Sari la conținut

URAL


mas oyama
 Share

Postări Recomandate

Buna seara domnilor!

Caut si eu un motor cu atas, in stare buna de functionare, cu actele in regula, sa aiba tractiune si pe atas.Nu trebuie sa aiba 100 de ani, sa aiba valoare mare ptentru ca stau prost financiar.

Sa aiba cuplu mare si sa mearga peste tot si la munte si la vale cu 70 km/h.

Astept oferte PM.

Faza cu tractiune pe atas cred ca o gasesti la nipru /ural ...nu are 100 ani are vreo 30/35 ani .... incearca la Dany_oldmoto el face niste bijuterii pe aici cauta prin topic-uri la ural si ai sa mai gasesti citeceva.... :tomato:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Domnilor

Urra,urra,Urraaal

In sfirsit,mi-am luat Ural.Nu e cu marsharriere,nu are tractiune pe atas,dar e Ural.Mi-am pregatit bunkerul komunist(beciul de bloc)pt montaj,dar pina atunci va trebui,cu tot frigul,sa-l dezmembrez pt a-l duce la sudat,sablat,vopsit si cu voia celui de sus,mai la primavara va iesi in drum.dupa ce am restaurat impreuna cu doi prieteni(mai motociclisti ca mine)un IJ56,am dat o tura cu Niprul unuia din cei doi amici si m-a prins flama.Uite IJ-ul

 

Na cam-am incurcat in butoane

 

Pe draku!Nu pot posta poze,.Aveti idee de ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara domnilor!

Caut si eu un motor cu atas, in stare buna de functionare, cu actele in regula, sa aiba tractiune si pe atas.Nu trebuie sa aiba 100 de ani, sa aiba valoare mare ptentru ca stau prost financiar.

Sa aiba cuplu mare si sa mearga peste tot si la munte si la vale cu 70 km/h.

Astept oferte PM.

 

Daca vrei un motor cu tractiune pe atas cu un cuplu foarte mare recomand mt16(650cc)sau mt12 (750cc) care are grupul si diferentialul mult mai solid ca cel de mt16

Un motor cu tractiune pe atas are dezavantaje la drum lung din cauza tractiuni(consum mai mare,viteza de rulare 60-70 km/h)

Daca vrei un motor de durata mai mare recomand motorul de ural 650cc,il poti pune pe mt16 sau mt12 fara probleme.

Vrei motor fiabil si de durata mult mai mare recomand cel de ural,nu are un cuplu foarte mare dar are alte avantaje.

La mine un- mt16-1500-2000 de euro,mt12 1500-2200 euro totul e dupa pretentiile clientului(ca pun motor de nipru,k750,ural e acelas pret)pun ce vrea clientul deobicei pe jucarie.

 

Pun o poza cu doua un mt16(tractiune atas)si un filmulet cu un mt12(750cc,tractiune atas)

 

post-20619-0-95010900-1354702171_thumb.jpg

post-20619-0-71330600-1354702176_thumb.jpg

post-20619-0-88757100-1354702183_thumb.jpg

post-20619-0-48270000-1354702278_thumb.jpg

post-20619-0-01396400-1354702283_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor

Urra,urra,Urraaal

In sfirsit,mi-am luat Ural.Nu e cu marsharriere,nu are tractiune pe atas,dar e Ural

post-60401-0-39712400-1354709217_thumb.jpgpost-60401-0-78572000-1354709249_thumb.jpgpost-60401-0-07472500-1354709283_thumb.jpgpost-60401-0-58598300-1354709315_thumb.jpgpost-60401-0-35758200-1354709346_thumb.jpgpost-60401-0-27042200-1354709374_thumb.jpgpost-60401-0-43961100-1354709406_thumb.jpg

 

.Mi-am pregatit bunkerul komunist(beciul de bloc)pt montaj,dar pina atunci va trebui,cu tot frigul,sa-l dezmembrez pt a-l duce la sudat,sablat,vopsit si cu voia celui de sus,mai la primavara va iesi in drum.dupa ce am restaurat impreuna cu doi prieteni(mai motociclisti ca mine)un IJ56,am dat o tura cu Niprul unuia din cei doi amici si m-a prins flama.Uite IJ-ul

post-60401-0-76223900-1354709473_thumb.jpgpost-60401-0-47601300-1354709522_thumb.jpg

 

 

 

Na cam-am incurcat in butoane

 

Pe draku!Nu pot posta poze,.Aveti idee de ce?

 

Leo 80

 

Multumesc pt lamuririle pt upload

 

Cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor

Urra,urra,Urraaal

In sfirsit,mi-am luat Ural.Nu e cu marsharriere,nu are tractiune pe atas,dar e Ural.Mi-am pregatit bunkerul komunist(beciul de bloc)pt montaj,dar pina atunci va trebui,cu tot frigul,sa-l dezmembrez pt a-l duce la sudat,sablat,vopsit si cu voia celui de sus,mai la primavara va iesi in drum.dupa ce am restaurat impreuna cu doi prieteni(mai motociclisti ca mine)un IJ56,am dat o tura cu Niprul unuia din cei doi amici si m-a prins flama.Uite IJ-ul

 

Na cam-am incurcat in butoane

 

Pe draku!Nu pot posta poze,.Aveti idee de ce?

nu toate Uralele au marsarier si in afara de cateva modele post 1992 niciunul nu are tractiune la roata atasului. M63-ul tau e foarte misto exact asa cum a fost facut si este motocicleta clasica. http://bcozz.multiply.com/journal/item/2371/M-63_Ural-2_Plackards.html
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu toate Uralele au marsarier si in afara de cateva modele post 1992 niciunul nu are tractiune la roata atasului. M63-ul tau e foarte misto exact asa cum a fost facut si este motocicleta clasica. http://bcozz.multipl..._Plackards.html

 

Azi am sunat de dimineata peste granita sa-mi caute omuletul 2 ural neparat(ma indragostesc de ele de la o vreme)unul pt.mine si unul pt.un viitor posesor de ural :moto: sa intrul si eu in rindul posesorilor de ural(cite am avut nici unul nu a ramas...urmatorul ramine in familie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-i lu omuletu sa-ti gaseasca un bunker sovietic sa garezi toata cireada. In fiecare zi sa se dea chepengul la o parte sa iesi ca Batman calare pe alta scula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-i lu omuletu sa-ti gaseasca un bunker sovietic sa garezi toata cireada. In fiecare zi sa se dea chepengul la o parte sa iesi ca Batman calare pe alta scula.

 

Am in plan asa ceva dar nu stiu cit voi mai continua cu ele,pina nu scap de lotul care este nu ma las..dar ca naiba.. tot zic ca nu mai cumpar...dar nu ma pot abtine si umplu peste tot unde e loc de fiare..

Daca nu era cererea asa de mare probabil aveam timp si pt.jucariile mele,dar cit timp merge tre sa trag tare,parca a inebunit lumea cu boxerele astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni chiar vreti URAL?!

 

am eu un vecin care are un M61 de vanzare, mobra este reconditionata, vopsita, are carburatoare noi, alternator nou, in perfecta stare de functionare, cauciucurile au fost noi insa cel de pe fata s a lasat si s a taiat, omul o tine in garaj, practic nu cred ca mai trebui cumparat nimic la ea, 1000 euro.

Cu mobra nu s a mai circulat de 15 ani.

Editat de planeta v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Tocmai ce-ai zis că-i trrebe anvelopă pe faţă.... în fine, la 1000 euro iau o maşină bună.

Probabil are ataş, nu mă interesează, şi preţul este peste ceea ce chitesc io.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ai observat si tu preturile la mobre nu mai sunt ca acum 4 ani, japonezele se ieftinesc si boxerele se scumpesc, din pacate asta e...

gaseste ti una completa, cu acte si mai subtire la bani pe care sa ti o faci usor usor asa cum vrei tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Mulţi oameni nesănătoşi pe lumea asta.....

 

 

 

 

paulhusi: zice că nu pot oferi mai puţin din preţul de plecare.... dar eu ofer dacă nu are acte, 200 euro. Dacă are, 250.


ankkka80: pt 250 euro, va pot oferi o roata de Dnepr cu cauciuc nou

 

:lol::lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni chiar vreti URAL?!

 

am eu un vecin care are un M61 de vanzare, mobra este reconditionata, vopsita, are carburatoare noi, alternator nou, in perfecta stare de functionare, cauciucurile au fost noi insa cel de pe fata s a lasat si s a taiat, omul o tine in garaj, practic nu cred ca mai trebui cumparat nimic la ea, 1000 euro.

Cu mobra nu s a mai circulat de 15 ani.

ala visiniu, M63-ul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni chiar vreti URAL?!

 

am eu un vecin care are un M61 de vanzare, mobra este reconditionata, vopsita, are carburatoare noi, alternator nou, in perfecta stare de functionare, cauciucurile au fost noi insa cel de pe fata s a lasat si s a taiat, omul o tine in garaj, practic nu cred ca mai trebui cumparat nimic la ea, 1000 euro.

Cu mobra nu s a mai circulat de 15 ani.

 

Mobra este rezervata pentru domnul Ionel Dobre.

A venit repede, a vazut o, si s a inteles si cu omu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, pai pare ca este de ural 750 dar personalizat capacul sau na turnat de om cum a vrut ,parerea mea.



salut, pai pare ca este de ural 750 dar personalizat capacul sau na turnat de om cum a vrut ,parerea mea.

da este ural M70.si nu este personalizat asa este el din fabrica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să fie capacul de chiulasă aferent unui nou Ural M70 Retro, cu cadru negru şi caroserie roşie? Să fie o motocicletă proaspăt venită de la fabrică, încă legată de fundul cutiei de lemn în care a fost transportată? Să fie acela un capişon protector pentru capătul expus al bujiei, montat de fabricant pentru a preveni vreo bubă până să ajungă motocicleta la Ural România?

 

Să-l plimbi sănătos?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...