Sari la conținut

Cauciucuri cu cuie


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am gasit filmul asta

 

 

de unde luam si noi cuie de-asta jmekere?

voi ce ati mai folosit cu succes?

Sweet! Asa mai merge, sa depasesti conservarii pe dn cand deabia se merge si sa-i scoti din zapada, asta chiar i-ar innebunii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce am reusit eu iarna trecuta...

cauc fata+spate cca 600 holdusurburi 6x40 (sau 60 in fct de uzura cauc), pe interior lipita o camera groasa .

filmuletz cu operatiunea

 

 

si filmuletz cu testarea cauciucurilor

 

din cate am testat si studiat pt gheta cele mai indicate sunt holdsuruburilor, pt pamant si enduro cu urcari suruburile iar pt ceva intermediar suruburile speciale cap vidia... despre care as putea spune cas prea scumpe pt bugetu multora (150e per cauciuc).

 

deci recomand holdusuruburi care se monteza f repede cca 1ora/cauc sau suruburi ascutite in vf dar care sse monteaza f greu iar pe asfalt si gheata au aderenta destul de mica.

Mesaj completat

Prognoza vremii ... vine iarna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Daca vrea cineva Suruburile de la best-Grip de saptamana viitoare o sa avem pe stoc peste 2.000 de bucati.

Avem pentru gheata, Zapada Mica, Zapada medie, Zapada Mare si Noroi.

 

office@fmracing.ro

0742265487 , alfred

www.fmracing.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrea cineva Suruburile de la best-Grip de saptamana viitoare o sa avem pe stoc peste 2.000 de bucati.

Avem pentru gheata, Zapada Mica, Zapada medie, Zapada Mare si Noroi.

 

office@fmracing.ro

0742265487 , alfred

www.fmracing.ro

freddy,care ar fi varianta universala a suruburilor astea?ca nu sta nici dracu sa schimbe suruburile dupa cum ninge afara.. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

La 38mm nu cred ca ies pe partea cealalta a cauciucului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca cele mai potrivite ar fi suruburile de 6 cu cap putin bombat cum e cel din poza, cu 2 piulite la exterior(una avand rol de contra piulita, si cred ca se strica putin mai greu), taiat de langa ultima piulita, si pe interior lipit peste ele o bucata dintro alta camera

post-59138-1292507865_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca cele mai potrivite ar fi suruburile de 6 cu cap putin bombat cum e cel din poza, cu 2 piulite la exterior(una avand rol de contra piulita, si cred ca se strica putin mai greu), taiat de langa ultima piulita, si pe interior lipit peste ele o bucata dintro alta camera

 

 

Am facut eu acum ceva ani un cauciuc cu suruburile astea, ai nevoie de minim o zii intreaga sa le pui, munca de chinez si se tocesc cum ai dat un pic de ceva mai tare. Eu am pus si piulita autoblocanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am pus asa, dar de 8 si o singura piulita normala. Daca o strangi cat poti nu se mai desface pt ca se ingroapa putin in crampon. Pe tare se tocesc repede > usor cu gazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
mare atentie la hopuri/sarituri ca faceti toba praf.

 

am pus pe gume autoforante cu ceva solutie de lipit(ceradez)lungi de 16 mm si ptr treaba cu sariturile am confectionat un esapament din metal "de iarna"..investitie in gume 40 lei aproximativ 700 de autoforante pe 2 dimensiuni

investitie in esapament aproximativ 40 lei strungarul

ca si grip incredibil cum sta in zapada,pur si simplu ara pe orice urcare si coborare

 

post-15042-1294950491_thumb.jpgpost-15042-1294950512_thumb.jpg

post-15042-1294950568_thumb.jpgpost-15042-1294950600_thumb.jpg

post-15042-1294950619_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sunt ca astea:

Am montat si eu, am iesit de 2 -3 ori cu ele, s-au mai pierdut prin padure, la trecerea prin radacini, pietre, etc.Una peste alta , e varianta cea mai ieftina si cel mai usor de montat.

Preturi: 0,04-0,06 lei/buc.

Le gasesti la orice magazin de feronerie sau uz gospodaresc.

post-4621-1295020559_thumb.jpg

Editat de bibanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...