Sari la conținut

ceva legat de acte


etarulescu
 Share

Postări Recomandate

Am un mz es 250 in stare f buna. Din pacate omul de la care l-am luat nu mai are decat actul de v-c cu fostul proprietar si cam atat. Nu mai are nici certificat si nici altceva. Zice ca a fost radiata. Am reusit intre timp sa fac rost de la o persoana binevoitoare un certificat de inmatriculare impreuna cu nr noi impreuna cu fisa fiscala. Dar acum nu am nici carte de identitate la motocicleta si nici seriile nu corespund. Cum sa fac sa inmatriculez motocicleta? :D :)

Edy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un mz es 250 in stare f buna. Din pacate omul de la care l-am luat nu mai are decat actul de v-c cu fostul proprietar si cam atat. Nu mai are nici certificat si nici altceva. Zice ca a fost radiata. Am reusit intre timp sa fac rost de la o persoana binevoitoare un certificat de inmatriculare impreuna cu nr noi impreuna cu fisa fiscala. Dar acum nu am nici carte de identitate la motocicleta si nici seriile nu corespund. Cum sa fac sa inmatriculez motocicleta? :D :)

Edy

 

dar actele ce le ai acuma au avut carte de identitate?daca da, se poate scoate duplicat fara probleme.

ii faci o recarosare care costa ceva sau varianta clasica..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un mz es 250 in stare f buna. Din pacate omul de la care l-am luat nu mai are decat actul de v-c cu fostul proprietar si cam atat. Nu mai are nici certificat si nici altceva. Zice ca a fost radiata. Am reusit intre timp sa fac rost de la o persoana binevoitoare un certificat de inmatriculare impreuna cu nr noi impreuna cu fisa fiscala. Dar acum nu am nici carte de identitate la motocicleta si nici seriile nu corespund. Cum sa fac sa inmatriculez motocicleta? ;) :angryfire:

Edy

contractul v-c a fost facut la o firma de specialitate? sau la notar cu timbru fiscal?

certificat de radiere poti cere duplicat e la rutiera.

daca contractul nu e scris cu mana si a fost platit impozitul de noul proprietar poti inmatricula,fara sa mai bati serii si chestii dubioase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un mz es 250 in stare f buna. Din pacate omul de la care l-am luat nu mai are decat actul de v-c cu fostul proprietar si cam atat. Nu mai are nici certificat si nici altceva. Zice ca a fost radiata. Am reusit intre timp sa fac rost de la o persoana binevoitoare un certificat de inmatriculare impreuna cu nr noi impreuna cu fisa fiscala. Dar acum nu am nici carte de identitate la motocicleta si nici seriile nu corespund. Cum sa fac sa inmatriculez motocicleta? ;) :angryfire:

Edy

Nu umbla cu batut serii si acte anapoda ca nu e bine.omul care ti l-a vindut trebuie sa plateasca la zi impozitul pe motor la primaria de care apartine . Daca l-a scos de la taxa cu atit mai bine. Inchei apoi un contract de vinzare cumparare la notar unde se vor mentiona obligatoriu seiile de pe motor si cadru, nu are importanta ca sint diferite. Te duci apoi cu contractul la primarie, o inscrii la impozite, platesti pe anul care urmeaza, apoi Rar si apoi inmatricularea, e putin mai costisitor dar asa e totul in regula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...