Jump to content
Sign in to follow this  
aladin1

motociclete ieftine

Recommended Posts

Eu ma bucur enorm ca au scazut preturile la motociclete :alcy: , in felul asta ajung si aceia care ieri visau sa aibe o motocicleta sa-si permita sa o cumpere, si ma bucura enorm faptul ca ii descurajeaza pe aia care vad in motocicleta o investitie, motocicleta nu este o investitie, motocicleta este parte din mine si nu are pret, nu ma uit la ea ca la ...000 mi de euro, este minunat :laugh:

asa ... si ?

Scrie si tu putin mai mult ca poate o sa cred ca este interesant on tpic-ul tau, "asa ... si-ul" tau nu este interesant deloc.

Mie mi se pare ca din punctul unuia care vrea sa-si schimbe motocicleta, e la fel ca inainte...s-a pastrat cat de cat raportul de valori, dar pentru unul care isi cumpara prima motocicleta si nu e bugetar....clar...i s-a facut viata mai usoara :alcy:

Scrie si tu putin mai mult ca poate o sa cred ca este interesant on tpic-ul tau, "asa ... si-ul" tau nu este interesant deloc.

Oricum este mai interesant ce a spus el decat tine. Te bucuri ca a scazut...bla, bla...asa, si? Ce are asta cu exportul de cereale? Bucura-te in continuare singur.

Eu am spus parearea mea foarte simpla si ma gandeam sa vad si parerile altora.

motocicleta este parte din mine si nu are pret, nu ma uit la ea ca la ...000 mi de euro, este minunat :alcy:

oare o să mai spui asta când o să vrei ceva mai nou Âşi o să te chinui să o vinzi pe a ta Âşi o s-o dai pe nimic?

Eu am spus parearea mea foarte simpla si ma gandeam sa vad si parerile altora.

pune problema altfel! ..vrei sa iti vinzi gixu sa iti iei o busa 2010 0km ! sa zicem ca e undeva pe l 12000 E

Motorul tau valoreaza acum 4000 E ...dar putea sa valoreze 6000... ce faci in privinta asta ? ..esti fericit ca il dai u 4000 si mai trebuie sa scotii 8000 E din buzunar ? sau esti putin dezamagit ca desi puteai sa il vinzi si deja sa ai jumatate din valoarea busei tu nu reusesti sa scoti decat 4000 pe el!

2000 E pe prafurile astea sunt bani ....probabil tu ai alta situatie financiara si de acolo si mentalitatea! ..

bafta!

Mesaj completat

monsteristu a postat mai repede....deh ...are experienta! ..dar ...tot pe acolo bat !

pune problema altfel! ..vrei sa iti vinzi gixu sa iti iei o busa 2010 0km ! sa zicem ca e undeva pe l 12000 E

Motorul tau valoreaza acum 4000 E ...dar putea sa valoreze 6000... ce faci in privinta asta ? ..esti fericit ca il dai u 4000 si mai trebuie sa scotii 8000 E din buzunar ? sau esti putin dezamagit ca desi puteai sa il vinzi si deja sa ai jumatate din valoarea busei tu nu reusesti sa scoti decat 4000 pe el!

2000 E pe prafurile astea sunt bani ....probabil tu ai alta situatie financiara si de acolo si mentalitatea! ..

bafta!

Mesaj completat

monsteristu a postat mai repede....deh ...are experienta! ..dar ...tot pe acolo bat !

Sunt sarac lipit stai linistit, ma lupt cu viata de mic si nu ma ajuta nimeni,DAR am exemplul perfect , spre ex. cand am cumparat k8-ul banii au fost adunati din vanzarea celeilalte mobre si diferenta de bani, gsxr750 2001 (o frumusete) a fost vandut foarte ieftin la vremea aia toate erau de la 3300 in sus si eu am dat-o cu 2700, diferenta am pus-o eu din buzunar ca am vrut k8 si nu ma interesa nimic decat sa cumpar motocicleta aia.

Este bun exemplul tau dar acum nu cred ca pot sa-mi permit busa este simplu, nu cumparam ce nu ne putem permite,

NU ma uit la motocicleta in garaj ca la un tencut de euro , cand am cumparat-o nu am zis: Cand nu voi avea bani de covrigi vand mobra!

Mesaj completat

oare o să mai spui asta când o să vrei ceva mai nou Âşi o să te chinui să o vinzi pe a ta Âşi o s-o dai pe nimic?

Nu ma chinui o vand mai ieftin pun diferenta si gata ( sa presupunem ca am :alcy: )

Edited by aladin1

Este bine pentru cel care vrea sa cumpere si rau pt cine vinde... si mai ales pt cine se ocupa cu asa ceva... apropo de posturile "acide" de mai sus...

fac pe mine de ras :) ce au baietii astia cu tine dane?

nimic...