Sari la conținut

Care sunt cele mai bune manuale de reparatie si intretinere  

178 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Salut.

PLS daca are cineva sau stie pe unde as putea gasi un manual de service pt Kawasaki GPX750R (numit si ZX750F). Am cautat cu google de mi-a venit rau si in afara de lista piese si manual Haynes in germana am gasit doar partial cel in engleza dar lipsesc majoritatea capitolelor. Germana nu stiu mai deloc; doar engleza si franceza.

Multumesc.

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am intrat in posesia a vreo 50 GB de manuale, pentru o gramada de motociclete,o gramada de ani.Daca are cineva nevoie,ii dau cu placere.

 

 

Mutumim, foarte frumos din partea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat in posesia a vreo 50 GB de manuale, pentru o gramada de motociclete,o gramada de ani.Daca are cineva nevoie,ii dau cu placere.

 

 

Suzuki marauder din '97, ai ceva de genu asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat in posesia a vreo 50 GB de manuale, pentru o gramada de motociclete,o gramada de ani.Daca are cineva nevoie,ii dau cu placere.

 

te rog mie imi trebuie ... caum facem ?

 

Merci !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eventual poate facem rost de spatiu de hosting si le punem pe un server.

 

P.S. Am manual de Honda CB600 Hornet pe cine intereseaza (cca 80MB).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eventual poate facem rost de spatiu de hosting si le punem pe un server.

 

P.S. Am manual de Honda CB600 Hornet pe cine intereseaza (cca 80MB).

 

e o idee ft ft buna !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat in posesia a vreo 50 GB de manuale, pentru o gramada de motociclete,o gramada de ani.Daca are cineva nevoie,ii dau cu placere.

Salut m-ar interesa si pe mine un manual pt Yamaha Maxster 150 , am unu de la el dar ii in italiana nu inteleg nimic...

Daca ai avea ceva in engleza sau romana pt modelul asta ti-as fi recunoscator....

ThX... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece în ciuda căutărilor mele disperate din ultimul an, nu am reuÂşit sa găsesc un manual pe care să il înteleg pentru F-ul clasic pe carburatie, saptmana trecuta am cumparat de pe net unul editat de Clymer. Mi-am pus in cap sa il scanez, si am si inceput de altfel. Problema e ca nu prea stiu, si nici nu prea am timp sa fac recunoasterea textului de pe imaginile scanate. Daca se pricepe cineva sa faca asa ceva, eu voi pune imaginile pe un pe un ftp, si e liber sa le opereze după bunul plac.

Imaginile le voi pune pe masura ce la scanez, ca nici de asta nu prea am timp. Va dura dupa calculele mele c-am o luna sa il termin, la o viteza de 10 pagini pe zi.

adresa ftp-ului ftp://193.226.25.137/ , port 21, user manual, parola bmwf650.

 

Bafta, si poftiti daca aveti timp si vointa,

post-3876-1211618251_thumb.jpg

Editat de biohazardousguy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era umpiculescu mai simplu daca le bagai si intr-o arhiva, am niste probleme cu browserele (nush de ce) si ma cam chinui sa le iau una cate una..

 

Tu ce vrei, de fapt? sa ia cineva pozele si sa le faca document, pdf? Scanarea cu OCR n-a mers?

 

Ai niscai beri de la mine, totusi, pentru ca am cautat manualul in engleza de mi-a venit rau.. :lol: Nu stiu unde l-ai gasit, nici pe site la Clymer nici la Haynes nu l-am gasit de comandat.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu ca ai fost rapid. Nu stiu sa fac scanare OCR, sau mai bine spus nu cu un randament suficient de bun. Un pdf in care am sa pun toate paginile scanate am sa fac eu, asta nu e problema. Vreau ca cineva cu suflet bun, timp liber si cunostiinte sa faca recunoasterea OCR pe care eu nu o pot face. In acest fel calitatea va fi mai bina si dimensiunea fisierului pdf va fi mai mica.

Oricum, daca nu se baga nimeni tot va fi sub forma unui pdf. Dar peste o luna daca lucrurile merg bine, dupa plan.

Bafta si asfalt uscat,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu ca ai fost rapid. Nu stiu sa fac scanare OCR, sau mai bine spus nu cu un randament suficient de bun. Un pdf in care am sa pun toate paginile scanate am sa fac eu, asta nu e problema. Vreau ca cineva cu suflet bun, timp liber si cunostiinte sa faca recunoasterea OCR pe care eu nu o pot face. In acest fel calitatea va fi mai bina si dimensiunea fisierului pdf va fi mai mica.

Oricum, daca nu se baga nimeni tot va fi sub forma unui pdf. Dar peste o luna daca lucrurile merg bine, dupa plan.

Bafta si asfalt uscat,

Nu's mare priceput, dar pentru ca m-am chinuit pana acum sa descifrez manualele in germana, franceza, si spaniola (non-OCR, toate! :blbl: ), imi va face mare placere chiar sa-l scriu de mana (intr-un .doc, desigur! :lol: ), daca nu reusesc sa-l transform "automat".. :(

 

Apreciez efortul pe care-l faci, ai tot respectul meu!

:lol:

 

PS: Off-topic: ce de nervi mi-am facut cu ubuntu!! Nu-mi recunoaste placa video, asa ca dupa start-up screen nu se mai vede nimic (garbled screen). Si inca nu stiu sa recompilez kernelul sau alte giumbuslucuri d-astea, si nici nu prea am timp s-o iau de la zero, din pacate..

 

Asta asa, ca-ti vazui avatarul.. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece în ciuda căutărilor mele disperate din ultimul an, nu am reuÂşit sa găsesc un manual pe care să il înteleg pentru F-ul clasic pe carburatie, saptmana trecuta am cumparat de pe net unul editat de Clymer. Mi-am pus in cap sa il scanez, si am si inceput de altfel. Problema e ca nu prea stiu, si nici nu prea am timp sa fac recunoasterea textului de pe imaginile scanate. Daca se pricepe cineva sa faca asa ceva, eu voi pune imaginile pe un pe un ftp, si e liber sa le opereze după bunul plac.

Imaginile le voi pune pe masura ce la scanez, ca nici de asta nu prea am timp. Va dura dupa calculele mele c-am o luna sa il termin, la o viteza de 10 pagini pe zi.

adresa ftp-ului ftp://193.226.25.137/ , port 21, user manual, parola bmwf650.

 

Bafta, si poftiti daca aveti timp si vointa,

ia de aici daca vrei manualul in engleza,eu am luat ptr CBR-ul meu,sant gata scanate,numai sa le descarci si sa le lecturezi! http://blackbears.ru/index_en.php?get=manual

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia de aici daca vrei manualul in engleza,eu am luat ptr CBR-ul meu,sant gata scanate,numai sa le descarci si sa le lecturezi! http://blackbears.ru/index_en.php?get=manual

Apreciem ajutorul, sunt multe site-uri de pe care poti downloada manuale, insa in toate cautarile mele (destul de extensive, de altfel, cautari ce au intrat si pe taramul sfant al torrentelor :P ) n-am reusit sa gasesc manual in engleza pentru BMW F650 Classic/Funduro/ST.. Asta incluzand site-urile Haynes si Clymer.. :D

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia de aici daca vrei manualul in engleza,eu am luat ptr CBR-ul meu,sant gata scanate,numai sa le descarci si sa le lecturezi! http://blackbears.ru/index_en.php?get=manual

Manualele care sunt pe net sunt pentru GS sau CS, nu pentru modelul vechi pe carburatie. Diferentele nu sunt exagerat de mari, dar sunt totuși. Credeti-ma am cautat peste tot, nu am gasit pentru modelul cu carburator in limba engleza.

Oricum, eu am reusit sa scanez azi primele 3 capitole, introducere, troubleshouting și lubrication, maintenence and tune-up. Mai sunt 10 capitole to go.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat in posesia a vreo 50 GB de manuale, pentru o gramada de motociclete,o gramada de ani.Daca are cineva nevoie,ii dau cu placere.

Ello!Pentru Suzuki SV650 din 2001-2002 m-ar interesa si pe mine documentatie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am doar varianta in fanceza si e ok. Daca esti interesat..... doar cere!

Am in franceza, spaniola, si cred ca-l mai am si pe cel in germana.. ideea e ca nu cunosc limbile respective decat un petite peu, un poco, si "umpiculescu in germana".. asa ca nu ma ajuta iegztraordinar.. De aceea apreciez efortul omului! :cheers:

 

Off-topic: Sebi, sowwy, da' n-am avut cand sa trec pe la nenea sa iau coburii, poate maine, dupa examen, o sa dau o fuga, si macar sa le fac niste poze.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yamaha yzf600r din 97 ? dau o cafa :cheers:

 

 

Numai din anul 1996

http://fisierulmeu.ro/16B889BPX4ZZ/manual-1996-pdf.html

 

Ello!Pentru Suzuki SV650 din 2001-2002 m-ar interesa si pe mine documentatie...

 

 

http://fisierulmeu.ro/16L4KESIHDW3/suzuki-...-99-02-rar.html

 

Salut m-ar interesa si pe mine un manual pt Yamaha Maxster 150 , am unu de la el dar ii in italiana nu inteleg nimic...

Daca ai avea ceva in engleza sau romana pt modelul asta ti-as fi recunoscator....

ThX... :D

 

Tot in italiana il am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca sunt "intrus", fiind bucurestean, dar mi-am blestemat zilele cautand un manual IN ENGLEZA pentru BMW-ul F650 Classic/Funduro/ST (carburatie).. Daca printr-un miracol ai si asa ceva prin colectie, cand revin la linia de plutire (financialmente vorbind), deci cu offizieru' in stare BUNA de functionare, dau o fuga pana'n Cimisoara sa dau de beut!! :D :cheers: :P

John

Editat de Just_John
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...