Jump to content

Moto Mos Craciun 2010

Recommended Posts

Asa cum v-am obisnuit in perioada Craciunului clubul Valah Motors Targoviste, organizeaza o campanie umanitara in judetul Dambovita.

Pana in acest moment va putem spune doar data evenimentului 18 dec 2010-o sa revenim cu detalii concrete referitoare la nr de copii si locatia exacta cat de curand

Asa ca nu mai stati, faceti curat in sfoniere, in jucariile copiilor, dati zvon pe la colegii de servici...imbarligati bunicile si bunicii strangatori de aparatura electrocasnica functionala dar neutilizata sa strangem cat mai multe pentru cei care nu au.

Cine vrea sa ni se alature va provoc sa ne contactati :)

pentru sugestii si reclamatii contact me:0726277107

Revin cu informatii!

Mesaj completat

Cateva imagini din campaniile trecute!

post-8528-1290687894_thumb.jpgpost-8528-1290687906_thumb.jpgpost-8528-1290687917_thumb.jpg

Mesaj completat

post-8528-1290688175_thumb.jpgpost-8528-1290688185_thumb.jpgpost-8528-1290688199_thumb.jpg

prezent! Si asteptam orice doritor fie motorist ,biciclist sau perpedist cu orice ajutor e intodeauna binevenit!

A fost o "actiune" minunata care a reusit sa aduca zambete si bucurie pentru toti cei care au beneficiat de ea si mai mult ... o multumire sufleteasca celor care au pus suflet dar si osu' la treaba.

Hai sa ne unim si pentru acest an.

Undeva exista cineva care are nevoie de ajutorul tau ... implica-te si tu !

Sunt atatia oameni care au nevoie de ajutorul nostru, iar noi suntem mult prea putini pentru ei. Dar daca ne unim fortele, daca ne implicam si aratam ca ne pasa, vom reusi sa-i facem sa uite ca sunt ai nimanui si sa se bucure si ei de sarabatorile de iarna.

Haideti sa fim noi cei care le intind o mana. Poate nimeni altcineva n-o face.

Cine vrea si poate sa sprijine actiunea clubului Valah este rugat sa dea un semn la numarul de telefon de mai sus.

Multumim

Sper ca spiritul de sarbatori sa cuprinda pe toti, si sa vina alaturi de noi cat mai multi dintre cei carora soarta le-a fost mai darnica!!!!!

Multumim anticipat celor ce se vor a fi cu suflet mare!

Doritorilor le dam un nr.de telefon unde pot apela pentru detalii la campanie, si dona ce cred de cuviinta

nr. telefon:0763215868

Edited by gringo34

+1.... :alcy: sper sa ne strangem cat mai multi fie motociclisti ori nu si sa ne unim fortele pt a da o mana de ajutor celor defavorizati

Edited by fenderaru

Dupa cum v-am promis revin cu detalii referitoare la actiunea de Craciun!

Locatia centrul de copii cu dizabilitati de la Gaiesti -Dambovita.

Beneficiari:-50 de copii de diferite varste

0-3 ani=4

3-7 ani=5

7-10 ani=6

10-14=13

14-18 ani=12

copii fara pb-10

Stau foarte prost la capitolul:

-pampersi,

-materiale de curatenie (detergent, solutie de spalat pe jos-eventual cu un miros mai patrunzator avand in vedere faptul ca unii dintre beneficiari sunt nedeplasabili si au pb. de continenta),

-pijamale, treninguri(eventual tricouri cu maneca lunga si pantaloni ),

-rechizite (hartie glacee, creponata, lipici, blocuri de desen, hartie autocolanta colorata, coli colorate, lipici, culori, plastilina, acuarele etc.)

-jocuri educative-puzzle dar piese mari, de constructie-lego din material plastic, mingii, eventual un cos de baschet sau o masa de ping-pong, fructe, prosoape mai mari-pentru baie, de incaltat-adidasi,papuci etc.

Daca nu da de sus ideal ar fi sa mergem si cu motocicletele-care vrea si are manere incalzite :laugh:

Pentru colectare este scris mai sus Nr de tel Vlalah Mc

Hai Ura!

Mesaj completat

avem si afis! :alcy:

post-8528-1291305952_thumb.jpg

Am produs un frigider! :)

Vineri seara dupa ora 18 ne vedem la Pedro acasa-sa pregatim pachetele

Suntem asteptati la Gaesti la ora 11.

Se va pleca de la mine de la garaj unde va asteapt la ora 9.30-pentru ultimele pregatiri

Daca nu da de sus si asfaltul e curat ,care mai aveti asigurare si nu va sperie vremea ar fi frumos sa veniti cu motoarele -eu unul vin

Mesaj completat

IHA NINGEEE (MI-AS BAGA...)PUNEM LANTURI LA MOTOARE? :angryfire:

Edited by bykerkess
Vineri seara dupa ora 18 ne vedem la Pedro acasa-sa pregatim pachetele

Suntem asteptati la Gaesti la ora 11.

Se va pleca de la mine de la garaj unde va asteapt la ora 9.30-pentru ultimele pregatiri

Daca nu da de sus si asfaltul e curat ,care mai aveti asigurare si nu va sperie vremea ar fi frumos sa veniti cu motoarele -eu unul vin

Mesaj completat

IHA NINGEEE (MI-AS BAGA...)PUNEM LANTURI LA MOTOARE? :rolleyes:

Ofer eu o solutie.....uite aici:

post-12687-1292645623_thumb.jpg

Imi pare rau ca nu pot sa particip in persoana, insa cei care pot ar fi pacat sa nu o faca!

Bafta si sa o tineti tot asa!

Hai sa incep eu cu ceva pozne si multumiri pt toti cei prezenti! In special domnului Liviu Macelaru si gasca dansului de la Upet au fost de mare ajutor ca in toti ani de altfel,si tuturor celor care au participat la acceasta campanie! Sper ca ADEVARATUL MOS SA NU VA UITE :rolleyes: !!

Multumim tuturor celor care au participat si celor care ne-au sprijinit si in acest an, lui Alex si baietilor din Moreni si celorlalti motociclisti cu suflet mare ce s-au alaturat campaniei noastre! sa va urez "Sarbatori fericite"sau "Sa vina odata primvara" ? :rolleyes: