste caracteristici dezvăluind o configurație medie spre rapidă.

 

 

pana se liciteaza sa iasa nepotu lui x nu se face nimic.si apoi iar se trage de timp,si dupa 1 km de circuit vine udrea sa taie panglica :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Completat!!! Totusi, din cate am putut sa remarc, unele intrebari nu fost foarte strict in acord cu subiectul chestionarului. Alte intrebari ar fi fost mult mai relevante, iar altele ar fi trebuit formulate altfel. Dar pentru inceput e bine si asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Completat!!! Totusi, din cate am putut sa remarc, unele intrebari nu fost foarte strict in acord cu subiectul chestionarului. Alte intrebari ar fi fost mult mai relevante, iar altele ar fi trebuit formulate altfel. Dar pentru inceput e bine si asa...

mie unele intrebari mi se par ca la testul psihologic sa vada daca iti mentii parerea dar cu o intrebare mai pe dos :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...