Sari la conținut

ROQUEST - “Romanian Quest Expedition”


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Admin
Ce reprezinta aceasta expeditie?

“Roquest” este evolutia unui vis mai vechi al nostru, Bogdan si Andrei.

Visul acesta s-a aprins in adancul nostru dintr-o cauza naturala si zic eu fireasca: dorinta de a cunoaste mai mult decat stim. Curiozitatea sau poate chiar o “foame de cunoastere”, placerea de a fi in mijlocul oamenilor, ne mana pe acest drum. Dorinta de aventura si placerea de a dialoga, de a intalni oameni noi, oameni cu un stil de viata, o ratiune sau o taditie proprie, ne mentine vie ideea de cunoastere.

 

Cui se adreseaza “Roquest” si de ce?

TIE, tu care doresti sa afli cate ceva sau cat mai mult despre lumea care te inconjoara.

Ai idee ce mentalitate are cel mai apropiat vecin de tara al tau?

Ai idee ce parere au spre exemplu indonezienii despre tine?

Despre tara ta?

Tu sti ce face un peruan de cand se trezeste si pana adoarme?

 

Dorim sa impartasim ceea ce descoperim cu TINE, cu fratele tau, sora ta, cu prietenul tau, cu vecinul tau si cu toti ceilalti pe care noi, Bogdan si Andrei nu-i cunoastem inca, dar tu ii cunosti, iti sunt persoane apropiate, carora le povestesti, carora le place sa auda povesti despre ceea ce ei cunosc mai putin sau deloc.

 

Implica-te in “Roquest”!

Pe 1 Mai 2011 vom pleca in aceasta calatorie pe doua motociclete, vom intalni si cunoaste oameni noi, vom face foarte multe fotografii si vom filma. Vom posta aceste inregistrari pe www.roquest.ro si in revistele, emisiunile TV pe care speram sa le realizam alaturi de o echipa de oameni care doreste ceea ce dorim si noi: sa cunoastem mai mult.

 

Cum poti face parte din echipa “Roquest”?

Simplu! Vrei sa calatoresti si sa cunosti alaturi de noi? Probabil ca da, probabil ca din diferite motive nu doresti sa iei parte fizic la unele greutati pe care le vom intampina pe drum. Transmite-ne o idee, un loc pe care ai vrea sa-l vizitezi, iar noi vom aduce acel loc, cu toata specificitatea lui la tine prin intermediul articolelor, fotografiilor, imaginilor video.

 

Implica-te si TU si sustine aceasta expeditie pentru ca noi, Bogdan si Andrei sa putem calatori si impartasii mentalitatile, invataturile, experientele celor pe care ii vom vizita si cu TINE!

 

map_gif.gif

 

SURSA: www.roquest.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din ce inteleg eu, se asteapta sponsorizari, in genul a ceea ce a facut Mihai?

Eu inteleg ca doar cauta locuri de vizitat care sa ne intereseze si pe noi, cititorii. Sponsori vad ca au dar probabil ca nu o sa refuze si altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Temerara intreprindere, dar mie nu mi-a mers deloc la inima textul mesajului. Prea seamana a oferta de multinationala, scrisa de un tip plictisit de la marketing. Spuneti, oameni buni, cu cuvintele voastre ce vreti de la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cui se adreseaza “Roquest” si de ce?

TIE, tu care doresti sa afli cate ceva sau cat mai mult despre lumea care te inconjoara.

Ai idee ce mentalitate are cel mai apropiat vecin de tara al tau?

Ai idee ce parere au spre exemplu indonezienii despre tine?

Despre tara ta?

Tu sti ce face un peruan de cand se trezeste si pana adoarme?

 

Dorim sa impartasim ceea ce descoperim cu TINE, cu fratele tau, sora ta, cu prietenul tau, cu vecinul tau si cu toti ceilalti pe care noi, Bogdan si Andrei nu-i cunoastem inca, dar tu ii cunosti, iti sunt persoane apropiate, carora le povestesti, carora le place sa auda povesti despre ceea ce ei cunosc mai putin sau deloc.

 

 

serios.....

mie....?

si la toatea astea o sa aflati voi raspunsurile in aceasta calatorie?

 

in toate calatoriile pe care le.am facut

am fost doar pentru MINE

si sa fie clar tuturor

NIMENI nu pleaca cu motocicleta

pentru a impartasi lumii ce gandesc oamneni din locurile unde ajung despre cei de acasa.....fiti seriosi baieti.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Si pentru mine suna alambicat, de-aia am intrebat mai sus de sponsorizare.

Nu-mi este foarte clar ce se asteapta si de ce se face reclama?

Cam stufoasa prezentarea pentru o simpla calatorie.

Asadar, care-i spilul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa fim rautaciosi, in definitiv cine vrea sa ajute e liber sa o faca , cine nu vrea, la fel! La criza care ma bantuie in buzunare.., nu am bani nici pt o simpla visare, daramite sponsorizare!! Na, ca zisesi si cu rima. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deschid bursa pariurilor- 100 la 1 ca nu pleaca nimeni nicaieri.

urmeaza partea cu cerutul de bani, ca de-aia ti se adreseaza TIE.

 

 

Ma bag io, dar de partea ta.

E o vrajeala in stare incipienta.

Urmeaza megavrajeala ca ....

 

Pe de alta parte, cum ramane treaba cu link-urile active din semnatura, ca pe bizoo_n l-ati warnuit pe tema asta, musiu Admin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag io, dar de partea ta.

E o vrajeala in stare incipienta.

Urmeaza megavrajeala ca ....

 

Pe de alta parte, cum ramane treaba cu link-urile active din semnatura, ca pe bizoo_n l-ati warnuit pe tema asta, musiu Admin?

 

 

ce intrebari pui si tu

 

nu vezi cine a pus topicul.......ADMIN :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu rautacios dar ai nevoie de super multa experienta,multe motociclete(nu cred ca reziste doar o motocicleta) si foarte multi bani pt faza asta...toate astea 3 se rezolva cu o honda cub probabil :)

Daca chiar o sa plece bravo lor...imi cer scuze daca i-a deranjat mica mea ironie dar nu mi se pare plauzibil traseul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu au postat bine anuntul si au si aparut toti frustatii ca va cer bani si alte aberatii. chiar atat de putin timp liber aveti.

 

oricine incearca o asemenea expeditie merita aplauze.

 

rusine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Maestre..un "cavaler" nu pune niciodata problema asa..

Daca ridici niste intrebari care se nasc dintr-o descriere alambicata pe un site nu inseamna ca suntem frustrati..

Frustrat in cel mai rau caz esti tu, ca nu intelegi lucrul asta.

PS:Observi ca am scris cavaler cu litera mica, te-ai prins de ce, nu?

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu rautacios dar ai nevoie de super multa experienta,multe motociclete(nu cred ca reziste doar o motocicleta) si foarte multi bani pt faza asta...toate astea 3 se rezolva cu o honda cub probabil :)

Daca chiar o sa plece bravo lor...imi cer scuze daca i-a deranjat mica mea ironie dar nu mi se pare plauzibil traseul

Gionata Nencini a parcurs mai mult de jumatate din traseul ala pe o "panarama" de honda transalp din 1987.. pe care a stricat-o pentru ca s-a izbit de un autobuz in america de sud.

Trebuie numai sa vrei..

 

 

Mesaj completat

Ce descriere alambicata vedeti voi?

 

E negru pe alb, daca vrea sa-i ajute cineva cu ceva bine, daca nu, nu.

Mesaj completat

nici nu au postat bine anuntul si au si aparut toti frustatii ca va cer bani si alte aberatii. chiar atat de putin timp liber aveti.

 

oricine incearca o asemenea expeditie merita aplauze.

 

rusine!

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...