Sari la conținut

URAL


mas oyama
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator VULPOIU
Din nefericire am ajuns deja la Cluj,

 

:lol::lol::lol:

Nu m-am putut abține

 

"Bade, mai e mult pîn la Cluj?"

"No... apă... acu e, că de-acolo venim..."

:lol:

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva de pe acest subforum un Ural nou, adica ceva din 2007 2008 in sus?

Isi justifica pretul? ( Aici ma refer strict la fiabilitate, nimic altceva )

 

http://www.motorcycle.com/specs/ural/standard/2012/solo-st/750.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uralul nou nu este 2007-2008, este dupa 2000. Nemtesc in interior este dupa 2005. Cel mai avizat in treaba asta cu Uralul nou este userul Cios, poti sa-l suni la 0722293136. In schimb eu, ca proaspat posesor de Ural Turist 2008, cred ca pot spune ca nu ai probleme de fiabilitate atata timp cat ceri unei motociclete cu atas sa nu depaseasca R1 pe autostrada. Pe parcursul lunilor viitoare, mai bag impresii pe aici, poate mai corup si pe altii sa-i facem atasisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva de pe acest subforum un Ural nou, adica ceva din 2007 2008 in sus?

Isi justifica pretul? ( Aici ma refer strict la fiabilitate, nimic altceva )

 

http://www.motorcycle.com/specs/ural/standard/2012/solo-st/750.html

 

Da, am eu unul solo, din 2007. Tot Ural solo din 2007 are si userul Max Friz's R32.

Isi justifica pretul, daca iti plac motocicletele oldies-but-goldies.

 

E o motocicleta fiabila din punctul meu de vedere; in peste 30.000 de km am inlocuit un bec, intrerupatorul de la frina spate si cauciucurile. @Max a avut ceva mai mult de lucru...

 

N-am fugarit-o aiurea dar nici n-am tinut-o in garaj ca sa o sterg in fiecare zi de praf. Am facut drumuri destul de lungi cu bagaj+pasager iar Uralul a mers bine la 110-120km/h viteza de croaziera. Pentru cineva obisnuit cu BMW s-ar putea sa para cam putin, dar asta e... Uralul. N-are ABS/ESA/ma'sa, e o motocicleta simpla, robusta, fara plastic, e o clasica in.. fabricatie cum nu mai e alta. Poate doar Royal Enfield-ul :hug:

 

Din pacate modelul indicat de tine nu este de gasit in Europa. Mai multe detalii iti poate da @cios

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos Mihai.Prd & TomCat. O sa il contactez pe Cios.

Voi aveti Ural nou luat de aici http://www.ural.ro/ ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 User(s) are reading this topic

1 members, 2 guests, 0 anonymous users

  1. cios

 

 

:banana:

tocmai ma pregateam sa-l contrazic pe TomCat, in sensul ca ST e disponibil si in Europa (din pacate insa cu alte specificatii si alt pret), cand mi-a cazut netul... da' nici acuma nu-i tarziu

 

Revenind la discutie pe subforumul asta posteaza cel putin 2 useri care au Ural 750 Solo, si 2 care au Ural 750 cu atas...(toate intra in categoria generica Ural nou...)

Editat de cios
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine o plimbare scurta pe langa Bucuresti, ca mai trebuie taiate si lemnele. Care aveti chef de o plimbare, va astept cu un telefon pana in 9 virgula 9 jumate fix.

 

Si daca nu ati avut chef de plimbare, eu cu Cristi am revizitat plaiurile natale ale lui AdrianS, in speranta ca ne alearga cu Nipru.

 

8064046916_26325060a8_c.jpg

 

8064044049_44b1fc1608_c.jpg

 

8064045628_571442b215_c.jpg

 

8064039545_c1afe402b0_c.jpg

 

 

 

 

Unii care se plictiseau in sa au inceput sa danseze p-ici pe colo in punctele esentiale. Off, intra Cios in niste curbe cu 80-90 de ma ia inima...de oftica. :laugh:

 

8064049095_7427a1815c_c.jpg

 

8064049862_0d0fdf7667_c.jpg

 

 

 

 

Next generation.

 

8064050591_84c67ed57b_c.jpg

 

8064046329_5979b0d14e_c.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii care se plictiseau in sa au inceput sa danseze p-ici pe colo in punctele esentiale. Off, intra Cios in niste curbe cu 80-90 de ma ia inima...de oftica. :laugh:

 

sa stii ca la un moment dat ma gandeam sa ma mut cu totul in atas si sa conduc de acolo... parea mult mai comod fotoliul atasului decat seaua mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai avut cineva probleme asemanatoare, ca si mine, cu nepotrivirea cilindrilor noi pe ural 650?

 

DSC01181.JPG

 

DSC01184.jpg

 

Pe scurt, gaurile din cilindru au un unghi diferit.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aproape exclus, tijele au cam 8mm, tuburile interior de cam 15, cilindrii aproape pun pariu ca-s IMZ originali NOS, tre sa aiba stantat la baza. Tuburile sunt infipte gresit si insuficient, oricum e vorba de cracanat 1 cm maxim. Hai ca se poate, curaj.

 

mda se vede la baza, sunt NOS Irbit, excelenti de altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...