Sari la conținut

A Twist Of A Wrist 2


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Pentru cei care ii intereseaza am manualele astea :

A Twist of The Wrist vol. 1 si 2

Sport Riding Techiques

The soft Science of Road Racing Motorcycle - Twist of the wrist series

Performance Riding Techniques

fizic sau virtual?

de vinzare sau gratis :wink: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt carti pentru raceri. ..cei care se dau doar pe strada in linie dreapta nu au nevoie de asa ceva.. oricum limbajul e destul de ezoteric si greu de intzeles. Mai ales TOTW explica niste chestii care numai daca te-ai dat la curse le intzelegi. .sincer. .nu va bateti capu ca nici eu nu am citit toata cartea aia. In cartea aia e vorba de pasiune pentru circuite. .cititi doar pentru cultura generala, cei care sunt interesati. . dar daca nu te-ai dai never pe un track, nu intzelegeti f. mult, pentru ca Keith explica niste chestii de touchie-feelie pe track care nu le puteti constientiza daca nu ati fost ever. .pacolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt carti pentru raceri. ..cei care se dau doar pe strada in linie dreapta nu au nevoie de asa ceva.. oricum limbajul e destul de ezoteric si greu de intzeles. Mai ales TOTW explica niste chestii care numai daca te-ai dat la curse le intzelegi. .sincer. .nu va bateti capu ca nici eu nu am citit toata cartea aia. In cartea aia e vorba de pasiune pentru circuite. .cititi doar pentru cultura generala, cei care sunt interesati. . dar daca nu te-ai dai never pe un track, nu intzelegeti f. mult, pentru ca Keith explica niste chestii de touchie-feelie pe track care nu le puteti constientiza daca nu ati fost ever. .pacolo.

 

Warrule...pe amckart am fost...nu e un circuit de moto in toata regula, dar ce zice in cartile alea m-a ajutat foarte mult. Ma crezi ca inainte nici nu stiam ce e ala apex? sau cum sa iei o curba cu 2 apexuri. Inveti ceva crede-ma, mai ales din sport riding techniques, este mai mult pentru strada aia, cu toate ca are si de circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Warrule...pe amckart am fost...nu e un circuit de moto in toata regula, dar ce zice in cartile alea m-a ajutat foarte mult. Ma crezi ca inainte nici nu stiam ce e ala apex? sau cum sa iei o curba cu 2 apexuri. Inveti ceva crede-ma, mai ales din sport riding techniques, este mai mult pentru strada aia, cu toate ca are si de circuit.

cel mai bine inveti mergand...cu un mentor :wink:

cum era aia "ma uitam la ghost rider stand pe scaun si mi-am corectat modul de abordare al curbei pe dreapta" ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi de care carti ziceti ca sint pt. raceri?

Sport Riding Techiques mi se pare foarte faina. Nu ajung eu sa iau curbele pe traseul cel mai bun dar pt. pozitia in sa, frinare, accelerare ...nu-mi pare rau ca am citit-o. Hai ca va las, ma duc sa citesc manualul pt. grill. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Nu stiu "A Twist of a Wrist" cum e, dar "Sport Riding Techniues" e clar pentru strada. Am citit-o si exact asta zice autorul, ceva de genu "desi cartea cuprinde multe elemente si exemple de circuit, se adreseaza in principal condusului pe strada". Pozitia in sa, virarea, franarea, toate sunt de folos sigurantei pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mie nu imi merge site-ul sa citesc si eu cartea ! Help ! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Mie nu imi merge site-ul sa citesc si eu cartea ! Help ! :P

 

 

Salut. Nici eu nu reusesc sa deschid de la birou pagina lui survolaj, poate din cauza fire-wall-urilor corporatiste dar am gasit 2 linkuri care merg pentru A twist for the wrist 2 :

 

http://www.bikesandscooters.com.au/ftp/Twi...rist2_part1.pdf

http://www.bikesandscooters.com.au/ftp/Twi...rist2_part2.pdf

 

Enjoy :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...