Jump to content

Actiunea MOS CRACIUN 2010

BughY
 Share

Recommended Posts

Clubul Moto Sharks Valcea a demarat actiunea MOS CRACIUN, in incercarea de a face lumina si a aduce un strop de caldura in inimile unor copii cu probleme, de la casa de copii. Ei au nevoie de urmatoarele lucruri: lenjerii de pat, lenjerii de corp, caciuli si manusi, precuim si jucarii de plus.

In speranta ca vor fii destule persoane ce se gandesc la a aduce lumina in sufletul acestor copii, echipa Moto Sharks va multumeste anticipat pentru ajutorul oferit!!!

Pentru mai multe detalii, lasam urmatoarele nr de contact:

Dumi Meseriasu : 0742006371

BughY: 0742074943

Cu stima,

Moto Sharks Valcea Club

Mesaj completat

Topic dublu, rog unul dintre moderatori sa-l stearga!

Multumesc

Salutare lume motociclistica valceana si nu numai. Am deosebita placere de a-l sustine pe cel mai activ membru Motos Sharks Valcea Bughy Boy in aceasta campanie de a aduce un zambet pe chipul unor copiii pentru care o viata normala ca cea pe care o ducem fiecare dintre noi e un tel greu de atins daca nu chiar imposibil, asa ca in preajma Sfintelor sarbatori de iarna grupul de prieteni Moto Sharks Valcea va incerca cu puterile proprii si cu ajutor din partea oamenilor binevoitori sa ajutam acesti copiii greu incercati de soarta. In speranta unei viitoare colaborari cu grupul nostru Moto Sharks Valcea va stam la dispozitie cu orice fel de informatii si indrumarai la numerele afisate de Buhy. Va respect si va salut!!!

Buna seara tuturor!

intrebare... intrebari: CAT? CUM? UNDE? CAND?

-cat sa punem? ca eu nu am lenjerii de dat.

-cum ne organizam? ne imbracam in mosi craciuni(ar fi super)? cu ce mergem? unora le va fi frica sa iasa fara asigurari. in cazul meu, nu se prea aplica, cu toate ca sunt si fara asigurare si fara permis(din nou), dar unii ca domnul Bughy, nu vor iesi cu moto :))

-de unde cumparam cele trebuincioase si unde ne vom duce cu ele? ca doar nu stam sa alergam dupa copii pe strada.

-si nu in ultimul rand, cand se va intampla aceasta? cumparaturile respectiv livrarea?

Toate cele bune si asfalt uscat pentru cine se mai da... :-<

Edited by hangu

Sal Hangu!Stai linistit, ca nu o sa imi fie frica sa ies cu moto pe strada :))...atata timp cat e astfaltul uscat. Probabil ca ne vom imbraca in Mos Craciuni. Vom merge cu ce se va putea la momentul respectiv (moto, masini)> Fiecare pune cat considera, da ce considera, orice este binevenit pentru acesti copii. Pe copii nu ii luam de pe strada, sunt de la o casa de copii din Valcea. SUnt 24 de copii. Nu s-a stabilit cu exactitate data, dar probabil o sa fie in Ajunul Craciunului, sau in jurul datei asteia.

Ne auzim la teluri!

Motociclisti din toate colturile Valcii, si nu numai, astazi, Clubul Moto Sharks, se va intruni, la ora 7, la Gallo Nero, vis a vis de Scoala Generala cu ceas, pentru a discuta cea mai importanta problema a lunii, ACTIUNEA MOS CRACIUN. Daca doriti sa participati, cu vorbe, sfaturi, sau cu diverse donatii, in incercarea noastra, a tuturor de a aduce un strop de caldura in inimile acestor copii marginalizati si defavorizati de soarta, VA ASTEPTAM.

Dragi participanti la aceasta actiune de binefacere, si nu numai, aseara in cadrul intrunirii Moto Sharks, s-a stabilit data desfasurarii Actiunii de mai sus, respectiv in data de 23.12.2010, incepand cu orele 12-14.

Multumim tuturor celor care au participat la Actiune, maine se vor depune donatiile pentru achizitionarea lenjeriilor de pat, iar in curusl zilei de vineri, sa intram in posesia lor.

Mesaj completat

S-a reusit strangerea fondurilor pentru lenjeriile de pat, in cursul zilei de astazi, com intra in posesia lor....

• 2 weeks later...

Inca un pic, inca un pic, si motoarele (o parte din ele) ale membrilor Moto Sharks vor fii pe post de reni ai lui Mos Craciun, Mos ce va fii sper eu bogat pentru copiii pentru care se realizeaza aceasta Actiune!!!!

Sper ca Bubu al meu aka Honditza va reusi sa o ia la vale, sa care jucariile si hainutele!!!

Mesaj completat

Dar am o nelamurire, caciulita de Mos Craciun, cum o pun peste casca :rolleyes: ???

ACTIUNEA A AVUT UN MEGAAAA SUCCES!!!!Ne bucuram enorm ca am reusit sa facem acest lucru!!!!!

Toti membrii Moto Sharks multumesc din inima tuturor care au participat la acest eveniment, organizat pentru acesti micuti cu probleme.

SARBATORI FERICITE!!! si inca o data multumim pentru ajutorul dat, fara VOI nu puteam reusi asa ceva!!!!