Sari la conținut

Eveniment, Lansare carte


jumbo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da mă, amalia enache. a fost ok, nu s-a bâlbâit, nu s-a choit, a vorbit Âşi ea acolo din postura de kilometric.

Aaaa, a fost printre cei care au cumparat km. de la Mihai? Daca da, nu stiam. A mai vorbit careva din cei care au cumparat km.?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bey, eu am citit acuma din nou cele 3 mesaje din autografele la cele 3 carti pe care le am aci...

si m-am hotarat ca io il iubesc pe omul asta. e unul dintre cei mai frumosi oameni in viata pe care ii cunosc.

asa sa stiti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mAmalia si altii care erau acolo au tinut sa spuna/arate ca ei de fapt sunt "prieteni vechi". Discursul ei de PR cu specificarile repetate ca povestea ei, platita de ea de la pagina 263 (parca), este bla bla si asa si pe dincolo, putea foarte bine sa lipseasca. :alcy:

M-am intors la locatia lansarii pe la 19.30, cu alt prieten vechi (de-ai lui Mihai) cu care am tradus mai multe episoade din sectiunea in engleza ale Mongolia punct ro. Era coada la iscalituri dar n-am uzat de "prietenie" ca sa mergem in fata. A fost frumos :laugh:

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi sa estimez ca Dan Popescu am fost 17 - 18.000 de oameni. Aproape cat la eisidisi la concert. :D

 

 

L.E. care Dan Popescu, fie-mi iertata editarea tarzie, a fost o prezenta foarte agreabila aseara, imbracat frumos, glumet... tot tacamul.

 

Nu cred ca era vorba de mine. Eu probabil eram afara, parcam trenul in locul camionului. Si fireste ca umflam flotoarele, ca de, ploua cu bulbuci. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca era vorba de mine. Eu probabil eram afara, parcam trenul in locul camionului. Si fireste ca umflam flotoarele, ca de, ploua cu bulbuci. :D

 

Hai nene nu fii suparacios. Mai radem, mai glumim. Esti cunoscut pentru umflatul numarului de participanti pe la diverse evenimente si inflorirea povestilor pe ici pe colo. Nu am ras niciodata de flotoare, din idei traznite se nasc ideile geniale, nici de camion, ca daca era cu putirinta mergeai tot drumul pe moto dar daca eram in locul tau la mama dracu' in fundul rusiei si nu mai puteam o puneam si eu la tren pe mandra. Eu doar comentam la adresa estimarilor de participanti la marsuri si intalniri. :)

 

P.S. felicitari in initiativa de a-l ajuta pe Doru. Si nu glumesc, nu e la misto urarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am ajuns era o imbulzeala de nedescris si cateva stive de carti calde, proaspat sosite de la tipografie isi asteptau cititorii.

Dupa cateva ore, locul se aerisise, vinul fiert iti mergea la suflet si autorul continua sa scrie dedicatii cu stoicism.

Dupa ora 11 mai erau doar cateva mese ocupate si un Mihai care putea sa-si traga sufletul...si nici o carte ramasa.

 

Zic ca a fost o lansare frumoasa. Si cartea e frumoasa...dar cam grea...mai ales cand stai la coada cu 3 carti in brate :)

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. felicitari in initiativa de a-l ajuta pe Doru. Si nu glumesc, nu e la misto urarea. La fel cum nu glumeam nici cu prezenta eleganta. Face to face nu am avut ocazia de a ne mai intalni in afara de cateva marsuri. Si sincer nu stiam de Dan Popescu decat din ce a scris Dan Popescu pe forum si cu ocazia calatoriei pan' la capatul Rusiei. Uimirea cu privire la prezenta a fost ca nu as fi asociat personajul care scria si istorisea calatoria la Magadan cu persoana in carne si oase de aseara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ora 11 mai erau doar cateva mese ocupate si un Mihai care putea sa-si traga sufletul...si nici o carte ramasa.

 

Bine ca stiu, la urmatoarea (lui) lansare o sa vin dupa 5 ore sa pot sa-l salut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca era vorba de mine. Eu probabil eram afara, parcam trenul in locul camionului. Si fireste ca umflam flotoarele, ca de, ploua cu bulbuci. :)

 

 

nu uita de vreo 6 cai frumosi si-un urs cat moby dick...in topcase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e deadline, e startline :D

Frumoasa carte si ma bucur ca am reusit sa fac cu ea si cel mai inspirat cadou de Mos Niculae.

Multumim Mihai!

 

* hehe, daca ar fi asa de simplu...

si eu imi spun de vreo doi ani incoace: hai!

 

acum am deadline: 2020! :)

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...