Sari la conținut

Feriti-va De Prostul Asta


spydy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci daca iti iei arma ...sfat valabil pt toti...odata arma scoasa situatia se schimba radical! nu mai exista cale de intoarcere!Aveti grija! Eu ii multumesc lui D-zeu ca m-am luminat la timp!De atunci arma sta acasa si o mai iau cu mine la o padure sa trag in cutii de bere!

In cazul unui conflict ramaneti la bocanc si manusa cu carbon ! E mai sanatos si te descarci mai bine!

bafta!

Mai eu cred ca tu esti asta care a facut pozna de aici:/index.php?...c=47157&hl=. :crack:

 

S-a mai discutat de 1000 de X - 1 pistol cu aer comprimat nu e considerat o ARMA (letala). Daca te vede militia ca l-ai scos iti iei o amenda la fel de mare cum ti-ai lua daca ai scoate 1 cutit sau 1 bita. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan kawa: mai nou trebuie sa il inregistrezi la politie. Poti gasi de la 3-4 milioane in sus.

SSSS: am vazut io niste pistolase rusesti, usor modificate, cu care daca tragi de la cativa metri faci gaura in cap. Io mi-am modificat niste gloante (normale, de plumb) bagandu-le miezuri de otel. Treceau usor prin tabla de masina de la 1-2 metri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni sa speram ca nu ajunge si asta asa

http://www.metacafe.com/tags/moto_hunter/

trebuie sa il opreasca cineva daca nu o face militia

 

acolo a fost un accident in timpul unor filmari la un videoclip de muzica latina (Venezuela)...

omul de la volan era beat rau...

cantaretul si alti doi au murit pe loc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fantastic cate de mult bla bla pentru un o intamplare banala! :-) :crack:

 

Mi se pare absolut incredibil cat de multi viteji isi arata "coltisorii" aici... desi stim toti ca 80% (daca nu 99%) dintre cei care "fac si dreg" pe aici, in fapt, sunt mici cocosei, care stiu doar "mucles" in paza principiului "tacerea e de aur", fara sa stie ca FAPTA in tacere e de platina! :funny:

 

 

 

Ma bucur ca sunt suficient de bine educat (thanks Mother) incat sa pot ierta (pentru ca IERTAREA este adevarata dovada de putere, nu pedeapsa), sa pot trece cu vederea chiar si tiganiile de genul asta! Iar pentru ca peste educatie am si un mare + de inteligenta (si modestie, evident) atunci cand e nevoie sa "actionez" in vreo problema de orice natura..... tac si execut! (Prietenii "stie" de ce!) :crack:

 

Comentati fratilor, ca eu ma distrez.... daca credeti ca chestii de far west, cu pistoale si alea alea (pe cand lasso-urile???!?) au vreun efect BENEFIC.... atunci! I get myself a huge bullet! :crack: :crack:

 

 

 

Ochi mari, multi & bine deschisi!

Editat de hondaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SSSS: am vazut io niste pistolase rusesti, usor modificate, cu care daca tragi de la cativa metri faci gaura in cap. Io mi-am modificat niste gloante (normale, de plumb) bagandu-le miezuri de otel. Treceau usor prin tabla de masina de la 1-2 metri.

Poate fi perfect adevarat ce spui tu dar eu ma refeream in general la pocnitorile astea gen Gammo care se vind pe la noi. Io cind ii aud pe astia ca spun: - Am scos "arma"...; ma cac pe mine de ris.

Io am pocnitoare de aia de ani multi si va spun ca face mai mult "impresie artistica" decit vreun efect concret. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e posibil frate asa ceva. ori sunt urmarit de ghinion ori trebuie sa ma las de "meserie". am mai patit ieri una: pe strada Letea Gheorghe intre Girleni si Meseriasilor (ghencea) o idioata cu o masina avand sensul ei de mers blocat de niste masini stationate la o terasa si navand rabdare sa trec eu pe celalalt sens, a intrat pe contrasens, s-a oprit chiar in momentul in care usa ei a atins toba mea stanga, ma injurat apoi a demarat brusc frecandu-si toata partea stanga a masinii destul de bine de toba mea, eu am cazut pe dreapta, ea a oprit la circa 20 m de mine, m-am ridicat si am fugit inspre masina, moment in care a demarat, a facut prima la dreapta si a disparut. m-am intors la moto, cu ajutorul unor baieti amabili din zona am ridicat motorul, au zis oamenii ca au vazut perfect cele intamplate si ca daca e nevoie merg cu mine la politie in calitate de martori. la politie am pierdut toata ziua(cu ei, cu analize medicale ca sa se convinga ca nu am leziuni, cu udriste,etc), iar acum astept sa vedem ce se intampla mai departe, mi-au zis ca sa mai trec saptamana viitoare pe la ei.

 

PENTRU CEI CE STAU IN ZONA ACEEA, POATE STITI MASINA SI POSTATI AICI SA POT SA II MULTUMESC SI EU AMABILEI DOAMNE PENTRU MANETA DE FRANA CARE MI-AM INDOIT-O. MASINA ARE NR.--B10088--, ARE O CULOARE ALBASTRU INCHIS; DE LA POLITIE MI-AU SPUS CA AR TREBUI SA FIE O TOYOTA, SI ARE PE PARTEA STANGA LA NIVELUL UNEI TOBE(20-30CM) O ZGARIETURA.

Editat de spydy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, frate! :crack: Cum pana mea dai peste toi idiotii astia?! Ce dreq sa zic? Arde-o pe proasta, foloseste-te la maxim de martori (cinsteste-i cu ceva, pentru timpul acordat), si ce sa zic.... Bulan exagerat! Nu te descuraja... poate-l prinzi si pe idiotul cu papucul 4x4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, frate! :crack: Cum pana mea dai peste toi idiotii astia?! Ce dreq sa zic? Arde-o pe proasta, foloseste-te la maxim de martori (cinsteste-i cu ceva, pentru timpul acordat), si ce sa zic.... Bulan exagerat! Nu te descuraja... poate-l prinzi si pe idiotul cu papucul 4x4.

Nu stiu prietene se pare ca sunt urmarit de ghinion. De vaca aia cu toyota cred ca o sa dau pana la urma, am inteles ca ar sta prin zona aceea. Observ ca sunt tot mai multe accidente de genul asta. Ce draq, au inebunit cu totzii? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate fi perfect adevarat ce spui tu dar eu ma refeream in general la pocnitorile astea gen Gammo care se vind pe la noi. Io cind ii aud pe astia ca spun: - Am scos "arma"...; ma cac pe mine de ris.

Io am pocnitoare de aia de ani multi si va spun ca face mai mult "impresie artistica" decit vreun efect concret. :crack:

 

 

3mm adancine in scoarta de copac de la 10 m nu cred ca e pocnitoare...depinde ce iti iei..al meu este un model rusesc..Baikal.

 

nu incerc sa conving pe nimeni...si nu doresc nimanui sa fie implicat in situatii de genul asta!

de ce am detaliat asa de mult o intamplare "banala"? pt ca sa se observe cum dintr-o situatie intr-adevar aiurea...si care se intampla des prin traficul bucurestean...se putea ajunge la alte treburi!Era cineva pe aici care zicea ca nu crede in treburile astea cu far west..si lasouri...si pistoale cu sau fara aer comprimat...si alte nebunii....tin sa spun ca oricat de tragic ar fi ..sunt adevarate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e posibil frate asa ceva. ori sunt urmarit de ghinion ori trebuie sa ma las de "meserie". am mai patit ieri una: pe strada Letea Gheorghe intre Girleni si Meseriasilor (ghencea) o idioata cu o masina avand sensul ei de mers blocat de niste masini stationate la o terasa si navand rabdare sa trec eu pe celalalt sens, a intrat pe contrasens, s-a oprit chiar in momentul in care usa ei a atins toba mea stanga, ma injurat apoi a demarat brusc frecandu-si toata partea stanga a masinii destul de bine de toba mea, eu am cazut pe dreapta, ea a oprit la circa 20 m de mine, m-am ridicat si am fugit inspre masina, moment in care a demarat, a facut prima la dreapta si a disparut. m-am intors la moto, cu ajutorul unor baieti amabili din zona am ridicat motorul, au zis oamenii ca au vazut perfect cele intamplate si ca daca e nevoie merg cu mine la politie in calitate de martori. la politie am pierdut toata ziua(cu ei, cu analize medicale ca sa se convinga ca nu am leziuni, cu udriste,etc), iar acum astept sa vedem ce se intampla mai departe, mi-au zis ca sa mai trec saptamana viitoare pe la ei.

 

PENTRU CEI CE STAU IN ZONA ACEEA, POATE STITI MASINA SI POSTATI AICI SA POT SA II MULTUMESC SI EU AMABILEI DOAMNE PENTRU MANETA DE FRANA CARE MI-AM INDOIT-O. MASINA ARE NR.--B10088--, ARE O CULOARE ALBASTRU INCHIS; DE LA POLITIE MI-AU SPUS CA AR TREBUI SA FIE O TOYOTA, SI ARE PE PARTEA STANGA LA NIVELUL UNEI TOBE(20-30CM) O ZGARIETURA.

Daca eram in locul tau, ma duceam dupa ea pe moto si ii bagam un picior in gura :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti si sarut mana fetelor, sa va povestesc si patania mea:

ieri, marti, o zi frumoasa de serviciu de la care am plecat cu o ora mai devreme pt ca trebuia sa platesc o amenda luata sambata. am facut eu socoteala ca duminica e inchis si 48 ore inseamna marti seara. am plecat din otopeni, de langa aeroportul coanda caci aici lucrez, si pana la casa presei libere m-am strecurat printre masini si am fost placut uimit ca multi soferi imi faceau loc. am fost la un cec in sect 1 dar am fost nevoit sa merg la adm financiara in sect 6 unde sunt domiciliat, aici era inchis asa ca m-am dus la cec in sect 6. la cec in sect 6 nu se platesc amenzi rutiere ci doar la adm financiara unde inchide la 16:30. am aflat de la cineva ca la piata moghioros e un sediu de colectare amenzi unde e deschis pana mai tarziu. m-am dus si surpriza: in loc de 50 ron a trebuit sa platesc 100 ron pt ca de sambata 48 de ore expira luni chiar daca sambata si duminica nu ai unde sa platesti. mi-au aratat si o hartie afisata pe acolo pe care scria ca pentru amenzile primite joi,vineri si sambata 48 ore expira luni seara. asta e, e frumos in romania, administratorii sunt de cacao. am platit 100ron dupa care m-am urcat pe motor sa merg spre casa. de unde parcasem eu motorul pana la semafor erau vreo 300m numai coada de masini. am plecat usor si ma strecuram pe partea dreapta-lucru care il evit de obicei, prefer cat mai pe stanga-suparat cand un opel astra caravan, alb, model 99-04,nr B-42-XNY a facut dreapta ca si cum ar fi vrut sa intre in parcare exact cand eu eram in dreptul portbagajului acestuia (intre mine si bordura era parcat un camion si in fatza acestuia individul a tras dreapta de volan). m-a lovit cu geamul usii din dreapta spate in ghidon, m-am dezechilibrat, am pus piciorul jos dar tot am cazut. individul a facut stanga, s-a razgandit sa mai parcheze si a plecat in continuare. am alergat dupa el pana la semafor, a deschis geamul, l-am intrebat de ce pleaca si mi-a spus ca de ce circulam pe acolo, ca de ce ma bag. individul era mai negricios si destul de mare asa ca nu m-am indurat sa-l lovesc fiind hotarat sa merg la politie. m-am intors la motor, m-am chinuit putin sa-l ridic, la un moment dat a oprit o masina si un tip - tin sa-i multumesc pe aceasta cale - m-a ajutat sa ridic motorul. motorul meu nu avea nimic, eu nu aveam nimic asa ca nu m-am mai dus la politie.

oricum , daca vedeti masina in trafic puteti sa-l injurati din partea mea - poate se impiedica si cade...in dambovita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si dupa ce dadea tirul peste el sa fi cazut un crater terestru... ... hai ma ce naiba, suntem asa sadici ? :) :D ;)

 

Eu zic ca e necesar..

 

Bafta.. si fara evenimente neplacute ! :peace:

Editat de Cracky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asemenea tentative soldate si cu reusita au incercat sa fie postate aici (cu poze & stuff) dar le-am sugerat ca e mai bine pentru ei sa taca si sa nu faca valva pentru ca pozele pot fi luate drept dovada, etc. Si se complica aiurea :peace: Cazul din link-ul anterior, cel cu topicul "Taxi vs me" a fost DOAR un caz, numai eu mai stiu inca 2, plus subsemnatu' :)

Bai copii yo acu am citit povestea .....rahaturi de'astea se intampla si unii kiar si le rezolva singuri....pe loc sau mai tarziu....oricum thomas a avut dreptate ........mai bine fara valva......si IN NICI UN CAZ NU CU AJUTORUL POLITIEI ....DAR STIE TOATA LUMEA CE PARERE AM EU DESPRE POLITIE ASA CA ..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, au gasit-o pe aia de ma lovit pe strada Letea Gheorghe (chiar acolo locuieste). A venit femeia cu scuze si iertare la mine, m-am certat putin cu ea.... dupa vreo 3 ore pe la circa de politie, sa stabilit: mie dovada de reparatie in care scrie ca tot ce am zgariat trebuie verificat, iar ei: carnetul suspendat fara dovada si 100.000 lei amenda in 48 ore :peace: :) . CE E ASTA? 100.000LEI? PANA SI PENTRU CENTURA NEPURTATA E MAI MARE. Inspre sfarsitul asteptari la politie, femeia si-a cerut de mai multe ori scuze, spiritele sau calmat, femeia a ramas acolo foarte suparata ca a ramas fara carnet. Sincer nu ma bucura faptul ca i-au luat carnetul (stiu cum e fara) dar poate asa isi da seama ca ceea ce a facut putea fi si mai grav, iar data viitoare va fi mai prudenta cu alti motociclisti. Sa ne vedem cu bine pe strada, iara daca mai am ceva vesti cu jeepul (desi nu cred) am sa las aici un mesaj. PS:

 

Exista un baiat Dragos la arc cu un trike, super de treaba omul: fara sa ma cunoasca mi-a facut cadou un sissy bar (sper ca asa se scrie), doar pentru ca era pt modelul meu de "mobra", iar el zicea ca nu are ce face cu el. NENE SA TRAIESTI 1000 DE ANI; RARI CA TINE!!! MULTUMESC!!!!

 

AAAA UITASEM; Femeia are asigurare la asirom (mi-a dat o copie). Am si procesul verbal de la politie; as vrea sa imi schimb macar maneta de frana pe asigurare dar nu stiu unde trebuie sa merg acum si am uitat sa mai intreb la politie. Are cineva idee? Multumesc anticipat!!! :D

Editat de spydy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va feriti de handicapatul ala e putin... Daca se confirma ca e un obicei al lui si face toate chestiile astea dinadins.... aranjati-l pe nemernic cu tot cu jeepul lui. Urmariti-l careva si cand isi lasa undeva masina... mergeti careva bine cagulat si manushat si cu unu sau doua tuburi de spuma dinaceea ce se foloseste la montat termopane si cu ciocul ala prin care iasa spuma sa fie cat mai lung si bagati-i la nemernic sub capota la motor din cat mai multe colturi sa ii se umple sub capota de spuma.. ca aia se umfla si ii umple tot motorul fain fainutz de nu o sa-l mai poata folosi nemernicul dracului... E o chestie verificata si credeti-ma ca o sa-l incurce rau. Asta asa o sugestie. Spor la treaba si abia astept sa fie pusa in practica sa ma distrez si eu un pic.

 

 

Hasfalt huscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...