Sari la conținut

CIRCUIT IN RO


Vlad Codreanu
 Share

Postări Recomandate

acum puteti juca la bucuresti ca e zapada mare sau sa faceti olimpiada

Hockey nu, dar se poate face campionatul bucurestean de schi.

deocamdata is etapele de inotat prin nameti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Am fost astazi 10.05.2014 pana la locul faptei. Nu se lucra si nici nu s-a mai lucrat la pista de anul trecut. Singurele lucrari care s-au mai efectuat au fost montarea sistemului de supraveghere si finisaje la cladiri. Problema mare o reprezinta alunecarile de teren din mai multe zone, teren care trebuie consolidat insa pe bani care in momentul de fata nu sunt. Luna aceasta (in data de 13 cica) urmeaza sa se intruneasca o comisie la locul constructiei (Constructorii, Consiliul Local, Ministru...) sa incerce sa rezolve probleme legate de buget. Din pacate imi este greu sa cred ca pana in toamna se vor putea termina lucrarile.

Poze nu am putut face caci nu este voie :-L , insa totul arata cam ca in filmuletul pus mai sus...din 2013...

Asteptam minunea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@leaveyou.....esti sigur ca nu mai e asa mult de lucru?....serios acum asta sa zicem ca ar fi prima parte da nici aia nu e gata ....prima de vreo 5 asa sa zicem...

 

@marv...pai na azi e sambata iartai si pe ei....:))).....oricum mai e mult pana departe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce este inteleg este cum de in alte tari se fac circuite pe teren drept ( campie ) si la noi se face circuit pe vai si dealuri.

Este prima data cand vad si eu imagini de acolo dar dupa mine nu cred ca este asa safe circuitul ca si loc de constructie.

Si cel care a filmat a spus la o curba ca iti trebuie ooooo ca sa iei curba ai la viteza.

In timp ce pe alte site-uri se face reclama la faptul ca strada nu este circuit si arata imagini cum cad motociclistii si ca daca se lovesc de ceva la viteza aia sigur ar murii....la noi sunt fix in curbe munti , vai si asa mai departe....

O sa fie interesant sa vad primele curse pe el....



 

Aici de ex la sec 14 sau 51......tare as vrea sa vad cum vor fii astfel de cazuturi pe dealurile noastre....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel putin in primul an de functionare, se va folosi un asfalt lucios, nu abraziv, pt ca este destinat in mod special masinilor de la noi, iar 4 cauciucuri costa foarte scump, si masinile nu ar mai fi in stare sa revina a doua oara. E nasol pt cei ce spera la circuit moto Adancata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

intru destul de rar pe topicul asta... deci suntem in acelas stadiu ca acum multi ani in urma : "da domle, pana la toamna se face!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...