Sari la conținut

CIRCUIT IN RO


Vlad Codreanu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cum am mai zis cu starinii din pacate mai subtire din cauza lipsei autostrazilor....acum nu zic ca nu vor fi deloc dar lipsa autostrazii e un mare minus.......sa fim seriosi nu prea cred sa le convina sa piarda 2 zile in plus pe drum ptr un circuit care ptr europa e la ordinea zilei....in schimb vor veni vecinii cu siguranta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

slabe sanse sa fie gata anu asta cel de la bucuresti. sun puturosi din caleafara. sunt cu siguranta interese la mijloc, si daca nu le iese pasenta la toti nu se misca. pacat pacat pacat.

 

ultima data cand am intrebat oficialii, mi s-a spus ca in mai va fi gata. .... dar...... care mai nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta am gasit pe facebook postat de ei pe 8 Octombrie 2012. Poate va ajuta / lumineaza :)

 

Circuitul, denumit Motorpark România, va fi amplasat lângă comuna Adâncata, la mai puţin de 40 de kilometri de Bucureşti, pe DN Urziceni - Ploieşti. Este vorba de un circuit la un alt nivel faţă de ce există acum în ţară: 4.100 metri lungime, linie dreaptă de 700 de metri, lăţime de 12 metri şi o configuraţie care va permite desfăşurarea atât de curse moto cât şi auto.
Proiectul cuprinde toate utilităţile necesare unui circuit profesionist de auto-moto: centru de presş, centru medical, boxe la standarde de Formula 1, restaurant, benzinărie, service şi şcoală de pilotaj.
Lucrările încep din această lună şi se estimează că vor dura 2 ani, investiţia totală fiind de peste 7 milioane de euro, conform oficialilor. Având în vedere că este vorba de o iniţiativă privată, organizatorii Dunlop Romanian Superbike au decis deja să desfăşoare o etapă test pe acest circuit, programată deja pentru această toamnă. Mai mult, organizatorii DUNLOP RoSBK au încheiat deja un contract pentru următorii 3 ani cu Motorpark România, pentru că acesta este primul circuit din România care se ridică la standardele cerute de competiţiile profesioniste de motociclism viteză.
Putem spera, aşadar, că începând de anul viitor vom avea aici curse organizate în mod regulat, iar pe termen lung am putea visa şi la competiţii internaţionale din portofoliul FIA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum am mai zis cu starinii din pacate mai subtire din cauza lipsei autostrazilor....acum nu zic ca nu vor fi deloc dar lipsa autostrazii e un mare minus.......sa fim seriosi nu prea cred sa le convina sa piarda 2 zile in plus pe drum ptr un circuit care ptr europa e la ordinea zilei....in schimb vor veni vecinii cu siguranta...

O sa vina multi Bulgari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Am fost astazi pana acolo pentru ca eram curios daca se mai intampla ceva. Imi pare rau sa va dezamagesc, dar proiectul pare abandonat. Oricum nici nu s-a lucrat prea mult la el.

 

Cred ca putem uita de un circuit auto/moto langa Bucuresti pentru urmatorii ani. Poate cel de la Tg Mures o sa aiba mai mult succes.

 

O sa pun mai pe seara si niste poze .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare nu ati inteles CAND AM SCRIS ASTA ACUM 2 ANI????????????

 

 

..........Posted 22 November 2010 - 02:37 PM

romani nu sunt in stare decat de asa ceva

 

http://www.motocicli...howtopic=600611

 

si americanii cand vor vedea cata spaga trebuie sa dea se vor lasa pagubasi

 

pana nu o sa vrea

buzata lui tata sa alerge cu sida pe pista sau

daca vine psd la conducere si vrea ponta sa tureze caii NU o sa veti asa ceva in romania sau daca face un smecher ceva cu fonduri europene adica in loc de strazi pt toti romanii sa iasa o pista cu plata pentru buzunarul lui

 

costurile sunt imense

si dupa cum se vede

lumea acum vrea sa.si recupereze banii cat mai repede

cine ingroapa cateva zeci de milioane de euro intr.o pista

pentru, cu indulgenta, 30000 de mii de maniaci motociclisti si tunatori de masini din cei 18 mil de locuitori ai BASERIEI/romaniei .........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala de la Tg. Mures, daca se pastreaza forma initiala, ca nu m-am mai uitat de mult sa vad ce mai e cu el, nu e circuit de mobre. 5 viraje si restu blana.

exagerezi, am numarat vreo 8 mai "pronuntate" :P

 

l-au desenat bine pt baicarii adevarati din rOMANIA, care ii dau 299 pe DN :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am fost vineri pana la Ungheni/Cerghid. Nu stiu exact locatia circuitului. Ma uitam in stanga-n dreapta ca prostu dar n-am vazut nimic. Ma gandesc ca inca nu e drum astfaltat din drumul principal pana la locul circuitului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost sa va cum e cu circuitul asta. Dar nu se putea urca pina acolo.E inchis pentru lucrari.

Circuitul e pe deal in dreapta dupa ce treci de Cerchizel catre Cerghid

Am fost vineri pana la Ungheni/Cerghid. Nu stiu exact locatia circuitului. Ma uitam in stanga-n dreapta ca prostu dar n-am vazut nimic. Ma gandesc ca inca nu e drum astfaltat din drumul principal pana la locul circuitului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...