Sari la conținut

Eveniment, Lansare carte


jumbo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am fost dimineata la Gaudeamus, Targul de carte. La standul editurii mi s-a spus ca asteapta cartea de la tipografie, ca ar trebui sa apara la vanzare dupaamiaza sau cel tarziu maine dimineata. Adevar sau propaganda?

 

o astept si eu cu interes. Mâine trec pe la Gaudeamus poate am noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un eveniment conex pe care imi permit sa-l postez total offtopic: Carte, ne-carte, un tanar domn a ajuns inaintea ei :) Am primit acum vestea, de la sursa sigura (mama lui Mihai), ca Mihai e tata de baiat. Urez tuturor tot binele din lume! In rest am cam ramas fara cuvinte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un eveniment conex pe care imi permit sa-l postez total offtopic: Carte, ne-carte, un tanar domn a ajuns inaintea ei :laugh: Am primit acum vestea, de la sursa sigura (mama lui Mihai), ca Mihai e tata de baiat. Urez tuturor tot binele din lume! In rest am cam ramas fara cuvinte...

 

e musai sa mai faca o excursie in mongolia sa i-o prezinte si ficiorului, :laugh:

primul la "vand kilometrii de povesti" partea a 2-a

 

P.S.

topicul ar trebui mutat la "Bursa - Nasteri", are asa ceva forumul asta? :)

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept sa particip, sa cumpar si sa citesc aceasta carte. Ar trebui sa mergem in numar cat mai mare pt ca este o carte despre noi sau despre visele noastre,ale motociclistilor, pe care unii dintre noi le lasam in acest stadiu doar din motive materiale. Mihai a stiut sa treaca acest prag, al visarii si sa plece....si asta cu ajutorul unora dintre noi care au visat o data cu el. Rog admini sa puna acest eveniment pe pagina principala, pt ca ar fi pacat sa nu stie toata lumea si sa nu fie un prilej de intalnire intre motociclisti. Ar fi de asemenea mare pacat ca Mihai sa nu vanda aceasta carte, daca noi nu o cumparam, atunci cine? Succes Mihai si la mai multe! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* un topic pe care-l asteptam cu mare nerabdare.

si o veste neasteptata, dar care ma incanta la fel de mult. sa traiasca Barbu Jr. si sa fie sanatos! :laugh:

 

sper sa fim cat mai multi la Cubul Taranului si sa il lasam pe Mihai fara carti la raft :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

Abia astept sa particip, sa cumpar si sa citesc aceasta carte. Ar trebui sa mergem in numar cat mai mare pt ca este o carte despre noi sau despre visele noastre,ale motociclistilor, pe care unii dintre noi le lasam in acest stadiu doar din motive materiale. Mihai a stiut sa treaca acest prag, al visarii si sa plece....si asta cu ajutorul unora dintre noi care au visat o data cu el. Rog admini sa puna acest eveniment pe pagina principala, pt ca ar fi pacat sa nu stie toata lumea si sa nu fie un prilej de intalnire intre motociclisti. Ar fi de asemenea mare pacat ca Mihai sa nu vanda aceasta carte, daca noi nu o cumparam, atunci cine? Succes Mihai si la mai multe! :laugh:

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cartea e la gaudeamus la doar 35 de lei. pe site e 39 de lei + 10 lei livrarea. în librării, când o să apară, o să fie 45 de lei. deci, dacă nu mai aveți răbdare, mereți de o luați de la târg, azi e ultima zi, intrarea e moca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* jumbo,

Vand Kilometrii o sa fie si la Clubul Taranului, adica pe 2/12 la lansare? ca eu vreau sa o iau de acolo :)

Probail va fi si la Clubul Taranului, eu nu am mai avut rabdare si mi-am luat-o de la Gaudeamus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probail va fi si la Clubul Taranului, eu nu am mai avut rabdare si mi-am luat-o de la Gaudeamus.

 

* tks!

eu stau cam prost cu timpul, d-aia incerc sa mai "economisesc" niste drumuri. ...o sa vad, oricum pe 2 voi fi acolo.

abia astept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cartea e la Gaudeamus. Tocmai mi-am cumpart-o.

Si eu rog adminii ca sa pună topicul asta pe prima

pagina.

Lamureste-ma si pe mine, ca tocmai am primit un telefon de la editura art in legatura cu cartea.

Imi zicea ca in momentul actual cartea e necartonata si printata pe hartie normala(nu din aia lucioasa ca si revistele). Si ca daca mai astept o perioada o sa apara volumele de lux, cartonate, printate pe hartie lucioasa, etc...da ceva mai scumpe (nu stia exact pretul si nici cand o sa apara exact). Is un pic in ceatza...stiti de asa ceva?

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lamureste-ma si pe mine, ca tocmai am primit un telefon de la editura art in legatura cu cartea.

Imi zicea ca in momentul actual cartea e necartonata si printata pe hartie normala(nu din aia lucioasa ca si revistele). Si ca daca mai astept o perioada o sa apara volumele de lux, cartonate, printate pe hartie lucioasa, etc...da ceva mai scumpe (nu stia exact pretul si nici cand o sa apara exact). Is un pic in ceatza...stiti de asa ceva?

:)

Eu m-am dus direct la ei la stand, am intrebat de carte, am dat banu si gata. Poate au vazut ca e cerere si au scos cateva exemplare asa mai "pe genunchi" pentru Gaudeamus. Zic si eu. Habar nu am daca asta va fi varianta finala sau scot alata mai luxoasa. Mie mi se pare ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]iar "Vând Kilometri" de Mihai Barbu, jurnalul unei călătorii cu motocicleta, de la BucureÂşti la Ulan Bator (Mongolia) - în 250 de exemplare.

 

Sursa: http://www.gandul.info/magazin/ce-s-a-vand...udeamus-7739706

 

Miercuri imi vine si mie cartea de la editura. Am fost sunat si intrebat daca nu doresc editia de lux, cu coperti cartonate, la un pret ceva mai mare. Eu nu vreau editia de lux (si nici nu am rabdare sa astept, inca nu e tiparita) dar pentru cine o doreste, e important sa stiti ca va exista.

 

Salut - cu ocazia acestui post - crearea acestui topic la matca lui fireasca ("Intalniri, EVENIMENTE, excursii").

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il citez pe Mihai de pe fb:

"Va mai aparea o editie, repede. Treaba asta se intampla pentru ca, dintr-un motiv care

ma depaseste, prima a aparut pe o cu totul alta hartie decat se

batuse palma initial. E departe de a fi o catastrofa, dar nu e ceea ce vroiam eu. Astfel in

curand va fi disponibila si editia "de lux", cu ghilimele, pentru ca

de fapt ea va fi editia ..."asa cum trebuia sa fie de la bun inceput". Imi pare rau ca s-a intamplat asta."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai sa fie

in BASERIA nici macar cartile nu mai apar normal

auzi ...........editie de lux

 

frate daca comand hartie de 120 lucioasa si tu esti bou si pui ZEWA in 2 starturi nu o iau

ce e asa complicat

 

ma ref la autor in relatia cu editura

 

pana si cartile au ajuns sa fie lucrate pe genunchi.............

 

pacat

 

avand in vedere ca va fi singura carte din BIBLIOTECA mea o prefer editie de lux

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai sa fie

in BASERIA nici macar cartile nu mai apar normal

auzi ...........editie de lux

 

frate daca comand hartie de 120 lucioasa si tu esti bou si pui ZEWA in 2 starturi nu o iau

ce e asa complicat

 

ma ref la autor in relatia cu editura

 

pana si cartile au ajuns sa fie lucrate pe genunchi.............

 

pacat

 

avand in vedere ca va fi singura carte din BIBLIOTECA mea o prefer editie de lux

 

 

nenea salutare coincidenta a facut ca eu personal sa duc cartea la editura art si eu am remarcat ca pozele nu erau lucioase dar nu cred ca a fost vina tipografiei cred ca asta au comandat tipografia la care a fost tiparita cartea e una dintre cele mai tari zilnic merg la ei si stiu ce fac o zi buna nenea ionachime si succes lui mihai cu cartea nenea ai beut ceva cum singura carte din biblioteca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...