Sari la conținut

Honda Cbr600rr 2007


nec+ultra
 Share

Postări Recomandate

"la mine", cand aduceam mobre venea un k5, ca faceam asta in 2005 la aprox 8800 AICI cip......la b&s, era vreo 10300 parca....diferenta de....hai ca e mai mult de o mie la pretul CIP.....vrei sa ma obosesc sa iti fac diferenta la DDP? penibil pana la capat te vad :crack:

 

nu am nici o treaba cu tine pe sbz, te mananca paranoia copil batran :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si oare sa-ti spun ca am luat K6-le la un pret cip in jur de 9500 de la B&S?!?!...neah,nu are rost.Ti-am spus sa nu te obosesti sa-mi raspunzi daca e diferenta sub 1000 ,ceea ce si este ,dar imi place ca ai incercat macar :funny: .Deci ,CLAR nu se merita sa iau de la tine ,cel putin dpdv al meu.Dar lasa ca iti face Curin comanda de zx6r ,ba nu de cbr600rr ,ba nu de r6 ,dar cel mai bine il intrebi pe el ca m-am saturat de cate isi cumpara si tot il ridicai in slavi :crack: :crack: :D

 

 

Ps:daca pe forumul vecin apeleaza la "ajutoare" macar discutam aici ,nu coxi? :crack:

 

 

Pps:aduceai K5-ul la pret de 8800 cu tot cu comisionul tau sau fara? :crack: ...stiam ca mai aveai 400 si comisionul tau si daca e asa te duci pe la 9200 si ar fi o mare rusine sa mai sustii ideea :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBR 600rr arata foarte bine ! Astept sa vad cat mai multe in superbul trafic din Gropanesti.

 

off topic : nu tin partea nimanui ; cu ceva efort (de "pile" si financiar) am reusit sa ajung sa-mi aduc mobra din germania de la un importator torco-neamt si a ajuns la pretul aproximativ de 9500 euro ( incluzand taxe peste taxe, comisioane peste comisioane la firma de leasing, CASCO, si altele ). Pretul CIP in Germania a fost de 6190 euro.

Aici la orice vinzator "OFICIAL" pretul este intre 12800 si 13500 euro DDP !

Editat de Co_Blue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era un post ironic tau-le.....are un set foarte frumos de care poate sa se bucure 13 zile din 14....:crack:

 

Dap, am raspuns imediat cum am vazut cererea..n-am citit dupa aia...oricum poa sa si le monteze in baie sa se faca secsi si frumos dc nu gaseste client.:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am spus 8800 adus AICI, ce parte nu ai inteles?! .....CAND LE ADUCEAM EU, IN 2005....nu ma intereseaza cu cat ai luat tu k6 in 2006....eu am raspuns strict la ce ai intrebat.....opreste-te

Neah ,deabia nici nu m-ai incalzit catusi de putin ,de ce acum? Pe sbz ai spus ca la acel pret se adauga comisionul tau ,in valoare de 400 euro sau nu iti mai aduci aminte??!?!...Eu ti-am dat exemplul meu ca sa faca omul "simplu" o comparatie. Tu ai adus cu 8800 plus 400 comisionul(asta daca ai DEMNITATEA sa recunosti ce ai zis pe sbz) ,eu am luat-o cu 9500 ,totul vorbind la pretul CIP. Deci ,unde e marea aia afacere de care imi vorbesti?!!??! :crack: :crack: . E bine de discutat si poate or sa se mai lamureasca si altii cu privire la adusul din afara si cat e in tara ,caci multi au impresia ca merg cainii cu covrigi in coada in afara si NU e deloc asa :crack:

nu tin partea nimanui ; cu ceva efort (de "pile" si financiar) am reusit sa ajung sa-mi aduc mobra din germania de la un importator torco-neamt si a ajuns la pretul aproximativ de 9500 euro ( incluzand taxe peste taxe, comisioane peste comisioane la firma de leasing, CASCO, si altele ). Pretul CIP in Germania a fost de 6190 euro.

Aici la orice vinzator "OFICIAL" pretul este intre 12800 si 13500 euro DDP !

Beneficiezi de garantie?!?....binenteles ca NU. Dupa cox ,nu face 2 lei ,asa o fi ,pt mine a fost ok. La fel de bine puteai sa iti iei din Romania ,tot de la dealer si le SPUNEAI CA RENUNTI la garantie si binenteles ca aveai un pret mai mic...e simplu ,orice dealer in cazul in care renunti la garantie cu si MAI MARE BUCURIE iti aduce o motocicleta ,garantia insemnand cam 1000-2000 in plus peste acel pret iar daca renunti scutesti acea mie -doua de euro.Foarte simplu :crack:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha, deci recunosti ca pentru garantie dai 1-2 mii extra? fratie, esti diliu cu acte sa mor eu :crack:))).....apropos....treci la munca sa vezi ce inseamna pentru unii suma asta....spui ca parazitez echipa steaua ptr sponsorizare?! cand oi face tu pe mobra ce fac eu atunci sa comentezi despre acest subiect....pana atunci bucura-te de norocul dat de D-zeu sa stai degeaba si sa primesti bani de la parinti....la 30 sau cati ani oi avea :crack:

 

arata-mi te rog prostiile tale cu 9200 aici un k5 adus de mine te rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am contestat ca nu iese mai ieftin daca renunti la garantie ,e logic ,e normal sa iesi mai ieftin.

 

Nu am inteles ce ai scris mai jos ,dar am dedus....o fi din cauza ca esti usor excitat...nervos? :crack: .Ma rog ,sa-ti explic:ai zis ca-l aduci in 8800 ,iar pe sbz ai spus ca dreptul tau este de 400 ,nu? Deci in 8800 il aduceai cu TOT cu dreptul tau sau la aia 8800 mai adaugai 400?! Asta e intrebarea...to be or not to be? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce face (a facut) Coxanelul si celilalti este bisnita nu bussines. Intradevar poti apela la diversi "importatori", insa cu timpul oamenii (majoritatea lor) vor intelege ca serviciile conteaza mai mult decat cateva sute de euro in minus.

 

Fiindca acest topic este legat de CBR600RR (multumesc pe aceasta cale lui Silviu.C si Coxanel fiindca l-au distrus), am aflat ca aparitia acestei noi generatii de 600RR a facut ca pretul unui CBR600RR 2005 sau 2006 sa scada foarte mult. Chiar sub pretul acestor samsari moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru a nu fi incorecti trebuie sa spunem ca spre deosebire de bisnitari, importatorii au cheltuieli mai mari (cu mult mai mari)

 

- Omologare

- chirie la Showroom

- spatii de depozitare

- chirie si regie la un service

- salarii

 

chestii de care un "importator" neoficial nu este interesat... dupa ce ti-a vandut motoreta... il doare la basca de tine. Nu zic ca pe importator il doare inima daca ai tu probleme, dar macar de ochii lumii...

 

Un alt avantaj la unii dintre importatori este faptul ca poti sa iti iei motocicleta din stoc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o poti lua din stoc....sau poti astepta muuulte luni daca nu e acolo....cazuri concrete la suzuki, honda si yamaha destule.....dusi cu vorba clientii...hai ca vine sapt asta, hai ca cealalta hai ca vine la toamna....chiar nu intelegeti ca unii nu au exact acele cateva sute pana la 2 mii eur extra pentru niste servicii care stiam mai toti cum sint cand vine vorba de o piesa scumpa si nu o oglinda....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Beneficiezi de garantie?!?....binenteles ca NU. Dupa cox ,nu face 2 lei ,asa o fi ,pt mine a fost ok. La fel de bine puteai sa iti iei din Romania ,tot de la dealer si le SPUNEAI CA RENUNTI la garantie si binenteles ca aveai un pret mai mic...e simplu ,orice dealer in cazul in care renunti la garantie cu si MAI MARE BUCURIE iti aduce o motocicleta ,garantia insemnand cam 1000-2000 in plus peste acel pret iar daca renunti scutesti acea mie -doua de euro.Foarte simplu :crack:

 

1 Nu sunt clientul lui Coxanelu !

2 Ce inseamna garantia pt tine aici in tara asta ? Un schimb de ulei si un filttru pe care oricum le platesti ( fara sa platesti manopera ) ?

3 Garantia (din cate stiu eu) o ofera producatorul prin intermediul daler-ului sau importatorului respectiv.

4 Impreuna cu motoreta iti vine si un manual de service (sau poti sa-ti iei de pe net un manual de service mult mai amanuntit) de unde inveti singurel cum sa verifici si sa reglezi absolut tot. Eu o fac pe trotuar in spatele blocului si imi place foarte mult ! La fel si schimbul de ulei !

5 Nu cred ca daca ii spui deale-ului ca vrei sa renunti la garantie iti scuteste macar un euro la pret ! Pentru ca 1000 -2000 de euro in plus nu o investesc in service-ul pt motoreta ta !

Editat de Co_Blue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 Nu sunt clientul lui Coxanelu !

2 Ce inseamna garantia pt tine aici in tara asta ? Un schimb de ulei si un filttru pe care oricum le platesti ( fara sa platesti manopera ) ?

3 Garantia (din cate stiu eu) o ofera producatorul prin intermediul daler-ului sau importatorului respectiv.

4 Impreuna cu motoreta iti vine si un manual de service (sau poti sa-ti iei de pe net un manual de service mult mai amanuntit) de unde inveti singurel cum sa verifici si sa reglezi absolut tot. Eu o fac pe trotuar in spatele blocului si imi place foarte mult ! La fel si schimbul de ulei !

5 Nu cred ca daca ii spui deale-ului ca vrei sa renunti la garantie iti scuteste macar un euro la pret ! Pentru ca 1000 -2000 de euro in plus nu o investesc in service-ul pt motoreta ta !

1) problema ta daca esti sau nu clientul tau si problema ta daca te-ai intepat sau nu :crack:

2)garantia?!..hai sa-ti spun pt mine ce a insemnat:la K6 am avut o problema cu o oglinda ,care avea un MIC joc,m-am dus la ei ,au vazut ca e nituita si foarte frumos mi-au comandat-o NOUA.Pt Coxanelu nu e un lucru de valoare ,deh la banii lui(ca tot ne stie banii la toti :D ) nu conteaza cei mai bine de 100 euro cat este o oglinda ,repet la firma(binenteles el ar aduce-o moca ,de fapt ti-ar mai da si niste bani in plus :crack: ).Deci ,vorbesc din EXPERIENTA proprie cu garantia ,poate daca imi exploda motorul mi-l inlocuia sau poate nu ,e usor sa facem niste supozitii ,dar avand in vedere ca reprezentantul x mi-a schimbat lucrul y ,ma indoiesc ca un oarecare samsar imi oferea si acea banala oglinda :crack:

3) normal ar trebui acordata ORICAREI motociclete cumparate de NOI si care isi fac reviziile intr-un service omologat ,dar cum de la teorie la practica...

4)iarasi repet ,treaba ta unde alegi si cu ce alegi sa-ti faci schimburile si micile reglaje ,la fel cum este si treaba mea ,nu? :crack:

5)ai incercat? ....ai pus intrebarea asta?...ma indoiesc.Adreseaza o intrebare la Suzuki si vezi daca iti lasa din pret daca renunti la garantie :funny:

Fiindca acest topic este legat de CBR600RR (multumesc pe aceasta cale lui Silviu.C si Coxanel fiindca l-au distrus), am aflat ca aparitia acestei noi generatii de 600RR a facut ca pretul unui CBR600RR 2005 sau 2006 sa scada foarte mult.
Eu imi cer scuze ,daca era topicul pus de tine ,scuze.Dar e o chestie destul de interesanta ,zic eu si mai ales daca nu se jigneste eu zic ca se poate continua.Sau deschideti careva un topic ,caci eu sunt in pana de idei cum sa-l numesc :kiss:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

paranoicule....nu i-am spus niciodata lui raven sau altuia sa iti abneze ceva pe sbz....chiar crezi ca am nevoie de asa ceva? iti dai singur in cap cu ce spui, nu e nevoie de nici un ajutor sa isi dea lumea seama ca esti doar un posesor de motoreta, atat :peace:

 

cat despre ce am spus eu mai sus cu "iarasi repet".....cred ca ai sarit cateva clase in generala....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor voi chiar nu realizati cat de penibili sunteti?

 

eu mai intru si pe forumuri straine cu moto, mai vad si acolo diferite polemici insa atata virulenta si incrancenare n'am pomenit!

 

mi'e rushine ca atunci cand ies cu mobra pe strada sunt asociat cu unii dintre voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa motoreta ... sa speram ca o vom vedea cat de curand si pe soselele patriei noastre :lol:

 

 

Offtopic: Niciodata nu o sa reusesc sa inteleg de ce trebuie lumea sa se certe prin intermediul forumului :P intalniti-va baieti la un suc sau la o bere (daca sunteti cu sofer) si transati-va problemele acolo :D :) :peace: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce am auzit despre tine prin c-ta de la baieti ar trebui sa ne fie noua rusine cu tine :)))....+ ca....de unde pana unde "ba FRATILOR"? :peace:

 

hehehe, desi n'am nominalizat pe nimeni, imi place cum te'ai simtit tu imediat bagat in seama. referitor la apelativul "frate", aici poti sta linistit, nu m'am referit la tine, tu NU ai conceptul asta.

 

ma bucur (si sper sa ramana asa) ca macar aici nu esti modeLator, prea iei pe toata lumea peste picior.

 

oricum, n'o sa'ti dau satisfactia sa incepem o disputa nici aici nici pe privat, nu meriti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...