Sari la conținut

A Twist Of A Wrist 2


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cum pot face sa pun subtitrarea modificata? Adica cu timpii buni de afisare a subtitrarii.

 

Chiar sunt singurul caruia nu i-a mers subtitrarea cum trebuie ? Hmmm .... Eu am modificat-o pentru mine sa pot urmari filmul dar ma gandeam ca mai sunt si altii care si-ar dori sa inteleaga si ceva nu doar sa se uite la imagini.

 

In fine .... EXISTA VREUN MODERATOR CARE SE IMPLICA SA PUNA SUBTITRAREA BUNA PE FORUM ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Super filmul , chiar explica de toate , desi ma enerveaza ca spune numai la sportive si aproape numai in situatii de pista/concurs , iar la touringuri si chiar choppere e mai diferita treaba . A explicat mult prea putin la schimbarea vitezelor , up si down shifting-ul , care era foarte important . Pe net se mai gasesc cateva filme , tutoriale , sa vad cum sunt si vi le recomand apoi cu numele complet .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

o continuare la A Twist of the Wrist II (filmul) este UK Superbike school - by Andy Ibbott - fost elev a lui Keith Code in California!

Andy Ibbottt trateaza aceleasi probleme din alta perspectiva si reuseste sa acopere anumite chestii care K.C. le omite cum ar fi Knee to knee, ThePick-up... etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un film foarte, foarte instructiv este "Ride Like a Pro" in care un politist american ne invata multe tehnici de indemanare: mers incet, jaloane, evitare obstacole in trafic, intoarceri, counter steering, etc

E un film util si pt incepatori si pt avansati, mereu poti invata ceva nou :)

Il gasiti pe torente daca vreti sa il descarcati, pun si un demo de pe utube

 

Succes :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Mai are cineva cartea?

 

Am eu urmatoarele carti, de citit in ordinea asta (la iarna,evident! :rolleyes: ):

- Proficient Motorcycling

- Proficient Motorcycling-More-Mastering the Ride

- Riding Tips

- Sport Riding Techniques

 

si pentru cei care merg si la circuit sau forjatorii stradali:

- Performance riding Techniques

-Twist of the wrist II (aici recomand descarcarea filmului cu acelasi nume, nu se intelege mare lucru din carte, filmul e mult mai bun)

 

Timiteti-mi pe PM ce vreti si adresele de mail, va fac un link de transfer cu cartile cerute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa scriu aici.

@Niko: iti multumesc! Am avut ce face ieri la munca dupa pranz. (halal loc de munca..traiasca Marea[N]) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Pentru cine mai este interesat de filmul acesta gasiti AICI un link care functioneaza.

 

Video + Audio calitate buna - bonus, RO SUB inclus in torrent.

 

Eu azi l-am luat si il las la seed.

 

 

Asfalt uscat!

Eu nu il pot descarca ... nu inteleg de ce .. imi spune ca este virusat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
Salutare,


Ca prima mea postare, as dori sa contribui si eu in aceasta comunitate si sa pun un link de torrent pentru A twist of the wrist 2, cu traducere in romana:




Se da click pe TORRENT la Download options si ar trebui sa intre in joc aplicatia de torrent instalata (utorrent sau ce mai aveti voi).


Studiu placut!

Editat de dark_knight
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutare,
Ca prima mea postare, as dori sa contribui si eu in aceasta comunitate si sa pun un link de torrent pentru A twist of the wrist 2, cu traducere in romana:
Se da click pe TORRENT la Download options si ar trebui sa intre in joc aplicatia de torrent instalata (utorrent sau ce mai aveti voi).
Studiu placut!

 

Dap, neaparat sa dati la Torrent. La direct download merge cu 300 kb/sec.

 

Multumim!

P.S. Poate gasim si niste carti ceva mai noi ca stam slabut si la categoria "carti moto".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, neaparat sa dati la Torrent. La direct download merge cu 300 kb/sec.

 

Multumim!

P.S. Poate gasim si niste carti ceva mai noi ca stam slabut si la categoria "carti moto".

 

Am gasit ceva variante:

 

Twist of the wrist 1: http://www.mediafire.com/file/zl1m3tzmjt0/Twist+Of+The+Wrist+Vol+1.pdf

Twist of the wrist 2: http://files.meetup.com/1510087/A%20Twist%20of%20the%20Wrist%20II.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...