Sari la conținut

URAL


mas oyama
 Share

Postări Recomandate

Superbe domnule

 

In sfirsit pe forum.Cum mai esti domnuleCa pe tel ne auzim mai greu.Asmblarea Uralului avanseaza binisor.Mi-am reparat drinamul aferent de 6v.Electricianul mi-a recomandatsa pun un releu nou.Deci intrebare.Se gaseste releu de Ural la 6 v nou?Cit costa si daca ma puteti ajuta cu procurarea.Cu gumele,ceva noutati,,ca l-asi pune pe roti si cu doua e cam schiop..Astept un semn si pe telefon daca se poate

 

Multa sanatate

Releu nou original greu de gasit(china sint full)recomand de pus de Trabant care se mai poate gasi inca noi prin magazinele de profil(am luat de la Cluj cu ceva vreme in urma pt.simson.) sau de luat de la polon/germania daca garanteaza cai original.Rar am intilnit sa fie probleme la releu,deobicei pica dinamurile ca nu sint verificate cu anii...

 

Sa traiesti nea Dane, era si timpul sa mai apari cu ceva moatoare noi ca prea ai "şomat" de cand ai scos-o pe ultima.

Nu am somat deloc,nu mai voiam sa fac nici una cap, coada.. e pierdere de timp si bani putini.Am preferat sa le vind cum le cumpar cu o mica verificare si de schimbat piesele uzate.E cel mai avantajos din cite am vazut,comision mic si rulajul mare ;)

Sper sa fie ultimele astea la care muncesc ca un sclav..Ural/m72 voi mai face ca e ceva special.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Releu nou original greu de gasit(china sint full)recomand de pus de Trabant care se mai poate gasi inca noi prin magazinele de profil(am luat de la Cluj cu ceva vreme in urma pt.simson.) sau de luat de la polon/germania daca garanteaza cai original.Rar am intilnit sa fie probleme la releu,deobicei pica dinamurile ca nu sint verificate cu anii...

OK,mersi de sfat ,o sa vad in Ungaria,ca aia mai au Trabi-uri pe sosele.Bobine de inductie tot de Trabi merg?Si cu gumele,hai domnule ajuta-ma cu ele fa fara chiar sint in pom.

 

Sanatate maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Releu nou original greu de gasit(china sint full)recomand de pus de Trabant care se mai poate gasi inca noi prin magazinele de profil(am luat de la Cluj cu ceva vreme in urma pt.simson.) sau de luat de la polon/germania daca garanteaza cai original.Rar am intilnit sa fie probleme la releu,deobicei pica dinamurile ca nu sint verificate cu anii...

 

Nu am somat deloc,nu mai voiam sa fac nici una cap, coada.. e pierdere de timp si bani putini.Am preferat sa le vind cum le cumpar cu o mica verificare si de schimbat piesele uzate.E cel mai avantajos din cite am vazut,comision mic si rulajul mare ;)

Sper sa fie ultimele astea la care muncesc ca un sclav..Ural/m72 voi mai face ca e ceva special.

Da chiar ca ai disparut din peisaj. Am ramas in urma cu lucrarile la agregat cat pentru un cincinal...... :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK,mersi de sfat ,o sa vad in Ungaria,ca aia mai au Trabi-uri pe sosele.Bobine de inductie tot de Trabi merg?Si cu gumele,hai domnule ajuta-ma cu ele fa fara chiar sint in pom.

 

Sanatate maxima

Buna seara d-le Dany

 

Ma vad obligat sa revin, pt ca la tel nu raspundeti.Astept in continuare anvelopele promise(4 buc din care 2 le-am primit)la schimb cu talonul de Ural cu fiscal,la care inainte de a vi le trimite,v-am facut un scan si totul ati zis ca e ok.

Sint in faza avansata cu restauratul Uralului si am nevoie de restul de 2 anvelope promise de mult timp.Ma bucur ca va laudati cu-Doua rude sovietice..dar vad ca sint incaltate exact cu anveopele ce mi le-ati promis conform intelegerii-,de care nu va tineti.Asi dori sa stiu ce aveti de gind,situatia de fata nefiindu-mi convenabila

Astept un raspuns,aveti nr meu de tel

 

O seara placuta

 

Buna seara la toata lumea

Am o rugaminte,poate ma ajutati.

Caut cordonul de cauciuc pt rezervor de Ural M ,cel ce vine in jurul rezervorului.Uzual este negru,dar unele erau galbui-ar fi de preferat.

Oricum cumpar un astfel de cordon.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara d-le Dany

 

Ma vad obligat sa revin, pt ca la tel nu raspundeti.Astept in continuare anvelopele promise(4 buc din care 2 le-am primit)la schimb cu talonul de Ural cu fiscal,la care inainte de a vi le trimite,v-am facut un scan si totul ati zis ca e ok.

Sint in faza avansata cu restauratul Uralului si am nevoie de restul de 2 anvelope promise de mult timp.Ma bucur ca va laudati cu-Doua rude sovietice..dar vad ca sint incaltate exact cu anveopele ce mi le-ati promis conform intelegerii-,de care nu va tineti.Asi dori sa stiu ce aveti de gind,situatia de fata nefiindu-mi convenabila

Astept un raspuns,aveti nr meu de tel

 

O seara placuta

 

Buna seara la toata lumea

Am o rugaminte,poate ma ajutati.

Caut cordonul de cauciuc pt rezervor de Ural M ,cel ce vine in jurul rezervorului.Uzual este negru,dar unele erau galbui-ar fi de preferat.

Oricum cumpar un astfel de cordon.

 

Multumesc

Cum primesc cauciucrile le si trimit la Satu Mare.

Legat de certificat si asa zisul fiscal sint nule si fara nici o valoare,nu pot face nimic cu ele din pacate ca nus ce trebuie ca sa fie pus in circulatie moto respectiva.

Cu un certificat si un asa zis fiscal nu se poate inmatrcula nimic,mai este nevoie de o fisa de inmatriculare,un act de vinzare cumparare,o copie buletin etc....aaa si cel mai inportant cadru de la actele repective...

Am acasa un sertar plin cu certificate de inmatrculare,sint doar niste cartoane si atit... fara nici o valoare.

 

Spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Saharian, fa o oferta la un rezervor ptr. care cauti banda de cauciuc. Rezervorul nu are buson si robinet. In rest este intr-o stare destul de buna. Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Saharian, fa o oferta la un rezervor ptr. care cauti banda de cauciuc. Rezervorul nu are buson si robinet. In rest este intr-o stare destul de buna. Numai bine

 

Salut Rocknroll

 

Ce-ai zice te un troc.Ami dai guma de rezervor +rezervor si ati returnez rezervorul sablat si grunduit alchidic,numai bun de vopsit.De rezervor n-asi prea avea nevoie pt ca al meu este gata vopsit.Si-mi pui ramburs valoarea transportului pe posta

Ce parere ai?

 

Cele bune

 

Saharian, pe ebay te-ai uitat?

M-am si am gasit,8E si ceva parca.Da pina ma cacai eu cu Ebay-l mai incerc la noi.Chit ca cel de pe Ebay e nou

 

Cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Esti amabil, dar nu ma tenteaza propunerea. Practic eu vreau sa "scap" de el. Te rog sa ma crezi, am 2 (doua) rezervoare de Dnepr, un rezervor de IJ cu urechi sudate ptr. prindere pe cadru Dnepr si rezervorul in discutie. Nu crezi ca este cazul sa mai "eliberez baraca"? Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Esti amabil, dar nu ma tenteaza propunerea. Practic eu vreau sa "scap" de el. Te rog sa ma crezi, am 2 (doua) rezervoare de Dnepr, un rezervor de IJ cu urechi sudate ptr. prindere pe cadru Dnepr si rezervorul in discutie. Nu crezi ca este cazul sa mai "eliberez baraca"? Numai bine.

Buna seara

 

Era doar o propunere.Va ofer 50 de ron.Daca e ok pt Dvs ,va rog

 

O seara placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Poza e trucata .... sau chiar ai gasit 4 Ural-uri cu atas?

 

Auzi, tu mai bine ai folosi banii aia pe care i-ai luat pe atv si ti-ai lua un Ural. Unul singur mai e de vanzare acum. In plus de asta, unul nou va fi livrat f.f. curand in tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum primesc cauciucrile le si trimit la Satu Mare.

Legat de certificat si asa zisul fiscal sint nule si fara nici o valoare,nu pot face nimic cu ele din pacate ca nus ce trebuie ca sa fie pus in circulatie moto respectiva.

Cu un certificat si un asa zis fiscal nu se poate inmatrcula nimic,mai este nevoie de o fisa de inmatriculare,un act de vinzare cumparare,o copie buletin etc....aaa si cel mai inportant cadru de la actele repective...

Am acasa un sertar plin cu certificate de inmatrculare,sint doar niste cartoane si atit... fara nici o valoare.

 

Spor.

Buna seara

Am incercat sa trimit mesaj pe PM dar am primit mesajul-The member dany_oldmoto cannot receive any new messages

 

Asadar

 

Buna seara D-le Daniel

 

Apelez la PM pt a nu ne spala rufele pe forum in conditiile in care nu raspundeti la apelurile mele telefonice repetate.Astept in continuare anvelopele promise.Vad ca mindriti cu Nipre pt pretentiosi-,felicitari dealtfel pt realizare-dar ,hellas,incaltate cu anvelopele promise.Intrebarea este CIND? le primescMentionez faptul ca sint in stare avansata cu montarea Ural-ului achizitionat de la Dvs si am nevoie reala de ele.Va rog sa ma contactati telefonic pt a transa definitiv aceasta situatie.Promit sa nu va mai deranjez deindata ce o rezolvam

 

O seara placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Cred ca e necesara o interventie, precum aceasta: "emy15 ai o saptamana sa rezolvi problema cu cisu68 altfel iti suspend dreptul de a posta. La finalul saptamanii vreau confirmare de la amandoi ca neintelegerea e rezolvata." /index.php?/topic/700168-curatenie-in-topicurile-pinned/page-3

 

Asa cum am spus mereu, asa cum cred: aici ne-am adunat pentru o pasiune comuna, nu pentru a ne pacali unii pe altii. Cei care abuzeaza trebuie eliminati din zona "motociclistilor comunisti" - atata vreme cat ne pretindem reciproc si exersam buna credinta si camaraderie de la/fata de ceilalti...



aceiasi. cativa, manjesc cu rahat o intreaga comunitate. e timpul sa inceteze aceasta mascarada.

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rares ................ mascarada de care vorbesti tu e la moda de vreo 2 ani. E pacat. Ai dreptate, astfel de actiuni dauneaza imaginii detinatorilor de moto-comuniste ( implicit a comerciantilor de piese pentru moto-comuniste ). Daca un moderator ar lua atitudine ar fi mult mai bine ( si pentru vanzator si pentru cumparator ).

 

ASTEPTAM IN CONTINUARE REPLICA MODERATORILOR.

 

Daca cei ce sunt moderatori pe coltul asta nu reusesc sa-si faca meseria.......eu propun sa predea stafeta altor useri ce au mai mult timp disponibil pentru a se ingriji de coltul asta "amarat".

 

Este doar o parere personala.



.

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, ba urla unii ca e cenzura, cand nu e cenzura altii vor atitudine... Facerea de bine a fost mereu futere de mama.

Hai, dati-va cap in cap, mai demascati un tepar, un samsar, asta e viata si pe net si in realitate. E unsa cu (cuvant urat) nu cu miere.

 

Lolo, nu iti impartasesc parerea personala in acest caz. Mai lasam putin gunoaiele sa vedem cat le ia sa se cearna singure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara

Am incercat sa trimit mesaj pe PM dar am primit mesajul-The member dany_oldmoto cannot receive any new messages

 

Asadar

 

Buna seara D-le Daniel

 

Apelez la PM pt a nu ne spala rufele pe forum in conditiile in care nu raspundeti la apelurile mele telefonice repetate.Astept in continuare anvelopele promise.Vad ca mindriti cu Nipre pt pretentiosi-,felicitari dealtfel pt realizare-dar ,hellas,incaltate cu anvelopele promise.Intrebarea este CIND? le primescMentionez faptul ca sint in stare avansata cu montarea Ural-ului achizitionat de la Dvs si am nevoie reala de ele.Va rog sa ma contactati telefonic pt a transa definitiv aceasta situatie.Promit sa nu va mai deranjez deindata ce o rezolvam

 

O seara placuta

 

 

Buna seara D-le Dany

 

In urma acestui post mia-ti trimis mesaj in 23 August

Vad ca nici o sansa sa va contactez,,v-am sunat,nici vorba de raspuns,deci in urma mesajului ce mi l-ati trimis(va citez) Saptamina asta primesc cauciucurile si va sun cum le primesc.Incheiat citatul.Neputind nici macar sa va trimit mesaj-am primit -Mesajul nu poate fi transmis-apelez iar la forum

Asadar asi putea sti cind primesc anvelopele?Conform mesajului Dvs saptamina trecuta trebuia sa le aveti.

Se poate un raspuns concret ,cu data de expediere,varog?

 

Astept raspunsul Dvs,o seara placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara D-le Dany

 

In urma acestui post mia-ti trimis mesaj in 23 August

Vad ca nici o sansa sa va contactez,,v-am sunat,nici vorba de raspuns,deci in urma mesajului ce mi l-ati trimis(va citez) Saptamina asta primesc cauciucurile si va sun cum le primesc.Incheiat citatul.Neputind nici macar sa va trimit mesaj-am primit -Mesajul nu poate fi transmis-apelez iar la forum

Asadar asi putea sti cind primesc anvelopele?Conform mesajului Dvs saptamina trecuta trebuia sa le aveti.

Se poate un raspuns concret ,cu data de expediere,varog?

 

Astept raspunsul Dvs,o seara placuta

 

 

Un raspuns concret nu pot spune ca nui dupa mine..cind vine omul cu cauciucurile atunci le pot trimite.Ceva ce nu am nu pot trimite,caucicurile respective nu vin de la 5 km sau 100km,persoane care mi le aduce nu vine special cu ele in brate ca ar costa mai mult ca unele noi.Deci stau dupa el cum stai si tu dupa mine.Cind vb.cu el ultima oara trebuia sa le fi primit deja dar asai cind stai dupa altul...

Dar ca sa nu mai umplem forumul cu povesti pun eu diferenta si cumpara 2 cauciucuri noi identice cu cele primite deja.Noi nu sar de 220 de lei la firma si se gasesc la noi in tara.Eu pe ele dau 30 de euro cu tot cu ciubucul omului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Un raspuns concret nu pot spune ca nui dupa mine..cind vine omul cu cauciucurile atunci le pot trimite.Ceva ce nu am nu pot trimite,caucicurile respective nu vin de la 5 km sau 100km,persoane care mi le aduce nu vine special cu ele in brate ca ar costa mai mult ca unele noi.Deci stau dupa el cum stai si tu dupa mine.Cind vb.cu el ultima oara trebuia sa le fi primit deja dar asai cind stai dupa altul...

Dar ca sa nu mai umplem forumul cu povesti pun eu diferenta si cumpara 2 cauciucuri noi identice cu cele primite deja.Noi nu sar de 220 de lei la firma si se gasesc la noi in tara.Eu pe ele dau 30 de euro cu tot cu ciubucul omului.

Astept cauciucurile de la Dvs conform intelegerii.Atita timp cit vad ca postati Nipre incaltate cu cauciucri ce mi le datorati vad ca nu va prea intereseaza sa va onorati obligatia

Doresc un termen pina la care le trimiteti-luna aceasta,luna viitoare,sau ce perioada?

Va rog un raspuns mai concret.

 

Buna seara D-le Dany

 

Multumesc pt mesajul Dvs(citez)Maine pun cauciucurile,e omul cu ele sub....

Apreciez efortul Dvs si astept cu nerabdare sa le primesc.Promit sa nu va mai deranjez dupa aceea

Imi cer scuze forumistilor pt comunicari private pe forum,dar vad ca este unica solutie ca sa comunicam

 

Multumesc si o seara placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Astept cauciucurile de la Dvs conform intelegerii.Atita timp cit vad ca postati Nipre incaltate cu cauciucri ce mi le datorati vad ca nu va prea intereseaza sa va onorati obligatia

Doresc un termen pina la care le trimiteti-luna aceasta,luna viitoare,sau ce perioada?

Va rog un raspuns mai concret.

 

Buna seara D-le Dany

 

Multumesc pt mesajul Dvs(citez)Maine pun cauciucurile,e omul cu ele sub....

Apreciez efortul Dvs si astept cu nerabdare sa le primesc.Promit sa nu va mai deranjez dupa aceea

Imi cer scuze forumistilor pt comunicari private pe forum,dar vad ca este unica solutie ca sa comunicam

 

Multumesc si o seara placuta

Uraa,mi-au sosit cauciucurile de la Dany Oldmoto.Un tip de ispraava

Cam tirziu dar mai bine mai tirziu decit niciodata

Mersi D-le Dani si o seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...